7m


7m

hyundai

Akçaabat Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine kumanya

Akçaabat Belediyesi ihtiyaç sahiplerine kumanya ulaştırıyor

Trabzon 14.04.2022, 10:44
Akçaabat Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine kumanya

Trabzon'da Akçaabat Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde vatandaşlara el uzatmaya, onların gönüllerine dokunup dertlerine derman olmaya devam ediyor. 

Ramazan Ayı itibari ile ilçe genelindeki ihtiyaçlı vatandaşlara kumanya yardımında bulunan Akçaabat Belediyesi, merkez kırsal ayırt etmeksizin tüm ihtiyaçlı vatandaşlara ulaşma konusunda kararlı adımlar atıyor. 

Gerçek İhtiyaçlılar Sosyal Yardım Modülü ile Belirleniyor

Kumanya dağıtımının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına büyük önem veren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, gerçek ihtiyaçlıların nasıl belirlendiğini anlattı.

Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “İçişleri Bakanlığı’nın uygulamaları içerisinde bulunan Sosyal Yardım Modülünü kullanıyoruz. Bu modül sayesinde bize Ramazan Kumanyası için başvuran kişilerin bilgilerini modül üzerinden sorgulatıyoruz. Sorgulamalar 9 farklı kurumdan servis bağlantıları ile modül üzerinden yapılıyor. Gerçekten ihtiyaçlı olan vatandaşlarımıza ulaşmak için belirlediğimiz bazı kriterler var. Sorgulama sonunda belirlediğimiz kriterlere sahip vatandaşlarımız tespit ediliyor. Gerçek ihtiyaç sahibi kişilere ekiplerimiz tarafından gereken yardımlar yapılıyor.” dedi.

Gönlümüzle Birlikte Tüm Gönüllere Dokunmaya Çalışıyoruz

İçten, samimi, hoşgörülü ve alçakgönüllü tavırlarıyla Akçaabatlıların gönüllerine taht kuran Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, insan odaklı hizmet vermeye ve sosyal sorumluluk projeleriyle vatandaşların hayatlarına dokunmaya gayret ediyor. “Bu yola gönlümüzde vatan millet sevgisiyle çıktık.” Diyen Başkan Ekim, “Ulaşmadık tek bir vatandaşımız dokunmadık tek bir hayat bırakmayacağız. Biz, bu yola gönlümüzü koyduk. Gönlümüzdeki vatan millet sevdasıyla hizmetin her türlüsünü vatandaşlarımızın ayağına getireceğiz. Mübarek Ramazan Ayı’nda gerçek ihtiyaçlı vatandaşlarımıza kumanya yardımı yapıyoruz. Yaylacık Sahil Camii bahçesinde tüm fiziki şartlarını ve yemeklerin malzemelerini belediyemizin karşıladığı büyük bir iftar çadırı açtık. İsteyen herkes orucunu burada açabiliyor. Bunun dışında vatandaşlarımızın evlerine kadar tertemiz kazanlarda pişirdiğimiz yemekleri Kızılay işbirliği ile götürüyoruz. Her sofra, her ev sıcacık yemeklerin kokularıyla şenleniyor. Kapımız ve gönlümüz her vatandaşımıza açıktır. Derdimiz de sevdamız da millettir.” dedi. 
 


Yorumlar (1)
Neyseki seçim olacak 2 ay önce
Ekonomik çöküntüye uğratılmış, yardima muhtaç, kendilerine bağımlı oy deposu haline getirilmis halk, kendi geleceklerini halkin sefaletine baglayan iktidar...Hicbirsey sonsuz degildir..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@