banner526

banner513

AK Parti ve CHP arasında maske polemiği...

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın, CHPli vekillerin ay yıldızlı ve Atatürk imzalı maske kullanmasını eleştirdi, buna CHPli Milletvekili Ahmet Kaya cevap verdi.

Trabzon 03.06.2020, 13:28
AK Parti ve CHP arasında maske polemiği...

Haber61/Haber Servisi - TBMM’de CHPli vekillerin ay yıldızlı ve Atatürk imzalı maske kullanması gündemde yer aldı.

Buna AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın, sosyal medya hesabından eleştiri getirdi.

ÇÖPE Mİ ATACAKSINIZ?

CHP'li Milletvekili Ahmet Kaya’ya seslenen Uğur Aydın, “Sayın Ahmet Kaya, Meclis oturumunda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak maske takıyorsunuz. Bir maske ne kadar kaliteli de olsa, yıkanıp yeniden de kullanılsa nihayetinde değiştirilmesi gerekiyor. Üzerinde Şanlı bayrağımızı temsil eden AYYILDIZ ve ATATÜRK İMZASI olan bu maskeleri değiştirmek üzere çıkardığınızda ne yapıyorsunuz? 1. Çöpe mi atıyorsunuz? 2. Hatıra olarak mı saklıyormusunuz?

Not: Kanun maddesi...

Yasaklar

Madde 7 - Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz.  Elbise veya üniforma şeklinde giyilemez. Hiçbir siyasî parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz. Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz. Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.” İfadelerini kullandı.

MADEM HASASSINIZ!

Ahmet Kaya da bu paylaşımın altına şunları yazdı;

“Uğur bey Trabzon'un ve milletin çok önemli bir sorununu gündeme getirmişsiniz, tebrik ediyorum sizi!
Sordunuz, söyleyeyim,
O maskeleri dün mecliste dağıttılar, biz de aldık, taktık bir çok vekil arkadaşımız gibi. Sonra da bugünlerden geriye bir anı olur düşüncesiyle odamda uygun bir yere koydum.
Uğur bey, Atatürk ve Milli değerlerimiz konusundaki hassasiyetinizden büyük memnuniyet duydum.
Madem bu kadar hassassınız;
-20 gün önce, 19 Mayıs'a, Atatürk'e ve milli değerlerimize alenen hakaret ettiği için ben ve benim gibi bir çok insanın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Kanuni Hastanesindeki meczup doktorla ilgili
-Tek kelime söyleyebildiniz mi?
-Akp il Başkan yardımcısı olarak ve AKP Trabzon il yönetimi olarak herhangi bir işlem yaptınız mı?
Siz de bu sorulara cevap verirseniz memnun olacağım.
Teşekkürler, selamlar.”

AK Parti ve CHP arasında maske polemiği...

AK Parti ve CHP arasında maske polemiği...


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
M. M 1 ay önce
Sizin Atatürk ve Türk bayrağı ile sıkıntınız nedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürke saldırılar olduğunda susan.. Okullardan, valilikten, belediyelerden TC döküldüğünde susan sizler. Unutmayın bu ülke G. M Kemal Atatürkle var oldu..
Ersan 1 ay önce
Atatürk üzerinden polemik yapmayı bırakıp memleket için taş üstüne taş koymaya çalışın..
ts 1 ay önce
doktur haklı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@