AK Parti Trabzon'da işler karışık

Babacan ve Davutoğlu'nun yeni parti girişimlerine AK Parti Trabzon'un eski isimlerinin destek verip vermeyeceği merakla beklenirken il başkanlığı için de kulisler hareketlenmeye başladı

AK Parti Trabzon'da işler karışık

Haber61 Haber Servisi

Eski Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile yine partide uzun süre görev alan Ali Babacan'ın yeni parti kurma çalışmaları AK Parti içerisinde huzursuzluklara neden oldu. Yeni parti çalışmaların başlamasıyla birlikte Trabzon’da da 2001 yılında AK Parti Trabzon’un parti kurucularının bir araya geldikleri ve toplantı gerçekleştirdikleri belirtildi.

AK Parti'nin ilk dönemlerindeki etkin isimler, kurulacak olan yeni partiye katılıp katılmayacakları konusunda henüz net bir tavır sergilemezken, toplantıların sıklıkla arttığı dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan, daha önce ki yönetimlere vefasızlık yaptığını ileri sürenlerin de Genel Merkezin hataları yüzünden partinin bölünme aşamasına geldiğini savunduğu kulislerde konuşuluyor. 

Trabzon’da Davutoğlu cephesi ve Babacan cephesinin Faruk Özak gibi isimleri yanlarına çekmeye çalıştığı bilinirken Özak’ın ise kesin ve net bir şekilde bu oluşumu desteklemediği ileri sürüldü. Yeni oluşumlar için toplantıların sabah ayrı öğleden sonra ayrı devam ettiği öğrenildi.

İL BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ DE GÜNDEMDE 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde bir konuşmasında, "Türkiye genelindeki tüm il başkanlarını ve ilçe başkanlarını değişeceğim" söylemleri sonrasında Trabzon’da da hareketlenme yaşanıyor. Parti içerisinde aday olmak için öne çıkan isimler kapalı kapılar ardında destek ararken, Berat Albayrak ve Süleyman Soylu’nun ekiplerinin il başkanlığı için hazırlandığı öne sürüldü.
 

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmi kaya
Necmi kaya - 7 ay Önce

Bir anda birbirlerine girecekler.... Büyük kavgalar çıkaracaklar seni az yedin ben çok yedim diye...

Kalaylı Kazan
Kalaylı Kazan - 7 ay Önce

Kullanılacak olanlar sıraya girmiş yine.
Bir de Trabzon için kullandırilabilseniz neyse de, nedir çektiği Trabzonun sizin elinizden.

aa
aa @Kalaylı Kazan - 7 ay Önce

yiyenin yanına kalmaz bir gün herkes hesabı öder

SALİH
SALİH - 7 ay Önce

HEP AYNI İSİMLER. ŞİMDİDEN BAŞLADILAR.

Ayhan
Ayhan - 7 ay Önce

Sevdanızın Türkiye olmadığı aşikar Allaha verebileceginiz kadar günaha girin hala anlamadiniz demi Babacan ve Davutoğlu nun derdi bu ülke değil. Tayyip gitsin de arzu mevud kurulsun. Büyük İsrail'in gelmesi için tayyip gidecek. Lan kansizlar Başbakan ken buulke için neyaptin diğeri bakanken neyaptin adam yerine bile koyulmak tayyip sayesinde koltuk gördünüz. Düşün bu milletin yakasından

Yahya
Yahya - 7 ay Önce

Batan gemiyi ilk kim terkeder?????

SIRADAKİ HABER