AK Parti'den CHP'ye belediye işçileri cevabı

CHP Trabzon İl Başkanvekili Celal Akaç'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek "Trabzon'da belediye işçileri tazminatlarını alamıyor" şeklinde açıklamasına AK Parti'den sert yanıt geldi.

Trabzon 11.08.2017, 15:42 11.08.2017, 15:53
AK Parti'den CHP'ye belediye işçileri cevabı

AK Parti Trabzon İl Başkanvekili Hasan Dilekoğlu, CHP İl Başkanvekili Celal Akaç'ın açıklamalarına tepki göstererek "Reklam peşinde koşmayı bırak" dedi. AK Parti Trabzon İl Başkanvekili Hasan Dilekoğlu, CHP Trabzon İl Başkan Yardımcısı Celal Akaç’ın Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon ziyaretiyle alakalı yaptığı açıklamalara cevap verdi.

"AÇIKLAMALARI YERSİZ"

Akaç’ın, marka değeri çok yüksek olan Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan üzerinden prim yapma derdinde olduğunu ifade eden Dilekoğlu, “Akaç’ın bu açıklamaları bir değil iki değil üç değil. Herhalde kendi İl Başkanı Turgay Güngör’ün yerine oynuyor olsa gerek canı sıkıldıkça iddialardan ibaret açıklamalar yapıyor. AK Parti’nin yerel yönetimlerdeki başarısını hazmedemeyen bu zihniyetin ‘Çamur at izi kalsın’ düsturuyla hareket etmesine şaşırmıyoruz. İşte bu yüzden aziz milletimiz bu tarz beyanatlarla gündemde olmak isteyenlere yöneticilik vermemektedir. Akaç’ın yersiz, gereksiz ve bilgisizce açıklamaları belediyelerimizi zan altında bırakmaktan başka bir işe yaramamaktadır” dedi.


AK Parti'den CHP'ye belediye işçileri cevabı


"YARGITAY’CA ONAYLI KARAR VAR "


CHP'li Akaç'ın bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu sandığını ve toplumu yanlış yönlendirdiğini belirten Dilekoğlu, “Celal bey zahmet edip bir baksa, Trabzon’da iki belediyemiz arasında işçi geçişi nasıl olmuş aslında anlayacak da işine gelmiyor. Çünkü böyle bir konu üzerinden Cumhurbaşkanımızı da ağzına dolayarak reklam peşinde koşuyor. Trabzon Büyükşehir Belediyemizden Ortahisar Belediyemize geçen işçiler ‘Sözleşme Devir Protokolü’ ile devredilmiştir. İşte bu yüzden sözleşme feshi olmadığı için kıdem tazminatı da söz konusu değildir ve bu konuda Yargıtay’ca onaylanan karar da vardır. TRABEL’den ORBEL’e geçen işçileri sözleşmeleri kesintiye uğramadan devam etmiştir. Celal bey bilmeden, araştırmadan ve sorgulamadan atıp tutmakla bir yere varamayacağını da eninde sonunda öğrenecektir. AK Belediyecilikte mağduriyet söz konusu olamaz” diye konuştu. 
Yorumlar (2)
Selami 3 yıl önce
Madem devredildik 3 bucuk yıldır neden trabel li adamlarınızdan 500 lira eksik alıyoruz.yazık çok yazık.hiç utanmanızda yok.suratımıza bile bakmadan imzasız kapının önüne koydunuz bizi.Allah ın da adaleti var.Bekleyin de görün.
Kalsın 3 yıl önce
Bırakın tanzimatı maşlarını alabiliyorlarmı ay başı onu söyleyin herşeye siyaset bulaştırmayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@