Ahmet Metin Genç Haber61'e CAS kararını değerlendirdi

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, CAS'ın Trabzonspor hakkındaki kararını Haber61'e yorumladı.

Trabzon 28.03.2017, 18:31 28.03.2017, 19:10

HABER61 / ÖZEL HABER / TUNCAY LAKOT

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç  Trabzonspor’un CAS’a yaptığı başvurunun ardından verilen red kararını Haber61 Tv mikrofonlarına değerlendirdi.


Ahmet Metin Genç yaptığı açıklamada," hem spor hukuku hem adli hukuk bakımından 2010-2011 sezonu şampiyonu  hukuken Trabzonspor’dur bunun altını net bir şekilde çizelim. CAS’ın ret kararı Fenerbahçe’nin şike yapmadığına dair verilmiş bir karar değildir. CAS UEFA konusunda yargılama yapan bir üst kuruldur. Bu üst kuruma Trabzonspor’umuz müracaat etmiştir ki siz 2010-2011’de Şampiyonlar Ligine şampiyon sıfatı ile almışsanız ve spor hukuku bakımında da Fenerbahçe’yi şikeden mahkum etmişseniz Fenerbahçe’de onun akabinde o zaman yapılan itirazlarını geri çekmiş ve vazgeçmişti. Uluslar arası hukuk  bakımından Fenerbahçe’nin şike yaptığı tescil edilmiştir bunun daha geri dönüşü yoktur. Türkiye’de Feto’nun şefaatinden istifade edip deliller tartışmalar o konu başka bir konudur. Spor hukuku bakımından Fenerbahçe’nin şike yaptığı tescil edilmiştir. Bunu silemezler. Bunu leke olarak ta silemezler spor hukuku bakımından da silemezler. Biz ne yaptık; biz UEFA Disiplin Kurulu’na dedik ki neden siz bizi Şampiyonlar Ligi’ne aldınız. O zaman bizim şampiyonluğumuzla ilgili de bir karar verin. UEFA Disiplin Kurulu dedi ki bu sizin iç hukukunuz biz bunu denetlemiyoruz o bakımdan bu kararı reddetti. Şuanda FİFA yolu var. Bütün bu manada kulübümüzün açıklamalarını da izledim. Top yekün mücadelemiz devam edecek. Bunu her zaman söyledim. Bu bir hak mücadelesidir ve kimse bunu da silemez. Bu konu bir şekilde de tecelli edecektir. Mücadelemize devam edelim ve edeceğiz de. Ben siyasetçiyim inancınızı kaybetmeyeceksiniz. Mücadele ediyorsanız mücadele inancını kaybetmeyeceksiniz. Bu mücadele Trabzon’un ve Trabzonspor’un hak mücadelesidir ve haklı bir mücadeledir. Haklı olduğumuz içinde ısrarla devam ediyoruz. Ulusal Uluslar arası devam da edeceğiz. Fenerbahçe’nin yöneticilerinin sportif manada şikeden hükümlülüğüne dair iç hukukta da karar vardır burayı da gözden ırak tutmamak lazım. Şimdi öyle bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Adli yargılamada Fenerbahçe’nin başkanı beraat edebilir. O delillerin hukuki her tarafı tartışılabilir ama sportif yargılamada Fenerbahçe şikeden mahkum olmuş bir kulüptür. Bunu değiştiremezsiniz iki iki daha dört eder. Şuan FİFA kaldı. FİFA’ya da müracaat edeceğiz. Bizde kulübüm yönetimimizin top yekün arkasındayız. Bu sportif olaydır ve bu olayla Trabzon’a yapılmış bir haksızlıktır. Trabzon’da haksızlığa karşı duran bir şehirdir" dedi.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
ali ay 4 yıl önce
sizin varlığınızda bu kupa trabzona gelmez
EMRE HOŞVER 4 yıl önce
3 TEMMUZDA SPOR BAKANI OLUP 6 TEMMUZDA GÖREVDEN ALINAN FARUK ÖZAK VE KİŞİLERLE KULÜPLERİ AYIRMAK LAZIM DİYEN RTE BU KUPANIN BİZDE OLMAMASININ BİR NUMARALI SORUMLULARIDIRLAR.
Yomralı ali 4 yıl önce
Sn.başkan konuşmuş olmak için konuşma; kupayı çalan RTE sende o partinin mensubusun doğrumu? Şimdi yalandan riv riv riv yapma ne anlatiyorsun hıh!
halim 4 yıl önce
AVRUPA BASKA BIR SEY ,,
CAS KARARI DOGRUMU DEGILMI?
DEVLETIN BIRLIGI BUTUNLUGU DIYOR .YAHU BU ADAM HIC BIR SEY BILMIYOR.KIVIRMALAR
m koç 4 yıl önce
Bu siyasiler koltuk, makam, mevki peşinde koşsalardı hiç bir güç o kupayı çalamazdı. Bizim koyunlar çantada keklik olmasın bakalım o kupa gelmiyor mu? Kirli pazarlıkları görmelerine rağmen ses çıkartamayan bu rezilleri silin artık.
aspetli53 4 yıl önce
oynamadan sampiyon olunmaz öyle galatasarayi bursayi sampiyon yapmakla büyük olunmuyor bursayi sampiyon yaptiniz ama siz olamadiniz ilahi adalet.
murat 4 yıl önce
bahsettiğin o sezon bursa ve fener trabzondan kaç puan almış bir bak bakalım. Siz istiyorsunuz yatalım bilerek kaybedelim alırsınız 3 ün 1 ini.
canca 53 4 yıl önce
2010- 2011 sezonunda kimin nasil oynayıp kimin nasil masa başinda mac kazandiğini bucaspor macını birdaha izlersen fark edersin şike bahceli
SDA 4 yıl önce
NASIL OYNADIMIZI SENDE BİLİYORSUN ULAN UKALALIK YAPMA ADAM OLUN
atıf alın 4 yıl önce
Büyük başkan, sehirin meselelerini çözdünüz. Şimdi de Trabzonspor un meselelerini hallet lütfen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@