Ahmet Kaya: “Trabzon için vazgeçilmezdir”

Ahmet Kaya: “Trabzon için vazgeçilmezdir”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Erzincan-Trabzon Demiryolu için Trabzonlu Bakanlar Süleyman Soylu, Berat Albayrak, Cahit Turhan ve Mustafa Varank’a çağrı yaptı. 

Ahmet Kaya konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan kabul etmese de Türkiye, tarihinin en ciddi ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Millet olarak her geçen gün bu krizi daha derin biçimde hissediyoruz.

Erdoğan yönetimi her şeyde olduğu gibi ekonomik kriz konusunda da suçlayacak birilerini arasa da yaşadığımız ekonomik sıkıntıların bu hükümetin yıllardır süren yanlış tercihlerinin ve hatalı ekonomi politikalarının sonucu olduğunu hepimiz biliyoruz.

AKP hükümetince hazırlanan ve birkaç gün önce Resmî Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı “2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları” genelgesinde öncelikli olmayan projelere yer verilmeyeceği vurgulanmaktadır. 

Faturayı zaten zorluklar içinde yaşayan halka yükleyen, ancak kendileri zevk sefa içinde yaşayan bu yönetim, şimdi de uzun sürecek bir tasarruf dönemi ile öncelikle yapılması gereken hizmetleri belirsiz bir tarihe ertelemektedir.

AÇIKLANAN YATIRIMLAR NE OLACAK?

Sayın Erdoğan bir süre önce Trabzon’da Endüstri Bölgesi Yatırım Adası, Şehir Hastanesi, İkinci Üniversite Hastanesi, Havalimanının Genişletilmesi, Millet Bahçesi., Pazarkapı Külliyesi, Trabzon-Erzincan Demiryolu başta olmak üzere Trabzon'umuza pek çok yatırım sözü vermiştir.

Ben bu sözlerin ve yatırımların bir genelgeyle yok sayılmasını kabullenemiyorum. 

Sayın Bakanlar siz nasıl kabullenebiliyorsunuz?

Bu yatırımlardan her biri şehrimiz için elbette önemlidir, yapılmalıdır ancak "Demiryolu" konusu çok daha önemlidir, önceliklidir ve Trabzon'umuz için vazgeçilmezdir!

TRABZONLU BAKANLARA ÇAĞRIMIZDIR

AKP hükemetindeki 16 bakanın 4’ü Trabzonludur. Trabzon adı her anıldığında yatırımdan, imardan, üretimden söz eden bu bakanlarımıza kamuoyu huzurunda samimi bir çağrı yapıyorum:

Paranın başında bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu; Trabzon'umuz, Türk siyasi tarihinde bir hükümette ilk kez böyle güçlü biçimde temsil ediliyor. Bu şehrimiz adına önemli bir şanstır. Bu güçlü temsili ve şansı, bugüne kadar kalıcı ve üretici yatırımlar konusunda geride bırakılan Trabzon'umuza hizmet ve katkı için değerlendirmeliyiz. 

Bölgemize değer katacak, halkımızın yaşam kalitesini arttıracak, yeni imkanlar sunacak, şehrimizi cazibe merkezi yapacak projeleri mutlaka gerçekleştirmeliyiz.

Elbette memleketin önemli sorunları var. Ancak başta Erzincan-Trabzon Demiryolu olmak üzere bazı yatırımlar hepimiz için çok önemlidir. 

Bir keyfiyet değil zorunluluktur.

Şehrimizin menfaatine olan işlerin iktidarı muhalefeti olmaz, sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. 

Gelin, Trabzon’umuzun yıllardır ertelenen yatırımlarının gerçekleşmesi, çözüm bekleyen sorunlarının aşılması için birlikte mücadele edelim. 

Gelin, Trabzon'umuzun demiryolu hayalinin gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa birlikte yapalım, demiryolu gibi büyük ve öncelikli bir ihtiyacın tasarruf tedbirlerine kurban edilmesine izin vermeyelim!

Böylece hem sizlerin hem de Sayın Cumhurbaşkanı’nın farklı tarih ve farklı yerlerde şehrimize vermiş olduğu sözleri de yerine getirmiş olursunuz.

Kaçmadan, bahanelere sığınmadan gelin, Trabzon için örnek bir çalışmayı hep birlikte ortaya koyalım ve bu dönem el birliğiyle, güç birliğiyle demiryolunu şehrimize getirelim…"


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bordo
Bordo - 1 ay Önce

Demiryolu ve çevre yolu Trabzonun vazgeçilmezidir.Bırakın gülcemal botanik onlar ikinci planda lazım.

Yunus 61
Yunus 61 - 1 ay Önce

Gerçekten güzel konuşmuş Akp li milletvekilleride bu projede ısrarcı olmalıdır.

Horyanlı kazim
Horyanlı kazim - 1 ay Önce

Belediye seçimleri öncesi oy almak için lütfen senreyolar yap mayalim biz vatan taş olarak icarat istiyoruz hanginiz olursa olsun farketmez konuşan agizlara biz alıştık yeter artık inşAllah milletimiz bu iyi değendirir sagilarimla Kazım

kcoaeli
kcoaeli - 1 ay Önce

çok harika adım attı böle zeki insanalarar ihtiyacımız var demir yolu demek marmaraya baglantılı bakalım otobus fırmaları ve ucak fırmalar thy nasıl bakar bu işe ama hiç zannetmıyorum

bordo mavı
bordo mavı - 1 ay Önce

vekilim chp lisiniz ya sizin dediklerinizi okuyan dinleyen yok.yalan konusan lazım bu millete

murat başkan
murat başkan - 1 ay Önce

5 metre karayolu yapamayan vekillere demiryolu çağrısında bulunmak :)=)))

banner426

banner443

banner441