banner441

AB Türk Delegasyonu Trabzon’da tartışma yarattı

Karadeniz Gazetesi Salih Cora'yı kızdırdı: Böyle başlık olmaz!

Trabzon 10.09.2019, 10:50
AB Türk Delegasyonu Trabzon’da tartışma yarattı

Haber61/Haber Servisi - Levent USTABAŞI

Karadeniz Gazetesi’nin bugünki manşeti AKParti Trabzon Milletvekili Salih Cora’yı kızdırdı. 

“Avrupa Birliği Türk Delegasyonu’nun Arapça paylaşımı tepkilere neden oldu. Türkiye’nin dili Türkçedir” başlıklı manşette, Avrupa Birliği Türk Delegasyonu’nun eğitim yılının açılış mesajının İngilizce ve Türkçe’nin yanı sıra sosyal medyada hesaplarından Arapça  dili ile de paylaşılması eleştirilmesi konu edildi.

Anayasa’da “Türkiye’nin resmi dili Türkçe’dir” yazılmasını işaret eden gazete manşetinde, Arapça paylaşımı eleştirenleri öne çıkardı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora da buna şu yorumu getirerek tepki gösterdi;
“ Karadeniz Gazetesi, bugün ki manşetiyle AK PARTİ aleyhine oluşturulmaya çalışılan kötü algının bir kez daha payandası oldu. Bölgemizin en tecrübeli gazetesi bu yayın politikası ile kimin değirmenine su taşımaktadır. Hangi nedenle her defasında gerçekleri görmezden gelmektedir. Gözünüzün üstünde kaşınız var diyerek aylardır neden partimize saldırmaktadır.
AB Türk Delegasyonun, sosyal medya sayfasında eğitim öğretim sezonu ile ilgili hedef kitlesine yönelik yayınladığı Türkçe-İngilizce-Arapça mesaj ve paylaşımda Türkçe paylaşımı görmezden gelmek kasıtlı bir davranış değilse, nedir?
Bu paylaşımı çarpıtarak “Türkiye’nin Dili Türkçedir” yaygarası kopartmak ilkeli, dürüst ve objektif gazetecilikle bağdaşıyor mu?
Hiç kimse kusura bakmasın bu aymazlığa sessiz kalamadım.”


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (9)
ysn 5 ay önce
kusura bakmayın da Sayın Vekilim keşke Trabzon'un meselelerine de AK Parti'ye ucu değen işlere olduğu gibi ilgili olsanız.
Mehmet MISIR 5 ay önce
Karadeniz Gazetesinin yazdığı yalan mı ?. Ne zaman doğruya doğru diyemez hale geldik biz.
Turker 5 ay önce
Gazete haklı bir eleştiri getirmiş haberinde.saga sola çekmek yanlış.
ts 5 ay önce
şaşırtıcı diil, uzungölde bi tane türkçe tabela bulamazken kimsenin sesi çıkmıyor da ab böyle mesaj paylaşınca niye zorumuza gidiyo. bunu siz istediniz adamlar da ona uymuş.Türkçeden çok arapça yazı var milliyetçiyiz diyen trabzonda
Gedik 5 ay önce
Karadeniz gazetesi denilen zat tam bir Trabzon düşmanı Trabzonspor düşmanı lanet olsun
Misafir 5 ay önce
Salih bey arapça mesajın sebebini anlatsın da anlayalım. Gazete Türkçe yok demiyor zaten.
Ahmet 5 ay önce
Sayın vekilimiz olayi cok dar bir perspektiften incelemis. Bu sadece bu olaya özgü değil onceden beri devam eden bir tartışmanın ürünüdür. Camilerde bile hutbeleri once Arapca sonra Turkce okunur hale geldi. Biz demiyoruz ki yapmayin, yapın tabi ancak burasi Turkiye. Once kendi vatandaşına deger vereceksin sonra deger verdigin o vatandaş o misafirleri memnun edecek. Bazı seyleri cok abarttınız, ve sonra her tepkide kucum bir olaymis gibi gazeteyi milleti yadirgamaniz siyasi olarak gunluk bir basari ancak insanlik icin utanc verici. Birazcık şu halkın icine karışsanizda o dar pencerenizi buyutseniz keske...
Hasan 5 ay önce
Bu İMAMOĞLU da tam Türkçe düşmanı. Zoruna mı gitti Türkçe İMAMOĞ...AAAAA pardon Türkçeye kızan AKP milletvekiliymiş. zaman batsın Türkçe yaşasın Arapça!!! AKP en doğrusunu bilir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@