Trabzonlu minikler Şanlıurfa’daki kardeşlerini unutmadılar

Trabzon’da ilkokul öğrencileri Şanlıurfa’daki kardeşlerini unutmadı.

Trabzonlu minikler Şanlıurfa’daki kardeşlerini unutmadılar

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’un Akçaabat ilçesi Söğütlü ilkokulu öğrencileri hazırlkadıkları proje ile örnek oldular. Okulun 1-E sınıfı öğrencileri Şanlıurfa’da bulunan Akçakale Ekinyazı ilkokulu 4-A sınıfını kardeş sınıf olarak belirledi. Hayırsever esnafın da katkılarıyla ve 1-E sınıfı velilerinin çalışmalarıyla mont ,bot ,atkı-bere ,çanta ,takı, kaynak kitap ,kırtasiye malzemeleri gibi bir çok ihtiyacı, her bir öğrenci için ayrı ayrı kolileyip gönderdiler.

Konu ile alakalı açıklama yapan Söğütlü İlkokulu 1-E sınıfı Öğretmeni Aslıhan AKAN şunları söyledi:

Şanlıurfa Akçakale sınırında yaşanan çatışmalardan etkilenen ,eğitim-öğretimlerine bir dönem ara vermek zorunda kalan çocuklarımızın ,yaşadıkları o kara günleri unutmalarına yardımcı olabilmek yüzlerini güldürmek ve minik yüreklerine umut olabilmek amacıyla ,Söğütlü İlkokulu 1-E sınıfı olarak başlattığımız Kardeş Sınıf Projemizle Akçakale Ekinyazı İlkokulu 4 –A Sınıfı ile kardeş sınıf olduk. Hayırsever esnafımızın ve 1-E Sınıfı velilerinin göstermiş oldukları büyük destekle beklenenin üzerinde bir katılımla çocuklarımızın mont ,bot ,atkı-bere ,çanta ,takı, kaynak kitap ,kırtasiye malzemeleri gibi bir çok ihtiyacı düşünülüp ,her bir öğrenci için ayrı ayrı hazırlanan kolileri 10.01.2020 tarihi itibariyle göndermiş bulunuyoruz.

Kan bağı olmasa da kardeş olunabileceğini, mesafelerin olmasının yardımlaşmaya engel olamayacağını aşılamaya çalıştığım öğrencilerimle ,Kardeş Sınıf Projemizi tamamlamış olmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederiz. Yeni kardeş sınıflar edinebilmek, yeni yüreklere mutluluk tohumları ekebilmek için bu projenin devamını getireceğiz inşallah…

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler