Trabzon'da dolmuşlar ilk orada değişiyor!

Akçaabat'ta yeni dolmuşlarla toplu taşıma sistemi denenecek

Trabzon'da dolmuşlar ilk orada değişiyor!

Trabzon’da dolmuşlardaki değişimin ilk hattı Trabzon - Akçaabat oluyor. Akçaabat’a gelecek test araçları burada 1 hafta süreyle denenecek. 

S.S. Akçaabat Trabzon Söğütlü ve Mersin 1 Nolu Karayolu Yolcu Taşımacılığı Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevim konuyla ilgili konuşarak "Öncelikle bu işin patronu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum. Geldiğinden itibaren Ulaşım A.Ş.’yi kurduktan sonra tecrübeli, deneyimli, Türkiye genelinde bu dönüşümü yapan isimlerler yönetim kurulunu oluşturdu. Bu dosyayı ekibi ile incelediler. Türkiye genelinde dönüşümü yapan illere belediyeler üstten aşağı baskı yaparken biz Trabzon’da alttan yukarı ortak istişare ile yapıyoruz.  Akçaabat olarak biz hazırız. Çalışmalarımızı da yapıyoruz. Şehrimizde de örnek olacağız. Belediye taşımacılıktan zarar ediyor. Halkımızı yeni araçlarla biz hizmet edeceğiz. Geçen hafta içerisinde araç fabrikalarını Akçaabat’ımıza çağırdık. Üye arkadaşlarımızı topladık. Firma yetkilileri sunumlarını yaptı. bu hafta içinde test araçlarını gönderecekler. Araçları bir hafta burada test edeceğiz”  ifadelerini kullandı

Taka Gazetesi

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler