Murat Zorluoğlu gazetecilerle kahvaltıda buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu gazeteciler ile bir araya geldi.

Murat Zorluoğlu gazetecilerle kahvaltıda buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarına yönelik kahvaltı organizasyonu gerçekleştirildi.  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun ev sahibi olduğu organizasyona, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun ve Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan katıldı. Organizasyona gazete, TV ve internet sitelerinin imtiyaz sahipleri, üst düzey yöneticileri ve basın mensupları yoğun ilgi gösterdi.
 
SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Basın mensupları adına söz alan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, “Yerel medyada çalışan gazetecilerin sorunlarını çözmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ekonomik ve sosyal şartlarının iyileştirilmesi için emek veriyoruz. Basın yayın organlarında çalışan tüm gazetecilerimizin gününü kutluyorum” dedi.  
 
ZOR ŞATLARDA ÖNEMLİ BİR GÖREV YAPIYORSUNUZ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise sözlerine ablasını kaybeden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e başsağlığı dileklerini ileterek başladı. Başkan Zorluoğlu, Trabzon’un çok değerli basın mensuplarıyla buluşmaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Bugün hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü hem de İdareciler Günü. İki meşakkatli ve çok zor meslek mensuplarının günü aynı tarihe denk geldi. Basın mensuplarının çok zor şartlar altında çok önemli kamu görevi yaptıklarının bilincinde olan bir idareciyim. Özgür ve çok sesli bir medya ortamını, şeffaf ve bilgi edinme hakkının bir teminatı olarak değerlendiriyorum. Doğru haber verme, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı, basın çalışanları için yol gösterici değerlerdir. Basınımızın çalışmalarını bu değerlere bağlı kalarak devam ettireceğine yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.
 
TRABZON BASINI ÇOK GÜÇLÜ
Başkan Zorluoğlu “Seçildiğim günden itibaren Trabzon’da tüm sivil toplum kuruluşlarıyla ve toplumun tüm kesimleriyle iyi bir iletişim kurma gayreti içerisine girdim. Bu çerçevede cemiyetimiz başta olmak üzere tüm basın kuruluşlarımızla da çok şükür gayet sağlıklı iletişim kanalları oluşturduğumuza inanıyorum. Elbette basınımızdaki değerli arkadaşlarımızın ağabeylerimizin de bu güzel ilişkililerin kurulmasında büyük emeği olduğunu ifade etmek isterim. Şüphesiz gazeteci arkadaşlarımız yeri geldiğinde halk adına bizleri eleştirmeli, eksiklerimizi söylemeli, diğer taraftan da yapılan çalışmaları kamuoyuna doğru bir şekilde aktarmalı. Bu bakımdan Trabzon’da yaklaşık on aylık sürede memnuniyetle ifade etmek isterim ki yerel basınımız vazifesini yerine getiriyor. Türkiye’de Trabzon basınının gücü herkes tarafından bilinen bir gerçek. Daha önceki çalıştığımız illerde de Trabzon basını bize her zaman örnek olarak gösteriliyordu. Bundan da mutluluk duyuyorduk” ifadelerini kullandı.
 
BÜYÜK KEYİF ALDIM
İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs de "İlk defa sizlerle bu kadar kalabalık şekilde buluşmaktan büyük keyif aldım. Trabzon'da uzun yıllar yaşayan birisi olarak söylüyorum çok önemli değerlerimiz var ve basın mensuplarımız da bu değerlerimiz arasında yer alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza gerçekleştirdiği bu güzel organizasyon nedeniyle teşekkür ediyor, siz değerli gazetecilere de çalışmalarınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.
 
ÇOK ÖNEMLİ BİR MESLEĞİ İCRA EDİYORSUNUZ
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise, ''Bu mesleği icra eden siz basın mensuplarımızın gününü tebrik ediyor ailelerinizle birlikte sağlık ve mutluluklar temenni ediyorum. Gazetecilerimiz kamuoyunu hızlı ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmek adına yağmur çamur demeden çok önemli bir mesleği icra ediyorsunuz. Bugün dolayısı ile bir arada bulunmamız önemli. Teşrifleri için tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler