7m

uzungöl yayla otel

Yüzleri kızarmaz bunların Atam!

Tüm dünyaca şikeleriyle ünlü spor kulübü F. Bahçe başkanı Aziz Yıldırım Ankara Anıt Kabir'de Anıt hatıra defterine yazmış olduğu yazı ile pişkinliğini bir kez daha gösterdi.Yıldırım, "Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Yüce Atatürk İtibar ve ittifaklarınıza

Spor 23.03.2014, 15:45
Yüzleri kızarmaz bunların Atam!

Tüm dünyaca şikeleriyle ünlü spor kulübü F. Bahçe başkanı Aziz Yıldırım Ankara Anıt Kabir'de Anıt hatıra defterine yazmış olduğu yazı ile pişkinliğini bir kez daha gösterdi.

Yıldırım, "Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Yüce Atatürk İtibar ve ittifaklarınıza mazhar olmuş, yegane ruhu Kuvai-Milliye olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı olarak heyecan ve gururla huzurunuzdayım. İşgal altındaki bir ülkeyi çağdaş, demokratik bir cumhuriyet haline getiren irade ve devrimlerinize sahip çıkmak konusundaki kararlılığımız ve mücadelemiz tamdır.İstikbalde dahi bir gün yurdun tüm toprakları işgal edilmiş, tüm tershanelerine girilmiş, bütün kaleleri zapt edilmiş ve bütün ordulara dağıtılmış olsa da istiklal ve cumhuriyeti müdafa mecburiyetinde kaldığımız da dahili ve harici beddahlara karşı içinde bulunacağımız vaziyet çok namüsait bir vaziyette tezahür etmiş olsa da; "Rahat Uyu Atam. Yolun Yolumuz. Andın Andımız olacaktır." ifadelerini yer verdi.

Her defasında yüzü kızarmayan ve ülkenin tüm manevi değerlerini kendine rant yapan Yıldırım'a Atatürk'ün bir sözünü haber61 olarak hatırlatmak istiyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, " Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve AHLAK da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda AHLAKLISINI severim."

Sayın Atam senden özür dileriz 70 sene önce söylemiş olduğun bu sözü bilmeyen ahlaksızlara spor ahlakını öğretemediğimiz için...

 


Yorumlar (9)
ahmet şahin 8 yıl önce
Adamlar tam 13 maç şike-teşvik suçu işliyorlar. Bütün yargı yolları tükeniyor hepsinden ceza alıyuorlar ve dışarıda rahatça geziyorlar. Atatürk'ü de bu çirkin emelleri için kullanıyorlar. Sözde ülke yönetenlerde bu çirkin işlere ses çıkarmıyorlar. Bitmişiz ülke olarak. Zayıflar ufak bir hata yapsa kodese girerler, güçlülür her suçu işler ve haklı çıkarlar.
harun eski 8 yıl önce
hirsiz hirsiza sihip cikar bunu oy alacagimdiye disarda gezdirenler hic suclu degilmi, hirsiz atatürkün basinda hirsizligini aklamaya calisiyor acaba kimin sahesinde. hirsiz recebi bunu soracak delikanli araniyor.varmi???????
özkan 8 yıl önce
Utanmazlar ahlaksizlar böle giderse avrupayi daha yüz yil bekleriz.
EmRe Akgun 8 yıl önce
Mustafa Kemal Atatürk ’Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim

bu ahlaksizlar utanmadan anitkabirde atanin kemikleri sizliyor
adil türk 8 yıl önce
Senin gibi olsun azize.
Cahit Sağır 8 yıl önce
Yazıklar olsun bu türden spor adamıyım diyenlere ki onların şike yaptıkları tescillenmiş istismar yaparak ülkemizin mimarlarından olan Atatürk'ü istismar siperi yaparak suçluluklarını gizlemenin çabasındalar.Ancak bu işin gizleneçek saklanaçak hiçbir tarafı kalmamıştır.Hadi ordan.
ozgur ata 8 yıl önce
futbolumuz ancak palyacolardan kurtuldugu zaman bir cikis yakalayabilir
VOLKAN ATASOY 8 yıl önce
bu yürüyüşe gerekli cevabı Ultraslan vermiş.bizim taraftar grupları ne iş yapar.başkan ne iş yapar.hani biz de Trabzon'da yapılan yürüyüşün daha kalabalığını İstanbul'da yapacaktık.ne oldu o kadar dernek bir araya gelip gün belirlemişlerdi.unutuldu gitti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@