7m


7m

hyundai

Yeni sezonda yayıncı kuruluş belli oldu!

Tüm herkes yeni sezonda yayıncı kuruluşun kim olacağını merak ederken konu netlik kazandı. Kulüpler Birliği Vakfı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yayın ihalesi konusunda beIN Sports'la prensip olarak anlaştı. Yeni anlaşma 1+1 yıllık olacak. İsim hakkı dahil ödenecek miktar ise 150 milyon dolar.

Spor 22.04.2022, 08:50
Yeni sezonda yayıncı kuruluş belli oldu!

Yayıncı kuruluş konusunda düğüm çözüldü ve karar verildi. Büyük bir aksiliğin çıkmaması halinde yeni sezonda Süper Lig maçları beIN Sports'tan yayınlanmaya devam edecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari ve Hukuk İşleri Sorumlusu Mehmet Baykan ve yayın kurulundaki üyelerin istifa etmesi sonucu şu anda işlemler resmiyet kazanamadı. Ancak taraflar arasında iş sadece imzanın atılmasına kaldı.

70 MİLYONLUK KAYIP

Kulüpler Birliği ile Futbol Federasyonu, yayıncı kuruluşla prensip olarak el sıkışırken, işlemlerin resmiyete dökülmesi için federasyon seçimi bekleniyor. Yeni dönemde yayın ihalesine ödenecek miktar da tam 150 milyon dolar olacak. Bu ücretin içinde isim hakkı da bulunacak. Anlaşma 1+1 yıllık yapılacak.

Taraflar önümüzdeki sezonun sonunda yeniden bir araya gelecek. Bu sezon yayıncı kuruluş tarafından kulüplere ödenen ücret isim hakkı dahil 220 milyon dolar civarındaydı. Gelecek yıl için yapılan anlaşma gereği 70 milyon dolarlık bir kayıp söz konusu olacak.

(AKŞAM)


Yorumlar (3)
doğan yıldız 1 ay önce
ingiltere ligi neden pahalı. nedeni futbolcuların ne olursa olsun futbol oynamak istemesi. bizdekilerin çakallık. futbolculardaki zihniyet değişmesse seney bu rakamı da bulamazsın. insanda seyir zevki bırakmadılar. sahte sakatlıklar,kendini yere atmalar. adam olun biraz.
istatistik olarak çöp lig 1 ay önce
sadece o değil mesela ingilterede liverpool 2 sene önce 24 puan fark attığında kimse ligin zevki kalmadı deyip saçmasapan puan kayıpları ile lige ayar vermedi. sürekli hakem ve ya niye bu kadar puan farkı var diyen spor yorumcuları da yok. ayrıca 1 premier lig maçı 1,5 süper lig maçına bedel. topun oyunda olma süresi ve koşular hesaplanırsa böyle. bu yüzdendir ki premier ligde küme düşen takım süperlig takımını avrupa maçında eleyebilir.
Adnan 1 ay önce
Seneye daha büyük fark atariz ve 2024,te 50 milyon olur XD hahahahahah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@