7m


7m

hyundai

Yayın gelirlerinde KRİTERLER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  İstanbul'da yaptığı toplantıda Süper Lig naklen gelirlerinin dağıtımı ile ilgili kriterleri belirledi. 2008-09 sezonunda yayın gelirleri şu kriterler doğrultusunda dağıtılacak.  Naklen yayın gelirlerinin;  1- Yüzde 11`i T

Spor 04.09.2008, 10:11
Yayın gelirlerinde KRİTERLER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  İstanbul'da yaptığı toplantıda Süper Lig naklen gelirlerinin dağıtımı ile ilgili kriterleri belirledi.

 

2008-09 sezonunda yayın gelirleri şu kriterler doğrultusunda dağıtılacak.

 

 

Naklen yayın gelirlerinin;

 

1- Yüzde 11`i Turkcell Süper Lig`de şampiyon olan takımlara, şampiyonluk sayılarına göre,

 

2- Yüzde 35`i 18 Turkcell Süper Lig kulübüne eşit olarak,

 

3- Yüzde 45`i puan performansına bağlı olarak,

 

4- Yüzde 9`u ise Turkcell Süper Lig`i ilk altı sırada bitirecek takımlara sezon sonu ödülü olarak dağıtılacaktır.

 


Yorumlar (3)
nuri cebiroglu 14 yıl önce
büyük takım olunca büyük para alıyorsun normalı bu.asıl olan konu ts-bjk maçında geçen yıl yapılan usulsuzluktur.aynı hatayı trabzon tarafı yapsaydı ıstanbul(bızans) medyası bızden düşürmek için yayın yapardı.beşiktaşın lehıne olan bır kararda tek yazı yazmıyorlar.ben ulusoyun bu konuda cezalandırılmasını isterım.trabzonu kullanarak 8 yıl o koltukta oturmuştur.2 şampıyonlugumuz gasp edılmiştır,30 sanıye kala maçımız yarıda kalmış 3 puanımız sılınmıştır.ben bu ulusoyu sadece benım gıbı ofludur dıyemı savunacam.diğer yatırımlarına saygı duyarken tabzonspora verdıgı zararlarda dolayı kınıyorum.
karsiyanlal 14 yıl önce
senelerdir çevremde gördüm bölelerini dürüst insan ayağına kendi tarafını yerin dibine sokmak; neymiş laf derler öle derler böle derler bende olsam derim; ne derim helal olsun adam yapacak tabi kendi yerine adamına...
EDİRNEDEN 14 yıl önce
Fenerbahçe ye hakem eliyle verilen iki maç ve iki şampiyonluğun birinde Ulusoy parmağı vardır. Geçen sene Sivas maçında Sivas provakasyonun da da kulübün ezilmesinde Ulusoy-albayrak ve AKP işbirliği vardır . ayrıca soruyorum size federasyon parası ile yapılan bir tesi dışında ULUSOYLARIN Trabzon a ne yatırımı olmuş ???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@