banner526

banner533

banner513

Yattara Yarın gidiyor mu?

Katar'ın Al Saad kulübü Yattara'da ısrar ediyor, yattara gitmek istiyor.İbrahima Yattara'nın bonservisi için Trabzonspor'a 10 milyon Avro, futbolcunun kendisine de yıllık 2 milyon avro'dan olmak üzere 4 yıllığına 8 milyon Avro teklif eden Al Saad kulübünü

Spor 23.09.2008, 21:22
Yattara Yarın gidiyor mu?

Katar'ın Al Saad kulübü Yattara'da ısrar ediyor, yattara gitmek istiyor.

İbrahima Yattara'nın bonservisi için Trabzonspor'a 10 milyon Avro, futbolcunun kendisine de yıllık 2 milyon avro'dan olmak üzere 4 yıllığına 8 milyon Avro teklif eden Al Saad kulübünün Yattara ısrarı sürüyor.

Konu ile ilgili olarak dün bir açıklama yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener "10 milyon Avro değil, 20 milyon Avro verseler Yattara'yı bırakmayız" demişti.

Kimse Trabzonspor'dan Büyük Değildir.

Bu akşam saatlerinde Lig TV'ye bir açıklama yapan Başkan Sadri Şener, transfer ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

Şener yaptığı açıklamada Kimsenin Trabzonspor Kulübünden büyük olmadığını, gitmek isteyen futbolcuyu zorla tutamayacaklarını ifade ederek "Dün bir açıklama yaptım, değil 10 milyon Avro 20 Milyon Avro verseler bile Yattara'yı bırakmam dedim. Ama bugün Yattara'nın yaptığı açıklamaları duyunca ki,  ben Trabzon'da durmam, Trabzonspor'da oynamam, gitmek istiyorum şeklinde konuşmuş, ben bu konuşmaları hazmedemedim. Kimse Trabzonspor'dan büyük değildir, gitmek isteyeni zorla tutmayız" dedi.

Yattara'ya 2 yıllık 1 milyon 300 bin Avro verdiklerini, bu rakamın Türkiye ve Trabzonspor şartlarında çok iyi bir para olduğunu söyleyen Şener, Yattara bir istedi iki verdik, hiç bir zaman bu kulüp onu mağdur etmedi, kaldı ki Yattara 150 bin dolarlara buraya gelmişti" şeklinde konuştu.

Yattara'nın bugün yaptığı açıklamaları kabullenemediğini bir kez daha vurgulayan Şener şöyle konuştu "Benim gibi hiç bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu da bu açıklamaları kabullenemez hazmedemez. Biz onu bağrımıza bastık ama o burada durmak, oynamak istemiyormuş"

Ankaragücü maçında sakatlanan Yattara'nın Lig'e verilen arada tedavisinin yapılıp, Beşiktaş maçında oynayacak duruma gelmesine rağmen "ağrılarım var, oynayamam" dediğini, daha sonraki hafta oynanan Denizlispor maçında tıbben hiç bir sorunu olmadığı halde ağrılarının olduğu gerekçesiyle yine oynamak istemediğini söyleyen Şener "Yarınki kupa maçında da oynamayacakmış, hafta sonu oynanacak olan Antalya maçında da oynayamazmış, tüm bunlar düşündürücü iken, bu gün yaptığı açıklamalarda üzerine eklenince buna ben ve hiç bir Trabzonsporlu tahammül edemez" dedi.

Yattara'ya ulaşılamıyor

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Yattara'ya ulaşılamıyor, Telefonu kapalı olan Yattara'nın, Avukatı ve Katarlı menejerlerle evinde görüşme halinde olduğu bilgileri gelirken, Katar Futbol Federazsyonu'nun Al Saad Kulübüne Yattara'nın transferi için yeni bir 24 saatlik süre verdiği de öğrenildi.

Bonservis bedeli yükselebilir:

Yattara transferi için Trabzonspor'a 10 milyon Avro teklif eden Al Saad kulübü Trabzonspor'un Yattara'yı bırakmak istememesinin ardından Bonservis bedelinde 10 milyon Avro'dan daha yüksek bir bedel önereceği düşünülüyor.

Yattara Yarın gidebilir

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Yattara'nın yarın öğle saatlerinde Trabzonspor ile ilişkisinin kesilip Katar'ın Al Saad takımına imza atabileceğide gelen bilgiler arasında.

Yorumlar (87)
ancyra 12 yıl önce
yattaranın bugün yaptığı açıklamanın detayları nelerdir? böyle bir açıklama yaptığı doğru mu? nerede yapmış ki bu açıklamayı???
blacksea 12 yıl önce
Tüm Trabzonspora gönül verenler gibi bende bu olayı yakından takip ediyorum gün boyunca pc başından kalkmadım. Gelinen nokta eğer gerçekten doğruysa her ne kadar Yattarı çok seviyor olmalıza rağmen bu saatten sonra satılmasının daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Yattara efendi buysa bizim sevgimize layık bir futbolcu değil demektir. Gitsin bakalım bu sevgiyi katarda değil dünyanın neresinde bulacakmış. Benim için bu saatten sonra Yattara bitmiştir. Ara transferde yerine 5 milyon dolara iyi bir oyuncu alınır geri kalan parada kasaya girer. sevgilerle
akis 12 yıl önce
Yattarasız FB GS gibi derbileri bu kadro kazanamaz.

Büyük takımız diyorsak yattarasız bir ilk yarı düşünemiyorum
suskun_irfan 12 yıl önce
bu yattara bu şekilde açıklama yapmış ise sayın sadri başkanımız kesinlikle haklıdır bu duurmda yattaraının bize en ufak karı olmaz 10 milyon eurodan fazlaya verseler daha ii olur 15 milyon euro versinler yattara eder o parayı adam gibi oynadığı sürece ki oynuyor ama yattara gtmezde kalırsa pek yararlı olmayacağı görüşündeyim brzz fazla şımardı verilen değer fayda verceğine zarar vermeye başladı..sadri başkanımız en doğru kararıı verecekitr ve devre arasında 2 topçu alark kadromuz süper olacakrıt
yavuzalkan 12 yıl önce
bize başka sebep sunun kontradı olan bir futbolcuya kimse gelip transfer teklif etmez helede bu yıl bizim katromuzdaki bir futbolcuya yalan konuşuyor başkan adamı satacaklar bütün günahı adama yüklüyorlar adamın mukavelesi var ona kimse transfer teklifi yapamaz onu sadece kulüten isterler siz sadece yattarayı satmadınız beşiktaş maçınıda sattınız yazıklar olsun size eğer satarsanız aldığımız kombinelerin paralarını iade edeceksiniz çektiğimiz sms lerin paralarını iade edeceksiniz bizi üyelikten düşüreceksiniz siz bizi enayımı sandınız bize tayfunu serkanı umudumu seyir ettireceksiniz sizin geçmiş yönetimlerden ne farkınız var gökdenizide sattınız aynı nakaratı okudunuz siz bizi temsil edecek adamlar değilsiniz eğer bu yattarayı satarsanız sizi asla af etmeyeceğiz
tanersu 12 yıl önce
yattara yı çok seviyorum.. ama açıklamalarını dinledim. gitmek istiyor. bu futbolcunun kalması artık bıze fayda sağlamaz. teklıf edılen para da çok ii para. satalım gıtsın... yattara ya teşekkür edelim ve satalım ... yerı doldurulamaz ama yapacak bır şey yok... yönetımede suç bulmayalım. yattarayı satmamak için dırendıler.
musty 12 yıl önce
slm millet bence yattaranın 10 milyon euro ya hatta daha fazlası bence ts adına faydalıdır biz 7 milyona fıstık gibi bir sağ kanat alırız geri kalanlada her türlü ihtiyacımızı karşılarız.. eğer yattara öyle dediyse artık tutmak olmaz.bir futbolcuda zorla oynatılmaz verim vermez..eğer yattara giderse çok şey kaybeder neyse gitsin katara hayatını söndürsün
Hezarpa 12 yıl önce
YATTARA yatsın kalsın Trabzonspor'a dua etsin...Bizim kaypak futbocularla işimiz olmaz ...Bize Egemen gibi tekmeye kafa uzatan, gönlüyle bu takıma sahip için topçular lazım...Kimler geldi kimler geçti bu takımdan...Trabzonspor kişilere bağlı değildir...Hele hele paraya önem veren kişilere hiç bağlı değildir...Bence de bu olaylardan sonra YATTARA KESİNLİKLE GİTMELİDİR.....Yattara gider YATTARAVALLİ gelir...Yeter artık bu adamın kaprislerinden çektiğimiz...Ülkesinden geç gelir, şımarık hareketler yapar...Hatırlayalım kaç tane Avrupa Kupası maçlarının elemelerinde bu adam yüzünden maç kaybettik...Takımı 10 kişi bıraktı birsürü maçta...Gitsin...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@