7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Yattara hocasına söz verdi

Katar'ın Al Sadd kulübüne transferi son anda gerçekleşmeyen İbrahima Yattara kendisini tamamen futbola adayacağına dair söz verdi. Verdiği sözden sonra da hem ceza almaktan, hem de kadro dışı kalmaktan kurtuldu. Önceki akşam Teknik Direktör Ersun Yanal, M

Spor 10.10.2008, 08:34
Yattara hocasına söz verdi

Katar'ın Al Sadd kulübüne transferi son anda gerçekleşmeyen İbrahima Yattara kendisini tamamen futbola adayacağına dair söz verdi. Verdiği sözden sonra da hem ceza almaktan, hem de kadro dışı kalmaktan kurtuldu. Önceki akşam Teknik Direktör Ersun Yanal, Menajer Caner Çuvalcıoğlu'yla birlikte Yattara'yı karşısına alarak, “Senden çok şey bekliyordum.

Senin, Trabzon'da başarılı olup, Avrupa'nın büyük kulüplerinden birine gitmeni istiyorduk. Katar olayı devreye girdi ve sorunlar yaşandı. Sözleşme sürecinde bir daha senin gitmekle ilgili bir talebinle karşılaşmak istemiyorum. Kafanı sadece futbola vermeyeceksen hemen yolları ayırırım. Bana, tüm benliğinde futbol oynayacağına dair söz vermeni istiyorum” diyerek adeta gözdağı verdi.

Yattara'da, Yanal'a hitaben, “Hocam ben Trabzonspor'u gerçekten çok seviyorum. Para için de buradan ayrılmamın yanlış olduğunu düşündüm. İyi ki gitmedim. Size söz veriyorum. Eskisinden çok daha iyi bir Yattara göreceksiniz. Şu sakatlığım geçtiği anda idmanlarda, maçlarda, özel hayatında bambaşka bir oyuncu olarak karşınıza çıkacağım.

Bundan sonra benimle ilgili en küçük bir sorun olmayacak” diye karşılık verdi. Yanal'ın bunun üzerine, “Seni kadro dışı bırakmayacağım. Sakatlığın geçene kadar ayrı bir program uygulayacaksın. Sonra seni her yönüyle hazır istiyorum. Transfer görüşmeleri sürecinde taraftarımızın benimle ilgili düşüncelerinde oluşan olumsuz havayı yok etmek için insanüstü bir çaba harcayacağım” diyerek bu oyuncuya güven verdi.

İbrahima Yattara'nın, Katar'ın Al Sadd kulübüne transferinin en hararetli günlerinde kamuoyuna aktarılan bilgi kirliliği taraftarın da bu oyuncuya karşı olan tutumunda büyük bir değişime neden olmuştu. Bilindiği gibi Yattara'nın, Beşiktaş maçına sakat olmadığı halde çıkmadığı ve takımı sabote ettiği bile iddia edilmiş, bunlar resmi ağızlardan bile gündeme taşınmıştı. Transferi gerçekleşmeyen Yattara'nın hala daha sakatlığının tam geçmediği Teknik Direktör Ersun Yanal tarafından bile açıklandı.

Ligin 3'ncü haftasında oynanan Beşiktaş maçının üzerinden tam 26 gün geçmesine rağmen Yattara'nın hala salonda çalışıyor olması, “Bu oyuncuyu taraftarın gözünde bitirmek ve gönderilmesini haklı bir zemine oturtmak için sağlam olmasına rağmen oynamadığı dedikodularını yayanların şimdi utanması gerekir” yorumlarını da beraberinde getirdi.


Yorumlar (6)
nabi 14 yıl önce
hadi ayttara ya.senin yüzünden hayatımın 1 haftalık bölümü ızdırapla geçti.gitmemene en çok sevinen bendirim heralde.sen de buna bi karşılık ver ama artık.hadi göster kendini.
royals 14 yıl önce
yılların türküsü senin için yazılmış karabela sarı saclarını deli gönlümüze bağlamışız çözülmüyor yattara ayrılıktan zor belleme ölümü aşka hudut çizilmiyor yattaraaaaa
aykut 14 yıl önce
hadi olum yattara cimbom maçında affettir kendini...
TrabzonLee SameT 14 yıl önce
Sen aslanlari avlayanan kisin Yattara. Zor günler yasattin bize. Iyi futbol oynat. Yüzümüzü güldür. Affederiz seni :) TS61
kenanmale 14 yıl önce
yattara kardeş bu açıklamalarından sonra sana teşekkür ederiz.İnşallah ts şampiyonluğa taşırsın.Bu güç snde ve diğer futbolcularımızda var.Türkiyede senden iyisi yok.Önmemli olan hedef ortaya koyup azimle yoladevam etmektir.Ben seni çok eleştirmiştim.İnşallah bizleri mahçup eder büyüklük sizlerde kalır.Bizler taraftar olarak her zaman peşindeyiz..helal sana..
A.Y.D 14 yıl önce
slm buköşede yorom yapankarın çoğo gercekleri öğrenmeden atım tuttular yattarayı bir kalemde sildiler şimdi ise hadi yattara bizi şappıyonyap yapmayın allahaşkına yattara bizi şampıyon yapsaydı 5 senedir yapardı yattararı överken diyerlerini hiçe sayıyorsunuz lütfen mantıklı birşeyler yazın kendinizi alay durumuna düşürmeyin bu yazdıklarınızı sanırım ts li diğer futbulcularda okuyor yattaranın gitmesine encok üzülenlerden ben olacaktım hem buarada yattara yokken işler geyet iyi gidiyordu futbol takım oyunudur şampiyon olacaksak tüm futbolcoların bunda emeği vardır beğenmediğiniz serkan balcınında anlayanda yorum yapıyor anlamayanda lütfen

Gelişmelerden Haberdar Olun

@