Yat Limanı Trabzonspor’un

2003 yılında inşaatı biten, tam faaliyete geçebilmesi için gerekli alt ve üst yapı inşaatının yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilmesi gereken ve bu güne kadar herhangi bir kuruluşa devredilemediği için atıl bir vaziyette duran Yat Limanı, Vali Nuri

Spor 05.12.2008, 17:38
Yat Limanı Trabzonspor’un
2003 yılında inşaatı biten, tam faaliyete geçebilmesi için gerekli alt ve üst yapı inşaatının yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilmesi gereken ve bu güne kadar herhangi bir kuruluşa devredilemediği için atıl bir vaziyette duran Yat Limanı, Vali Nuri Okutan'ın girişimleri sonucu Trabzonspor'a kazandırılıyor.

Trabzon Valiliği 04.07.2008 tarihli yazısıyla Ulaştırma Bakanlığı'ndan Yat Limanı'nın devri için talepte bulunmuş, bakanlıkta bu isteği olumlu karşılayarak limanın Trabzon Valiliği'ne devrini uygun görmüştür.

Bugün (05.12.2008) Yat Limanı'nda (Marina) incelemede bulunan Vali Nuri Okutan, yapıldığı günden beri atıl durumda bekleyen Yat Limanı'nı Trabzonspor'a kazandırmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Yat Limanı'nın atıl durumda olması geldiğim günden beri beni rahatsız ediyordu. Ulaştırma Bakanlığı'na limanın Valiliğimize devredilmesi için talepte bulunduk. Teklifimiz uygun görüldü. Bizde Yat Limanı'nı Trabzonsporumuza kazandırdık. Çok mutlu oldum. Başta Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım ve Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak olmak üzere tüm bakanlık yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Devir teslim işlemleri yapıldıktan sonra tesisin alt ve üst yapısının tamamlanarak işletilmesi için Trabzonspor'a kiralanacağını ifade eden Vali Okutan, kiralama işlemlerinin tamamlanmasının ardından devir teslim töreninde binlerce kişinin katılımıyla hamsi şöleni yapacaklarını söyledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
alper tosun 13 yıl önce
trabzonspor kurumsallaşmada iyi yolda bu konu da birçok adım atıldı eğer sabredilirse yakın zamanda hem şampiyon olunur hem de ciddi bir kaynak trabzonspor un kasasına girer
yazicirecep 13 yıl önce
Sakarya'da yaşıyorum. Bir eğiticimyim. Kamu personeli üzerindeki ataleti silkeleyen bir vali. Çalışmayı seven, hareketli, vizyon sahibi, proje üreten/gerçekleştiren bir vali. Trabzon'uma Vali olunca çok sevinmiştim. Siz ne dersiniz...
zeko 13 yıl önce
bu yatırımda trabzonspor için valla trabzonspor bu gidişle oynadığı futbolla değil elindeki yatırımlarla para kazanacak gibi geliyor. ama bu yatırımlar trabzonspora çok büyük katkısı olacaktır.emeği geçen herkese teşekkür ederiz..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@