Yanlış kırmızı kart düzeltildi

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Hacettepe Kulübü futbolcusu Admir Teli'nin, Galatasaray maçında çift sarı karttan gördüğü kırmızı kartın iptalini, ilk sarı kartın aynı takımdan Zoko'ya gösterilmiş sayılmasını kararlaştırdı. K

Spor 03.12.2008, 10:05
Yanlış kırmızı kart düzeltildi
Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Hacettepe Kulübü futbolcusu Admir Teli'nin, Galatasaray maçında çift sarı karttan gördüğü kırmızı kartın iptalini, ilk sarı kartın aynı takımdan Zoko'ya gösterilmiş sayılmasını kararlaştırdı.

Kurul, bugünkü toplantısında, Turkcell Süper Lig'de 30 Kasım Pazar günü oynanan Galatasaray-Hacettepe maçının 56. dakikasında görmüş olduğu ilk sarı kart ve buna bağlı olarak çift sarı kart görmesi nedeniyle oyundan ihraç edilmesine sebep olan kırmızı karta ilişkin disiplin uygulamalarının ve sonuçlarının Futbol Disiplin Talimatı'nın 74/3. maddesi uyarınca kaldırılmasına, hakem iradesi ile UEFA uygulamaları dikkate alınarak, müsabakanın 56. dakikasında şahısta hata yapılarak Admir Teli'ye gösterilen sarı kartın Bernard Françios Dassise Zoko'ya gösterilmiş sayılmasına karar verdi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
nuri cebiroglu 13 yıl önce
bu hakıszlık trabzonsporun menfaatıne olsaydı bızans medyası ne yapardı acaba.bakın herta berlın maçı var ben hertayı tutuyorum.yarın kıev maçı olacak kıevı tutacagım panaytınakos maçında da kesınlıkle 3 büyüğü tutmayacagım.bunu kızdıgımdan degıl,ben bu takımların bıle trabzonspora daha adıl olacaklarına ınanıyorum. onun için,federasyona bak trabzon-sıvas açının sonucunu 3 ayda karara bağlayamayan federasyon gs-hacettepe maçını ıkıgunde sonuca bağladı ayıp be ayıp.
hazar 13 yıl önce
kardeşim sana aynen katılıyorum. bu rezilleri avrupada bile tutmuyorum.çünkü devamlı bizlerin hakkını yiyerek bu duruma geldiler.ama fayda etmiyor işte. dışarda halleri meydanda.
Taşkent 13 yıl önce
Boyle federasyona peki maçın neticesi aynen kalıyormu olmaz öyle, atılan futbolcu belkide neticeye tesir edecekti,netice berabere bitebilirdi bunlar göz önüne alınmadan üyeler GS li ya hemen GS lehine kararlar çıkmış yazıklar olsun bu devleti yöneten zalimlere..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@