7m


7m

hyundai

Yanal'ın kafasındaki SONG!

Trabzonspor'a transferi camiada, özellikle de taraftarlar arasında büyük sevinç yaratmıştı Song'un... Kimilerine göre yaşlı olarak nitelendirilse de asla bu konuda saha dışında yanıt vermemiş, profesyonelce futbolunu oynamaya özen göstermişti. Kısa sürede

Spor 02.10.2008, 08:45
Yanal'ın kafasındaki SONG!

Trabzonspor'a transferi camiada, özellikle de taraftarlar arasında büyük sevinç yaratmıştı Song'un... Kimilerine göre yaşlı olarak nitelendirilse de asla bu konuda saha dışında yanıt vermemiş, profesyonelce futbolunu oynamaya özen göstermişti.

Kısa sürede kadro içerisinde ön plana çıkıp tüm takımdan büyük saygı görmeyi de başaran Kamerunlu, teknik direktör Ersun Yanal'ın da gözbebeği. Song için “Kelimenin tam anlamıyla bir lider” ifadesini kullanan Yanal, “Ankaragücü dönemimde Hakan Kutlu, sahadaki liderimizdi. Şimdi Trabzon'da da Song bunu yapıyor. Duruşu, hareketleri ve kültürüyle herkese çok iyi bir örnek” diye konuştu.

Performansı ve kişiliği göz önüne alındığında, “Song'a yüz üzerinden 100 veririm” diyecek kadar oyuncusuna saygı duyan Trabzonspor'un hocası, “Hiç sorun çıkaran bir yapısı yok. Onun gibi deneyimli isimlerle çalışmak gerçekten büyük şans” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın bundan sonraki süreçte daha bir seviyeye çıkabilecek potansiyeli olduğunu da değerlendiren Yanal, “Kadromuz paralelinde en iyi tercihleri yapıyor, hazır olanlara forma şansı tanıyoruz. Artık her anlamda rahatız. Yattara'dan gelen para transfer gündeme gelirse elimizi güçlendirecek” yorumlarını yaptı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@