7m


7m

hyundai

Yanal: Yattara kolay olanı seçti

Ersun Yanal, galip geldikleri Antalyaspor maçını değerlendirdi... Katar'ın yolunu tutan Yattara için ilk kez konuşt... Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 3-2 biten Antalyaspor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada, futbolcular hakkında, "Sezonun

Spor 28.09.2008, 09:20
Yanal: Yattara kolay olanı seçti

Ersun Yanal, galip geldikleri Antalyaspor maçını değerlendirdi... Katar'ın yolunu tutan Yattara için ilk kez konuşt...

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 3-2 biten Antalyaspor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada, futbolcular hakkında, "Sezonun en iyi futbolunu oynadılar" derken, Katar'a giden Yattara konusunda da ilk kez konuştu!

Kazanmayı çok istedik...
"Topun kontrolü tamamıyla bize geçti. Maçın hemen başlarında 4-5 pozisyonumuz vardı. Kontrol bizdeyken umulmadık bir gol yedik. Bundan sonra da baskımız devam etti. Rakibin de yapabileceği hataları da düşünerek oyunu kontrol ettik. Sezonun en iyi futbolunu oynadılar. Herkes bugün kazanmayı çok istedi.

Maçın tamamında oynadıkları için tebrik ediyorum. Rakibin de yüksek bir mücadelesi vardı. Onlar da çok iyi oynadılar. Güzel bir maç oynadık ve herkes keyif aldı. Hepimiz için büyük moral lider olmak. Kazanma arzumuz hep devam edecek.

Burada oynadığımız futbolu geliştirmek istiyoruz. Taraftarlarımız takım kurulurken kombineleri aldı. Taraftarlarımız yağmura rağmen bize desteklerini maçın sonuna kadar devam ettirdiler. Mağlup duruma düşeceğiz, galip duruma geleceğiz, yeter ki bizi bu şekilde sezon sonuna kadar desteklesinler.

Yattara kolay olanı seçti
Yattara'yı hala çok seviyoruz. Trabzonspor'un başarılar içerisinde yer alması için bir vizyon seçmiştik. Biz ilk geldiğimizde de Yattara'nın vizyonunun Avrupa olması gerektiğini düşünmüştük. Bence kariyerini noktaladı ve kolayı seçti. Bence futboldan kopacak. Çok ısrar etti ve gitmek istedi.

Bu heyecanı ve vizyonu bizle paylaşmayacak bir futbolcunun bizimle devam etmesi doğru değildi. Evet bizim için değişik bir oyuncuydu ama bugün Isaac bize katıldı, Barış katıldı. Biz bir takımız ve Trabzonspor geriye bakmayacaktır. Artık işimize bakıyoruz"


Yorumlar (6)
DERTLİOĞLU... 14 yıl önce
gercekten sezonun en iyi maçı oldu.ersun hocayı tebrik ediyorum ve sonuna kadar destekliyorum.yattara konusundada haklı.dün akşam başkan kanaltürke canlı yayında bağlantı.yattaranın beşiktaş macında bilerek oynamadığını söyledi.sakat değilmiş.yattarayı artık sildim ben.böyle profosyonel olmayan oyunculara hiç bir kulübün kapısını acmaması lazım.
eray 14 yıl önce
aksam gorduk kı yattarasız trabzonda bırseyler yapabılıyor bır yattara gıder üç yattara gelir yönetimden rıcam yattaradan gelecek parayla kalıtelı futbolcular almalı...
mersinlits 14 yıl önce
Noldu Yattarsporlular sesiniz çıkmıyor.Yorum bombardımanı yapıyodunuz düne kadar.Gördünüz işte Tek gerçek tek LİDER T

RABZONSPOR...
leejunfan 14 yıl önce
İşte takım gibi takım.Gerçi biraz daha zamana ihtiyaçları va ama olsun.Yattara iyi futbolcu olabiir.Ama takım değildi.YAttara varken herkes topu yattara ile buluşturmak için adeta yarışıyor. Şimdi yattara yok ve herkes sorumluluk almaya başladı. Özellikle orta alan Gustavo Colman Kendi meziyetlerinin farkında değil. Biraz daha cesur olması ve kendine güvenmesi lazım.Arkadaşlar şu anda takı%60 kapasite ile oynuyor. Daha var GAlatasaray maçını da kayıpsız geçersek bu iş kısmen tamam sayılır.
divane 14 yıl önce
yattaragitit diye kötü diyemeyiz cok emeyi var teşekkür edlimkendisine iyiliyine seviniriz o kolbasti oynayan sürmeneli yattara ah ulan yattara ah
kuuurt 14 yıl önce
iyi ki satıldı.ben yattara'nın samimiyetine hiçbir zaman güvenmedim.Kadın döven birinden ne bekliyebilirsin ki.Ya yattara şampiyonluk maçında çok fazla bi paraya takımı satsaydı da şampiyonluktan olsaydık daha mı iyi olur du...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@