Yanal sistemi değiştiriyor

Sahasında Eskişehirspor karşısında yara alan Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal, sistemi değiştirmeye hazırlanıyor.Spor Toto Süper Ligi'in 15. haftasında sahasında Eskişehirspor'a 4-1 gibi farklı bir skorla yenilerek şoka uğrayan Trabzonspor'da te

Spor 30.12.2014, 15:32
Yanal sistemi değiştiriyor

Sahasında Eskişehirspor karşısında yara alan Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal, sistemi değiştirmeye hazırlanıyor.

Spor Toto Süper Ligi'in 15. haftasında sahasında Eskişehirspor'a 4-1 gibi farklı bir skorla yenilerek şoka uğrayan Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal, oyun sistemini yeniden ele alıyor. Afrika Kupasına katılacak oyuncuları da göz önüne alan tecrübeli teknik adam, takım içersinde oyun sistemi üzerinde yeniden planlama yapacak. Takım kurgusu üzerinde yaşanan aksaklıklar ve maç kazanamamanın vermiş olduğu stres nedeniyle bugünü kadar oynanan tüm maçlarda farklı 11'lerle sahaya çıkan bordo-mavililerde teknik direktör Ersun Yanal, kadro istikrarı sağlamayı hedefliyor.

YANAL, DAHA ÇOK VERİM ALABİLECEĞİ SİSTEM ÜZERİNDE YOĞUNLAŞTI

Yerli ve yabancı oyuncular arasında yaşanan farklılıklar nedeniyle büyük bir sıkıntı yaşayan teknik direktör Ersun Yanal, Afrika Kupası katılacak olan Waris, Yatabare, Medjani, Belkalem ve Constant'ın yokluğunda geliştireceği yeni oyun tarzı üzerinde ise çalışmalara başladı. Mevcut oyun yapısına uymakta zorluk yaşayan oyuncular üzerinde yoğun bir çalışma temposuna giren ve onlardan daha çok verim alabileceği sistem üzerinde yoğunlaşan Yanal, devre arasında takıma katmayı planladığı oyuncuları da buna göre belirleyecek. Devre arasında orta sahaya, defansa ve kaleye transfer isteyen tecrübeli teknik adam, özellikle Mehmet Ekici ile birlikte orta sahanın yükünü kaldırabilecek oyuncu üzerinde duruyor. Kadroda yer alan oyuncularla birlikte mevcut oyuncu yapısıyla belirli bir oyun kurgusu geliştiremeyen Karadeniz ekibi, daha dengeli bir takımla ile ikinci yarıya başlamayı hedefliyor.

Yorumlar (5)
ALİ KIRKBİR 6 yıl önce
Bence önce kendini değiştirmeli,bu ne ya; defans güvenliği denen bişey yok bu takımda. az dişli takım bizi hallaç pamuğu gibi dağıtıyor.bu takımdan ve oyun anlayışından hiç bi cacık olmaz.ersun hocada devre arasına kadar bavullarını toplayıp gitmek için hazırlansa hiç fena olmaz.
SERKAN ACUNER 6 yıl önce
hocanın bavulları toplamasına gerek yok! Sadece koşmayan ve boşuna para ödenen adamlara haddini bildirsin yeter. Hangi takımda top koşturduklarının farkına varsınlar. bir var bir yoklar.
mete devrancı 6 yıl önce
neymiş teknolojinin niğmetlerinden yararlanıp bilimsel analizler yapıyormuş ,he rmaç 3 4 yiyoruz al sana analiz al sana teknoloji ,amatör trabzon liginden bi hoca getirsek bundan kötü olmazdı ersun yanal , aynaya bak biraz utan
hadan düzgün 6 yıl önce
Erkan zenginin dışında kimi alırsanız alın boş olur
ali guduzuğum 6 yıl önce
Tabii ya ersun gitsin morinho olur mu beyler gelsin mi çağıralım mı topçular kimi isterde onu getirelim hami mi kurtaracak takımı derdiniz ne boş konuşmayın koşmayan topcuya parası ödenmesin bak noluyo

Gelişmelerden Haberdar Olun

@