Yanal kalsın Futbolcular gitsin

Trabzonspor'u 4 kez şampiyon yaparak Türk futbol tarihine ismini yazdıran Ahmet Suat Özyazıcı, “Hep hocalar gönderildi, bugün tersi yapılsın” dedi

Spor 05.04.2008, 13:54 23.07.2020, 17:36
Yanal kalsın Futbolcular gitsin

“Bugüne kadar hep hocalar değişti başarılı olunmadı, şimdi sıra takımı değiştirmeye geldi” diyen Ahmet Suat Özyazıcı, şunları söyledi: “Çünkü bu futbolcularla fazla bir şey yapmak mümkün değil.Yeni yapılanmaya herkesin sabretmesi ve hemen başarıyı beklememesi lazım. Trabzonspor'da yıllardır alışılagelmiş düzeni artık son verdirmek gerekir. Örneğin, Ziya Doğan geldi, istediği başarıyı elde edemedi. Şimdi yeni bir hoca geldi aynı şekilde elindeki kadro ile beklentilere cevap veremedi. Bunun için yönetimin mevcut kadroyu baştan aşağıya yenileme operasyonuna olumlu bakıyorum.”

KOMİTE ŞART

Bordo-Mavililer'in duayen teknik direktörü Özyazıcı, futbolda son dönemlerde yönetici anlamında sıkıntı çekildiğini de belirterek, “Çünkü eskiden olduğu işin içinden, yani amatörden gelen insanlar yönetimlerde görev alamıyor. Şimdi parayı veren yönetimlere giriyor. Bu da işin bilinmemesinden dolayı fazla hatanın yapılmasına neden oluyor. O'nun için Trabzonspor'da 4-5 kişilik bir izleme ekibi olmalı. Bu ekibin başında da yönetim ve teknik heyetle istişareyi sağlayacak biri olmalı” dedi.

SIRASI DEĞİL!

Özyazıcı ayrıca takım içerisinde yapılması düşünülen operasyonla ilgili olarak da ilginç değerlendirmelerde bulundu ve “Trabzonspor yönetimi, gelecek sezon için yapmayı planladığı operasyonun uygulaması konusunda ise hatalı davranıyor. Böyle bir düşünceyi maçların devam ettiği bir dönemde kamuoyuna açıklamak takımdaki oyuncuların moralini bozmaktan başka bir işe yaramaz. Bana göre yönetim bu tür açıklamalar yapmamalıydı” dedi.

Haluk Ayyıldız

Yorumlar (8)
deniz 13 yıl önce
ersun yanal takımın basında kesinlikle kalmalıdır.baska hiçbir hoca istemiyoruz
SÖZ 13 yıl önce
ersun yanal kesinlikle gitmeli,trabzonspor büyük kulüp
azizseyfi 13 yıl önce
işte recete

işte çözüm size...

tecrübe bu işte dinleyin bu duayeni ne olur ey yönetenler!!!!!

adamın bir beklentisi mi var ki

tecrübelerini aktarıyor günümüz şartlarnı da düşünerek..

yanı şu futbol aş nin başına böyle eski sözü dinlenen insanları getirin artık yeni şeyler denemeyin artık

birazda bizim gibi eğitimci ,insanları da dinleyin ey yöneticilerimiz....... ofluda ve ofdan selamlarrr
büyükkaptan 13 yıl önce
kesinlikle katılıyorum artık hocanın değil futbolcu kadrosunun değişme zamanı gelmiştir
bakırtaş 13 yıl önce
Suat hoca çok espirilidir..Herşey ters gittiği için tersten söylemiştir..Yenal kalmak için ne yaptı ki? 10 maçın 7 sini kaybetmiş!! Bu takım Ersun hocasızda bu başarısızlığı yakalardı!! Bu futbolcuların teknik direktörü olacağını bilerek takımın başına geldi..Çoğu maçı da taktik hatalardan kaybettiği açıktır..Trabzonspor staj yeri değildir...Yenal hoca birinci sınıf ücret alıyor,üçüncü sınıf futbol oynatıyor...Tabi futbolcuların yetesizliği,Nuri'nin ihaneti de tuzu biberi.Sonuçta TRABZONSPOR kaybediyor..Ersun hoca eğer çok istiyorsa aldığı ücretin yarısını kabul etsinde Trabzonspor sevgisini anlayalım..Ya Trabzonlu bir hoca yada yabancı hoca ile Trabzonlu hoca dayanışması zorunludur..
muzomen 13 yıl önce
takım da kesinlikle değişiklik yapılsın başka türlü biz bi yerlere varamicaz
Dagli 13 yıl önce
Arkadaslar bakin her hocayi trabzon gönderdi su anda türkiyenin en iyi hocasi bizde eyer bunu yollarsak inanin daha iyisi bize zaten gelmeyecekdir.simdi gelelim futbolculara soruyorum su futbolculardan hangisi trabzon sporda oynayacak futbolcudur yattara haric hic biri bunu kaldiracak bir yapiya sahip deyiller bunu söylemek istemezdim ama artik gercekleri görelim evet ersun bunu biliyordu ama bunu bilmek baska degisebilmek baska sey devre arasi NURI transfer yapacakdi hangisi oldu bence dua edin kalsin ve artik bu konuyu karisdirmadan seneye iyi bir katro kurulmasi icin destek verin saygilarimla
bakırtaş 13 yıl önce
Ersun hocayla kişisel sorunumuz yok.Bulunmaz bursa kumaşı gibi kalmasını isteyenlere soruyorum?Hangi takımda hangi üst düzey başarı kazandı?Trabzonspor'u taşıdığı yer belli!!Kötü futbolcuları oynatmakta direndi..Futbolcu tarlasından hangi yeteneği kazandı..Barış diye atılmayın!!Yusuf gibi yıldız adayını yok etti..Ayman,Erdiç,Tolga gibi futbolcuları bile kesemedi..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@