"Volkan resmen bize hakaret etti!"

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan, hafta sonu sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçında her zamankinden daha iddialı ve daha çok galibiyete yakın olduklarını söyledi.Aslan, geçen sezon Fenerbahçe maçında yaşanan olaylara değinerek, şöyle dev

Spor 10.09.2014, 12:52

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan, hafta sonu sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçında her zamankinden daha iddialı ve daha çok galibiyete yakın olduklarını söyledi.

Aslan, geçen sezon Fenerbahçe maçında yaşanan olaylara değinerek, şöyle devam etti:

 "Maalesef bunu aşamadık. Yıllardır söylediğimiz gibi geçen sene maçta özellikle taraftarlarımıza kesinlikle maçın durmasına sebep olabilecek bir eylem yapmayalım diye rica ettik. Maalesef sözümüzü dinletemedik. Öfke ile kalkan zararla oturdu. Bu yıl yeni bir başlangıç yapıyoruz. Yenerek güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz. Taraftarımıza çok önemli görev düşüyor. Biz yönetim olarak Trabzonspor tarihinin en iyi transferlerini yaptığımızı düşünüyoruz. Öyle ki Türkiye'de Avrupa'da pek çok kulüp bize gıptayla bakıyor. Rusya'dan aldığımız Waris'i 'nasıl aldık' diye hayret ediyorlar. Biz başkanımızın tabiriyle 'gemileri yaktık, şampiyon olmak için her türlü fedakarlığı yaptık, yapıyoruz'. Taraftarlarımıza görev düşüyor, sadece kendi takımlarını desteklesinler."

Geçen sezonki olayların tekrarlanmasını istemediklerini anlatan Aslan, şöyle konuştu:

"Sahada maçın durduğu her an, bizim değil rakip takımın lehinedir. Futbolcularımız sahamızda daha canla başla, istekli oynayacak. Zaman, bizim için önemli. Oyunun durduğu her dakika karşı takım avantaj yakalıyor, dinleniyor. Belki biz rakip takımı hafta sonu boğacağız, nefes alamayacaklar. Belki 'maç bitse de kurtulsak' diyecekler. Şampiyon olduğumuz yıllarda rakip büyük kulüp sporcuları 'titrerdik, ne zaman bitse de maç gitsek derdik' diyorlardı. Biz böyle ortam yaratmak istiyoruz. Biz sahamızda olaylarla değil futbolumuzla anılmak istiyoruz. Taraftarımızın attığı her yabancı cisim rakip takıma, yapılan her güzel tezahürat bize yarıyor. Yüksek tonda, sadece bizim takımı motive edecek tezahürat istiyoruz. Rakip takıma karşı olumsuz bir eylem istemiyoruz."

Fenerbahçe'nin  geçen yıl 30 dakika oynayarak 3-0 hükmen galip geldiğini söyleyen Aslan, "Taraftarlarımızın hataları dolayısıyla ne yoruldular ne sakatlandılar.  Çok rahat maçı aldı gittiler, bir daha bunu yapmayalım. En kötü ihtimalle rakibimizi yoralım, futbol adına yorularak, hırpalanarak çıksın. 'Fenerbahçe'ye kızıyoruz Trabzonspor'u seviyoruz' diyorsanız, 'Fenerbahçe futbol anlamında cezalansın' diyorsanız bunun tek bir yöntemi var, onları yenmemiz. Bunun da tek aracısı var, maçın durmadan futbolcularımızın motive bir şekilde oynaması" ifadelerini kullandı.

- "Volkan'ın yaptığı affedilir değildi"

Aslan, Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in Türkiye'nin en iyi kalecilerinden biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Milli takımımızın futbolcusu, Türkiye'nin en iyi kalecilerinden biri. Yaptığı olumsuz hareketler, bilinçli mi bilinçsiz mi onu bilmiyorum. Kendi tabiriyle 'heyecanımdan, motivasyonumdan yapıyorum bunları' diyor. Volkan'ın geçen sene gol atıldıktan sonra sahamızda yaptığı hareket asla affedilir hareket değildir. Maalesef hakem ve ceza kurulları hiçbir ceza vermedi. Resmen bize hakaret, etti ileri boyutta ama ben nasıl olduğunu söylemeyeyim. Bunlar taraftarı geriyor. Hiçbir zaman şiddete mazeret olmaz ama sen de yangına körükle gidiyorsun, benzin döküyorsun, bu da yanlış bir şey. Volkan'ın olmaması sadece tahrik açısından değil, sonuçta iyi futbolcu, olmaması bizim için tabi avantaj sayılabilir. Biz bunun arkasına sığınmıyoruz. Volkan da olsa başkası da olsa biz o maçı alacağız."

- 3 Temmuz süreci

[PAGE]

- 3 Temmuz süreci

İki takım arasındaki 3 Temmuz sürecine değinen Aslan, bu yıl şampiyonluğu gerçekleştirmeleri halinde yaralarını büyük ölçüde saracaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bizim kupa mücadelemiz apayrı bir mücadele. O zaten devam ediyor. Biz her platformda, Futbol Federasyonu'nda, UEFA'da, FIFA ve CAS'ta hak arayışlarımız devam ediyor. Hiçbir şekilde geri adım atmayız. Elimizden geldiğince savaşacağız, sonuçta alabilirsek kupamızı alacağız, o ayrı bir boyut. Onu şimdi sürekli canlı tutup da bunun üzerinden odak yaptığınız zaman futbolcu da motivasyonunu kaybediyor, taraftar da geriliyor. Biz şu anda öyle bir şey yokmuş gibi bakalım hadiseye. Bu maçı nasıl alırız onu hesaplayalım."

Aslan, sahada oynayan oyuncuya dışarıdan müdahalenin bir sonuç getirmeyeceğini aktararak, "Bu takımın veya başka takımın futbolcuları taraftara 'atın atın kafama vursun mümkünse' dediler. Ben 10 dakika acı çekerim, sen sezon boyunca acı çekersin. Taraftarın bunu anlaması lazım. 25 bin taraftarın 11 sporcuya şiddet uygulaması insani bir şey değil. Kimse kusura bakmasın. Benim taraftarım da bunu yaparsa yanlıştır, delikanlılık değildir. Oradaki insan buraya maç oynamaya gelmiş. Sen becerebilirsen onu sesinle baskılayabilirsin takımın da onu yenebilir. Bu şekilde adam gereken cevabı alır. Taş attığın zaman 1-2 tane atarsın, maç bitti mi adam alır valizini gider. Şiddeti maksadını aşan hareketleri bırakacağız" diye konuştu.

Yakup Aslan, daha önce Fenerbahçe'ye karşı golleri bulunan Cardozo'nun dünya çapında bir oyuncu olduğunu ifade ederek, "Sakatlığı ile ilgili sıkıntıları var, onlar aşılabilirse oynayacak. Oynarsa ondan gol bekleyeceğiz. O olmazsa da transferin son aşamasında değerli forvetler aldık. Onlardan olumlu şeyler bekliyoruz. Kim atarsa atsın, gol atıp galip gelmek istiyoruz" dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Erhan Özdemir 7 yıl önce
yine her sene olduğu gibi fenerbahce bızım taraftarı gaza getırıcek bızımkılerde kırarım parcalarım burası trabzon burdan cıkamassınız dıcek ortalıgı yakacak sonuc: hakem macı once 10 dk durdurcak sonra fenerbahce bısekılde macı alıp otobuse orda ucaga bınıp cıkacak trabzondan o bızım kendını taraftar sanan kısılerde arkalarına baka baka gıdecek trabzondan puan almanın en kolay yolu seyırcısıdır futbola gerek yok yani
ahmet yaylı 7 yıl önce
Ben anlamıyorum bu iho yöneticilerini bilerek mi seçmiş.Ne diyor bu adam yine..

Reklam yapabilmek için ne diyeceğini şaşırdı yine doktor..

yavaş doktor bey yavaş..
BmOaRvDiO 7 yıl önce
Taraftar konusunda haklısın tamam dürüstce takımını desteklemeye gelen taraftarda var ama bazı insanlar takımını desteklemek değil de kendi egosunu tatmin etmeye gelen psikopatlar ve yine aynısı olacak göreceğiz
Güney çiçek 7 yıl önce
Oyuna gelmeyelim lütfen sadece takımımızı destekleyelim çünkü biİzi yıkmaya sahayı kapattırmaya çalışacaklar yoksa biz çok can yakacaz bu yıl biliyorlar biz fenevbahçe yi kaale almamalıyız
Bekle Trabzon 7 yıl önce
Ekici oynarsa kolay maç olur. Yazdım. 10.09.2014
kenan ertürk 7 yıl önce
geçen seneki ilk 30 dk gibi oynarsak fark yeriz.İlerde yoğun pres yapıp etkil hücüm oyncuları ile orta olandaki oyuncularıyla bağlantlarını kesip kendi oyunumuzu oynayabilirsek maçtan galip ayrılacağımızı düşünüyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@