banner560

vardallar

Vestel'den TS'ye Çirkin Tavır

Türkcell Süper Lig'in 4.haftasında 2-2 eşitlikle sonuçlanan Vestel Manisaspor – Galatasaray maçının ardından Vestel Manisaspor Kulüp Başkanı Haluk Çubukçu bir basın toplantısı düzenleyerek Vestel firmasının sponsorluktan çekildiğini açıkladı. Uzun zamanda

Spor 03.09.2007, 10:22
Vestel'den TS'ye Çirkin Tavır

Türkcell Süper Lig'in 4.haftasında 2-2 eşitlikle sonuçlanan Vestel Manisaspor – Galatasaray maçının ardından Vestel Manisaspor Kulüp Başkanı Haluk Çubukçu bir basın toplantısı düzenleyerek Vestel firmasının sponsorluktan çekildiğini açıkladı.

 

Uzun zamandan beri Manisaspor'un sponsorluğundan çekileceği yönünde açıklamalarda bulunan Vestel, verdiği kararda Trabzonspor düşmanlığını ön plana çıkartarak, Futbol Federasyonu'nun Trabzonspor-Sivasspor maçını tekrar oynanması yönündeki kararına tepki

olarak, Vestel Manisaspor'un sponsorluğundan çekildiğini açıkladı.

 

Vestel Manisaspor Başkanı'nın yaptığı açıklamada, kazandığı şampiyonluklar ve aldığı kupalarla adını Türk Futboluna altın harflerle yazdıran ve Türkiye'de ki 3 büyükler tabusunu 4 büyükler olarak değiştiren Trabzonspor'un bu başarıları da kasıtlı olarak görmezlikten gelinmiş ve bilinçli olarak şu ifadelere yer verilmiştir.” Maalesef 1 puanla yetinmek zorunda kaldık. Teknik ekibimizi kutluyoruz. Üç büyüklerden Bir tek Galatasaray'ı yenememiştik. İnşallah onu da yeneceğiz”

 

Ticaret hayatını Trabzon'da olgunlaştırarak bugün Dünya'nın en saygın kuruluşlarından birisi olan “Vestel” firmasının yönetim kurulu başkanı sayın, Ahmet Nafız  Zorlu'nun umuyoruz ki bu açıklamaların yapılmasından bilgisi yoktur ve yapılan bu yanlış açıklamaların düzeltilmesi için gereken çabayı gösterir.

 

Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu'nun Basın Açıklamasının tamamı şöyle:

 

Turkcell Süper Lig'in 4. haftasında 2-2 eşitlikle sonuçlanan Vestel Manisaspor - Galatasaray maçının ardından Vestel Manisaspor Kulüp Başkanı Haluk Çubukçu bir basın toplantısı düzenleyerek, Vestel firmasının sponsorluktan çekilme kararı aldığını açıkladı.
"Galatasaray'ı yenerek karşınıza çıkmak isterdik" diyerek sözlerine başlayan Çubukçu şunları söyledi:


"Maalesef 1 puanla yetinmek zorunda kaldık. Teknik ekibimizi kutluyoruz. Üç büyüklerden Bir tek Galatasaray'ı yenememiştik. İnşallah onu da yeneceğiz. Ancak bugün maalesef 1999-2000 sezonunda başlayan ve bugüne kadar devam eden Vestel sponsorluğunun son maçını oynadık. 3. Lig'den aldığımız takımı süper lige taşıdık. Çok güzel başarılar elde ettik. Ancak son gelişen olaylardan sonra 7 yıldır büyük bir hevesle sürdürdüğümüz sponsorluğu 29 Ağustos tarihi itibariyle bırakma kararı aldık. Maç nedeniyle bugün kararımızı açıklamayı uygun gördük. Ahbap-çavuş ilişkisiyle kirlenen futbol zihniyetine karşı daha fazla dayanamadık. Tertemiz bir sayfa için sponsorluktan çekiliyoruz. Temiz, adaletli, renklerin ve kişilerin hakim olmadığı, kavgacılara ödün vermeyen, her kulübe eşit mesafede bir federasyon istiyorduk. Ancak bunu hiçbir zaman göremedik. Yönetim kurulumuza olağanüstü kongre çağrısı yapılacak. Biz de yeni yönetimin oluşması için elimizden geleni yapacağız. Manisaspor'u kendi kaderine terk etmiyoruz. Kulüp yönetimleri gelip geçicidir. Ancak bu federasyonun 28 Ağustos tarihinde aldığı (Trabzonspor- Sivas maçının tekrar oynanması) karardan sonra devam etmemiz mümkün değildi. 28 Ağustos günü verilen bu karar bir kara lekedir. Geçen yıl Sakaryaspor maçında aleyhimize verilen kararla, 28 Ağustos günü verdikleri kararı mukayese edin. Her olayda FIFA kurallarını önümüze koyan federasyon malum olaylı maçta neden FIFA kurallarını uygulamadı. Adalet olmadığı için bu işi bıraktık."
"Federasyonun değişmesi durumunda Vestel'in tavrı değişir mi?" şeklindeki soruya "hayır" yanıtını veren Çubukçu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Biz boyumuzun ölüsünü aldık, Türkiye'de bazı şeyler kolay kolay düzelmez. Kararımız kesin. Kulübü sıfır borçla yeni yönetime teslim edeceğiz. Maçta federayonu protesto amacıyla siyah mendil salladık. Demokratik bir hak idi bu. Keşke her statta protesto bu şekilde olsaydı. Türkiye'de hiçbir kulübe Vestel Şirketler Grubu kadar destek olan bir firma olmadı. Böyle bir sponsor kaybediliyorsa Türkiye düşünsün. Futbolu yönetenler bundan sonra ne yapar biz biliyoruz, ancak artık ilgilenmiyoruz. Ben geçen Perşembe günü istifamı ettim, ancak kararımı maç nedeniyle bugüne bıraktım."

Başkan Haluk Çubukçu son olarak, Hakan Balta konusunda Galatasaray'ın teklifte bulunduğunu, ancak henüz kesin bir anlaşma olmadığını sözlerine ekledi.


Yorumlar (3)
USTAD 14 yıl önce
Şunlara bakın sanki Türkiyede ilk defa Trabzonun sahasına taraftar girdi Trabzon zaten ağır ceza almıştır. trabzon'a ne yapmak istiyorlar,işte size fırsat Trabzon taraftarı artık birlik olun vestelin bu çirkin tavrına karşı boykot uygulayın hiçbir vestel eşyası almayın bunların hiçbir ürününü almayın artık Trabzonun ve şerefli taraftarının ne olduğunu gösterin..
morpheus 14 yıl önce
Zaten kararlarını çok önceden vermişlerdi. Medyada oluşturulan puslu havadan yararlanarak sıyrılmaya çalışıyorlar hem de ikiyüzlü bir şekilde. Şu andan itibaren Zorlu Grubuna ait bir ürün alan kişi kendisine TS taraftarı ve de Trabzonluyum demesin. Yeter yahu bir şehrin üzerine bu kadar gelinir mi? Bedava bile gelse o ürünlerden almayın, aldırmayın. iki yüzlü korkaklara, kararlarını zarar görmeden güya takdirle karşılanacağı beklentisiyle TS'yi bahane ederek için kahpece saldıranlara fırsat vermeyin.
turhan 14 yıl önce
aslında trabzon meydanındakı zorlu grandın onune bir sıyah celenk bırakıp vestelın de hiç bir urunünü almayarak protesto etmelıyız,sımdı trabzon insanı birlik olup vestelı boykot etmelı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@