7m

uzungöl yayla otel

UEFA Fener'e son noktayı koydu

Kadir Has Üniversitesi'ndeki konferansta konuşan UEFA Tahkim Kurulu Başkanı Marquez, Türkiye'de yeniden yargılama olsa bile kendi kararlarının değişmeyeceğini söyledi, "Bu bizi etkilemez. Çünkü şu an verdiğimiz karar, bizim inancımız" ifadesini kullandı.K

Spor 08.03.2014, 17:14
UEFA Fener'e son noktayı koydu

Kadir Has Üniversitesi'ndeki konferansta konuşan UEFA Tahkim Kurulu Başkanı Marquez, Türkiye'de yeniden yargılama olsa bile kendi kararlarının değişmeyeceğini söyledi, "Bu bizi etkilemez. Çünkü şu an verdiğimiz karar, bizim inancımız" ifadesini kullandı.

Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi'nin düzenlediği "Futbolda Disiplin Süreçleri ve Karar Mekanizmaları" konferansı, dün Kadir Has Kampüsü'nde başladı. İlk gün kürsüye çıkan UEFA Tahkim Kurulu Başkanı Pedro Tomas Marquez ve UEFA Disiplin ve Dürüstlük Birimi Koordinatörü Emilio Garcia Silvero birer konuşma yaptı.

"UEFA Disiplin ve Tahkim süreci"ni anlatan Marquez, soru-cevap bölümünde, "Türk yargısı, şike dosyasıyla ilgili yeniden yargılama yapılmasına karar verirse siz de Fenerbahçe'ye verilen iki yıllık cezayı yeniden değerlendirir misiniz?" sorusuna, Tahkim Kurulu Başkanı, "Biz varsayımla hareket etmeyiz. Bu durum, UEFA'nın kararını etkilemez. Çünkü bu bizim inancımız. Benim görüşüm, yüksek mahkeme kararını vermiştir, biz de cezai kısmını bitirmişizdir. Dosya da kapanmıştır" dedi.

UEFA Disiplin ve Dürüstlük Birimi Koordinatörü Silvero da, UEFA ile yerel federasyonların bakış açısıyla ilgili yeni olaylardan bir örnek verdi. Irkçı hareketten dolayı İngiliz Futbol Federasyonu'nun Nicolas Anelka'yı 5 maçla cezalandırdıklarını, kendilerinin ise Belçikalı futsal oyuncusunu (Omar Rahou) bir milli maçtaki benzer hareketi nedeniyle 10 maçla cezalandırdıklarını dile getirdi.

Emilio Garcia Silvero, cezalar konusunda UEFA ile yerel federasyonların kararlarının aynı olması yönündeki yoruma ise, "Biz hiç bir federasyona şu cezayı uygulayın diyemeyiz. O zaman özerkliğe ters düşer" ifadesini kullandı.

 

 


Yorumlar (19)
Mustafa GÜLTEPE 8 yıl önce
TFF özerk diye şikeyi örtbas etmelerine de ses çıkarmazlarsa şaşırmayın. Bu işte pis kokular var, yoksa uefa bu kadar uzatmazdı. Yapı kredinin uefa ya sponsor olmasını iyi anlamak lazım.
murat payyu 8 yıl önce
okuduğum haberde benim anladığım uefa türkiyedeki kararların hiçbir şekilde kendi kararlarını değiştirmeyeceğini ve türkiye futbol federasyonuna fenere ceza ver diyemeyiz diyorlar yani sevgili başkanımızın seçilme sebebleri hükmünü kaybetmiştir o kupa trabzona gelmeyecektir hem o kupanın gelmesinden daha önemli yeni kupaların gelmesini sağlamaktır bunun imkansızlığı asıl üzüntü verici olandır
murat payyu 8 yıl önce
uefa fenere son noktayı koyduı bu haberde anladığım uefanın fenere deyil bize son noktayı koyduğudur
toprak sengun 8 yıl önce
ee hacıosman ne demiştin..bişey yola çıkmıştı en son neydi o
aydın sungur 8 yıl önce
2 yıldır yazıp duruyorum UEFA başkanı Platini ile kim makamında görüştü acaba kendisine ihalemi vaad edildi bunları biliyormuyuz.Yalan yere gazel okuyoruz hedef 30 mart kafamıza hala dank etmedimi.
harun eski 8 yıl önce
evet hain oflu recepin usakligini yaparak trabzonsporu satti. basindan beri bunun danisikli dövüs yaptigni söyledim. ofludan baskan olmaz dedim oflu kendinden kendi cikarindan baskasini düsünmez dedim ve uefa acikladi. bunun trabzonsporu ve trabzonlulari buzamanakadar recebin ve akparti cikarina oyaladigini onayladi.

kovun bu haini gitsin trabzonu satan hain
harun eski 8 yıl önce
oflu akpartiye oykazandirmak icin trabzonsporu kullandi .
harun eski 8 yıl önce
trabzonsporu ligten cekmenin zamanidir alsinlar timarlarini versinler atimizi. en büyük tepki takimi ligten cekip bu defteri kapatmak yada rusya federasyonuna rusliginde oynamak icin bas vurmak.iho yu trabzontdan birdaha girmemek üzere kovmaliyiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@