Türkiye'nin maçlarına seyirci alınacak

Azerbaycan Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, EURO 2020'de Türkiye'nin İsviçre ve Galler maçlarına ev sahipliği yapacak olan Bakü Olimpiyat Stadı'na yüzde 50 oranında seyirci alınacak.

Spor 08.04.2021, 18:21
Türkiye'nin maçlarına seyirci alınacak

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin iki maçına ev sahipliği yapacak Bakü Olimpiyat Stadı'nda bu karşılaşmaların seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacakları belli oldu.

Azerbaycan Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada üç grup maçı ve bir de çeyrek final olmak üzere turnuvadaki 4 maçın ev sahibi olacak stadyumda yüzde 50 kapasite ile seyirci alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

Türkiye'nin iki maçına ev sahipliği yapacak olmasından dolayı, Ay-yıldızlıları en yakından ilgilendiren yer olan Bakü Olimpiyat Stadı'nda Şenol Güneş'in öğrencileri 16 Haziran'da Galler ve 20 Haziran'da ise İsviçre ile karşı karşıya gelecek.

TÜRKİYE'YE 35 BİN KİŞİLİK DESTEK

70 bin kapasiteye sahip Bakü Olimpiyat Stadı'nın yarı doluluk oranı olan 35 bin seyirci, bu karşılaşmalarda tribünde olabilecek. Federasyon tarafından, alınan kararla ilgili tüm detaylı bilginin UEFA'ya teslim edildiği ifade edildi.

DIŞARDAN GELECEK SEYİRCİYİ DE KAPSIYOR

UEFA'nın ev sahibi şehirlere, ülkelerindeki salgının durumuna göre kendilerinin karar almasına olanak tanıdığının hatırlatıldığı federasyon açıklamasında, bunun üzerine Azerbaycanlı yetkililerin bir toplantı gerçekleştirdikleri ve bu karara vardıkları belirtildi.

Alınan kararın sadece yerel taraftarları kapsamadığı, maçlarını o statta oynayacak takımların taraftarlarını da kapsadığı, Azerbaycan Futbol Federasyonu açıklamasında yer aldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@