7m


7m

hyundai

Türkiye Kupası başlıyor

1. kademede, 2007-2008 sezonunda Bank Asya 1. Lig'den Turkcell Süper Lig'e yükselemeyen 15 takım, Turkcell Süper Lig'de son 3 sıraya alan takımlar, TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda 1-5 derecelerini alan 5 takım, TFF 2. Lig Klasman Grupları'nda birinci olan 5

Spor 02.09.2008, 14:55
Türkiye Kupası başlıyor

1. kademede, 2007-2008 sezonunda Bank Asya 1. Lig'den Turkcell Süper Lig'e yükselemeyen 15 takım, Turkcell Süper Lig'de son 3 sıraya alan takımlar, TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda 1-5 derecelerini alan 5 takım, TFF 2. Lig Klasman Grupları'nda birinci olan 5 takım ve TFF 3. Lig'de gruplarında ilk 2 sırada yer alan 8 takım olmak üzere toplam 36 takım mücadele edecek.

Tek maç eleminasyon sistemine göre yapılacak müsabakalar sonunda galip gelecek takımlar 2. kademeye yükselecek. Kupada 2. kademede, geçen sezon Turkcell Süper Lig'de 5-15 sırada yer alan 11 takım ile Turkcell Süper Lig'e yükselen 3 takım ve 1. kademeden gelen 18 takım olmak üzere toplam 32 takım mücadele edecek.

PROGRAM-

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Fortis Türkiye Kupası'nda 1. kademe maçlarının programı şöyle:

3 Eylül Çarşamba:

16.00 İstanbulspor-Gaziosmanpaşaspor (Bahçelievler İl Özel İdare)
16.00 Beylerbeyi-Beykoz 1908 (Beylerbeyi 75. Yıl)
16.00 Çankırı Belediyespor-Samsunspor (Çankırı Atatürk)
16.00 Giresunspor-Ofspor (Giresun Atatürk)
16.00 Akhisar Belediyespor-Manisaspor (Akhisar)
16.00 Alanyaspor-Denizli Belediyesopr (Milli Egemenlik)
16.00 Mardinspor-Belediye Vanspor (21 Kasım)
16.00 Etimesgut Şekerspor-Tokatspor (OSTİM)
20.00 Kasımpaşa-Güngören Belediyespor (Recep Tayyip Erdoğan)
20.00 Kardemir Karabükspor-Boluspor (Necmettin Şeyhoğlu)
20.00 Çaykur Rizespor-Orduspor (Rize Atatürk)
20.00 Kayseri Eyciyesspor-BUGSAŞ Spor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Atatürk)
20.00 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Adanaspor (Kamil Ocak)
20.00 Adana Demirspor-İskenderun Demirçelikspor (5 Ocak)
20.00 Diyarbakırspor-Elazığspor (Diyarbakır Atatürk)
20.00 Malatya Belediyespor-Malatyaspor (Malatya İnönü)

4 Eylül Perşembe:
20.00 Sakaryaspor-Kartalspor (Adapazarı Atatürk)
20.00 Karşıyaka-Altay (Altay Alsancak) (Seyircisiz)

İŞTE HAKEMLER:

İstanbulspor-Gaziosmanpaşaspor: Özgür Bayır
Beylerbeyi-Beykoz 1908: Ekrem Gerginci
Çankırı Belediyespor-Samsunspor: Mesut Çarık
Giresunspor-Ofspor: Çetin Topuz
Akhisar Belediyespor-Manisaspor: Kerim Deveci

Alanyaspor-Denizli Belediyespor: Ferhan Kestanlıoğlu
Mardinspor-Belediye Vanspor: Özgen Fatih Kalay
Etimesgut Şekerspor-Tokatspor: Deniz Osayer
Kasımpaşa-Güngören Belediyespor: Eray Yurtseven
Kardemir Karabükspor-Boluspor: Erbay Aldemir

Çaykur Rizespor-Orduspor: Gökhan Güneşer
Kayseri Eyciyesspor-BUGSAŞ Spor: Abdullah Kalafatoğlu
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Adanaspor: Mustafa Öğretmenoğlu
Adana Demirspor-İskenderun Demirçelikspor: Yusuf Yılmaz
Diyarbakırspor-Elazığspor: Aytekin Durmaz

Malatya Belediyespor-Malatyaspor: Niyazi İzgören
Sakaryaspor-Kartalspor: Mürvet Sezer
Karşıyaka-Altay: Özgüç Türkalp


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@