Türkiye 2016'ya resmen aday

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, başvuru ile ilgili resmi yazı, TFF tarafından dün UEFA'ya gönderildi. UEFA İcra Komitesi'nin çeşitli süreçlerin ardından 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleyecek ev sahibini, 2010 yılının Mayıs ayında açıklamasının be

Spor 07.02.2009, 22:11
Türkiye 2016'ya resmen aday
Federasyondan yapılan açıklamaya göre, başvuru ile ilgili resmi yazı, TFF tarafından dün UEFA'ya gönderildi. UEFA İcra Komitesi'nin çeşitli süreçlerin ardından 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleyecek ev sahibini, 2010 yılının Mayıs ayında açıklamasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, UEFA'nın, 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleyecek ülkeden, belirlenen kriterlere uyan 9 stadyumu hazırlamasını istediği ifade edildi.

TFF Başkanı Mahmut Özgener, 2016 Avrupa Şampiyonası başvurusu ile Türk futbolu için yeni bir dönemin başlatıldığını vurgulayarak, federasyonun resmi sitesinde yer alan açıklamasında, “Euro 2016'yı düzenleme konusunda çok istekli ve arzuluyuz. Bu büyüklükte uluslararası bir organizasyon düzenlemek bir futbol ülkesi olan Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacaktır” ifadesini kullandı.
Yorumlar (1)
hayaxi 12 yıl önce
TFF'den bir yetkili ntvspora bağlandı ve açıklamada bulundu. kayseriyi antalyayı izmiri konyayı saydı saydı. ama Trabzon'u maalesef saymadı. akyazı da hayal anlaşılan. hoş 2016yı bize vermezler ama Trabzonumuzu bu oluşumun dışında tutmaları bir Trabzonlu olarak beni çok üzdü.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@