banner518

Türk futbolu kirlidir

Trabzonspor resmi internet sitesinden açıklama yaparak Türk futbolunun kirli olduğu birkez daha duyurdu.İşte o açıklama…Fenerbahçe yöneticileri 2010-2011 sezonunda şike yapmışlardır. Fenerbahçe yöneticileri, Trabzonspor’un hakkını şike yaparak gasp etmişl

Spor 30.08.2014, 11:28
Türk futbolu kirlidir

Trabzonspor resmi internet sitesinden açıklama yaparak Türk futbolunun kirli olduğu birkez daha duyurdu.

İşte o açıklama…

Fenerbahçe yöneticileri 2010-2011 sezonunda şike yapmışlardır. Fenerbahçe yöneticileri, Trabzonspor’un hakkını şike yaparak gasp etmişlerdir.

Futbol Federasyonumuz; şikeyi cezalandırmamak için her türlü usulsüz ve etik dışı uygulamayı yapmıştır. Federasyon, şikeyi yok edemese de, şikenin cezasını ve ahlakı yok etme amacına ulaşmıştır. UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu ve CAS’a göre Fenerbahçe şike suçlusudur. Federasyonumuz, CAS kararını uygulamamakta ve UEFA Statüsü’nden doğan üyelik yükümlülüğünü ihlal etmektedir.

ŞİKE DÜZENİ VE DESTEKÇİLERİ

Türk futbol sisteminin tek hedefi şike yapanlara ceza verilmesini engellemek ve masum olanı mağdur etmektir. Bu sistemsel çabanın farklı sacayakları mevcuttur.

Futbol Federasyonu başkan ve yönetimi, özenle (!) atanmıştır. Başkanlığını yaptığı kulübü finansal olarak iflas ettiren ve UEFA turnuvalarına gidememesine neden olan bir şahıs, kulübündeki başarıları (!) nedeniyle ülke futbolunu yönetmektedir.

30 ay önce, sezon sonu konuşacağını söyleyenlerin, neden sustukları ve kendilerine hangi imkânların sunulduğu sorgulanmıştır. Sorgulanacaktır.

Basın etiğini bir kenara bırakarak, hukuksuzluğa ve ahlaksızlığa destek verenler de camiamızca tanınmaktadır. Lig TV ve diğer medya organları; şike yapanları baştacı etmekte, fakat “şike” kelimesine tahammül dahi edememektedir.

KULÜBÜMÜZÜN BAŞVURUSU

Şikeden sorumlu olan Fenerbahçe ve diğer kulüpler hala küme düşürülmemişlerdir. Süper Lig’de bulunmaması gereken kulüpler, gayrimeşru kazançlar elde etmektedirler. Şike yapan şahıslar halen yönetici, futbolcu ve teknik direktör olarak faaliyet göstermektedirler. Bu nedenle, Trabzonspor Kulübü, konu hakkındaki endişe ve taleplerini içeren bir yazıyı dün UEFA ve FIFA ile paylaşmıştır.

Trabzonspor, kökleri Trabzon’da olan, dalları dünyayı kucaklayan bir çınardır.

Trabzonspor popüler olanı değil, doğru olanı yapmakla mükelleftir.

Trabzonspor maddi menfaatleri değil, ahlaklı olanı savunmakla mükelleftir.

Trabzonspor bu yolda bedel ödemiştir, daha fazlasını ödemeye de hazırdır.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
Hüseyin Karagöz 6 yıl önce
Yolsuzluk,rüşvet yapanlar şike ve teşviki aklamışlardır...Şike tapeleri gibi o tapeleri de okuyun gerçekleri görün...Trabzon halkı bunlara oy vermiştir...AKP-TFF-FB bu işte ortak...Çünkü başlarındaki adamlar ülke ya da futbolu yönetmiyor ihale alıp satıyor...Birileri oy veriyor bunlara...Sen nasıl oy verip aklıyorsun bu ittifakı saha da eylem yapmıyorsun protesto etmiyorsun zırt pırt açıklama bekle kupa gelir...
Bahattin Akar 6 yıl önce
Ulu Önderimiz Atatürk "Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim" sözünü söylerken bugünleri ta o zamanlardan görmüş sanki... Maç sadece sahada kazanılmıyor diyenler de; maçların nerelerde kazanıldığını keşfetmişler... Hakemlere hayat kadını ayarlayıp yollayanlar mı, iddia, bahis oynayanlar, her türlü pisliklerini futbola bulaştıranlar kendi pisliklerinde boğulup gideceklerdir. En büyük hileyi, hilesizlikte buldum sözü takımımıza çok yakışıyor. Futbolunu oynayıp sonuç ne olursa olsun kabul etmek en erdemlisi... Ligdeki hakemleri bir irdeleseniz kimin kimin adamı olduğu, en kritik maçlara hangi hakemlerin nasıl atandığı, özellikle tetikçi yan hakemlerin bir takımı nasıl doğrayıp biçtiğini görebilirsiniz.
kenan ertürk 6 yıl önce
başkanım bence geçmilte yaşamayalım adalet er ya da geç tecelli eder şu an da önümüzde sezonlarda nasıl şampiyon olabiliriz onun hukiki boyutunu çalışsak daha iyi olmaz mı bırakın her şey maç saha içinde olmuş bilelim şikeyi yapanlar er ya da geç cezasını bulacaktır
ali 6 yıl önce
Hakkı gasp edilmesine göz yuman ortada, onun gölgesi altında bu lig oynanıyor, Bu federasyon patagonya cumhuriyetine bağlı değil. Kararları uygulatmayan tamamen siyasiler, İHO neden başka yerlerde çözüm arıyor anlaşılır gibi değil. Başkan olmadan önce söyledikleri ile, başkan olduktan sonra söyledikleri kendisinin inandırıcılığını bitirmiştir. Hele siyasetin şemsiyesi altına girmesi, karizmasını da bitirmiştir.
harun eski 6 yıl önce
sikecileri, trabzonsporun haklarini calanlari savunanlarin kollayanlarin mitiglerine katil her ortamda hertürlü destegi ver ve simdide türk futbolu kirlidir diye bagi kupa namusumdur de baskan secil git namusunu calanlarla is birligi yap ondan sonrada bagir sen kimi kandiriyorsun oflu biz trabzonlular aptalmiyiz gec bunlari anan babam sen namusunu calanlarin adamisin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@