Turan Kupası geliyor! Hazırlıklar başladı!

Türk devletleri, Turan Kupası'nda yer alacak.

Spor 06.06.2020, 18:50
Turan Kupası geliyor! Hazırlıklar başladı!

Dünya üzerindeki Türk devletleri bir araya gelerek Turan Kupası düzenleyecek. Kupa, kulüplere yeni bir ekonomik gelir oluşturmasının yanı sıra, teknik direktörler arasında bilgi paylaşımı ve takımların gelişimine katkıda bulunacak.

Ön hazırlık çalışmalarına başlanılan, birçok üniversiteden çok önemli profesörlerin organizasyonun planlamasında yer aldığı Turan Kupası'na 11 Türk devletinden birçok takımın katılması hedefleniyor. İçlerinde UEFA'nın organizasyonlarında yer alan Qarabağ, Neftçi, Karagandy, Aktobe ve UFA gibi birçok takımın bulunduğu Türk devletleri, bu kupayla birlikte kendilerine yeni bir ekonomik gelir oluşturacaklar.

Gelirin dışında Türk devletleri arasındaki kulüplerde oyuncu ve teknik direktör alışverişi, bilgi paylaşımı ve birçok konuda etkileşim de turnuvanın temel hedeflerinden biri olarak göze çarpıyor. Turan Kupası, rol model olarak Euroleague'i benimsiyor. Organizasyon için 12 akademisyen ve spor dünyasından tanınan birçok isim de destek veriyor. Planlama ve program yapıldıktan sonra tanıtımı yapılması planlanıyor.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra yapılması planlanan Turan Kupası ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler İcra Kurulu Üyesi Gürkan Teoman, İhlas Haber Ajansı'na (İHA) açıklamalarda bulundu.

Sadece Türk devletlerinin takımlarının katılacağı sürdürülebilir bir kupa oluşturmak istediklerini söyleyen Teoman, "Bu turnuva sayesinde Türk devletlerinde takımların varlığını ve bilinirliğini arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede Türk devletlerinin futbol takımlarının gelişimine katkıda bulunacak" dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Hasan 1 yıl önce
Fenerbahçe ve Galatasaray onlara şike nasıl yapılır hakemler nasıl bağlanır bir güzel ogretirler. Rakipleri ulisarasi turnuvadan nasıl men ettirilir. Rakiplerinin oyuncuları nasıl ayartilir bir güzel ogretirler. İsmi hoş içi boş turnuva
M.Birinci 1 yıl önce
Geç bile kalınmış bir karar,hadi hayırlısı
hoşuma gitti 1 yıl önce
açık konuşmak gerekirse sakın bu organizasyonda ya Allah bismillah Allahu akbar moduna girmeyin. turan yeni mehapenin eline düştüğünden beri arap milliyetçiliğine döndü. tamamen türk kültürü üzerine yoğunlaşılsın. çatımız türklük olmalıdır. turancılığı ancak o zaman hoş bulabilirim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@