TS'nin HES rakipleri 4'e çıktı

Çaykaralı hemşehrimiz Kalyon İnşaat'tan sonra dün de Mersin'den Taşel İnşaat ile Ankara'dan İnterkon Yapı San. ihaleye girmek için başvuru yaptı. Ankara'da Biraraya Geldiler TRABZONSPOR'UN talip olduğu HES Projesi'ne Kalyon İnşaat'ın başvuru yapması ve dü

Spor 21.10.2008, 08:34
TS'nin HES rakipleri 4'e çıktı

Çaykaralı hemşehrimiz Kalyon İnşaat'tan sonra dün de Mersin'den Taşel İnşaat ile Ankara'dan İnterkon Yapı San. ihaleye girmek için başvuru yaptı.

Ankara'da Biraraya Geldiler
TRABZONSPOR'UN talip olduğu HES Projesi'ne Kalyon İnşaat'ın başvuru yapması ve dün akşam saatlerine kadar başvurusunu geri çekmemesi Trabzon'da tepkiyle karşılandı. Dün Bayındırlık İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve Kalyon İnşaat sahibi Hasan Kalyoncu'nun Ankara'da biraraya geldikleri öğrenildi.

Proje Cazip, Başvuru Az
ÖTE yandan Uzungöl HES 1'e yapılan 3 başvurunun düşük olması Trabzonspor saygısına bağlandı. Bir DSİ yetkilisi, “Böyle bir HES projesine 60 civarında şirket başvurabilirdi. Ancak Trabzonspor olunca çoğu kimse geri döndü ya da bilgi alarak girmedi. Elazığ'ın Palu'daki bunun yarı kapasitesinde bir projeye 42 başvuru yapıldı” yorumunu yaptı.

Dün askı süresi tamamlanan Bordo Mavi Uzungöl HES 1 Hidroelektrik santrali için başvuran firma sayısı Bordo-Mavi ile birlikte 4'e çıktı. Çaykaralı hemşehrimiz Kalyon İnşaat'tan sonra dün de Mersin'den Taşel İnşaat ile Ankara'dan İnterkon Yapı San. ihaleye girmek için başvuru yaptı. İhalenin 1 ay içinde yapılması bekleniyor.

Trabzonspor'un talip olduğu HES projesine Kalyon İnşaat'ın başvuru yapması ve dün akşam saatlerine kadar başvurusunu geri çekmemesi Trabzon'da tepkiyle karşılandı. Dün Bayındırlık İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve Kalyon İnşaat sahibi Hasan Kalyoncu'nun biraraya geldikleri öğrenildi. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Hasan Kalyoncu ile biraraya geldiklerini doğrularken, çekilme konusunda herhangi bir görüşme yapmadıklarını söyledi.

Şener, “Bu proje Trabzonspor'un geleceğidir. Biz, bizden sonrakilere çok önemli avantajlar bırakmak istiyoruz. Onun için HES 1 Projesi'ne talibiz ve ihalede alacağız. Bu konuda rakiplerimize baskı yapmamız sözkonusu değildir” dedi. Öte yandan Şener, “Çekilme konusunu görüşmedik” dese de çekilmenin gündeme geldiği ancak Kalyoncu'nun, “Çekilmek istemiyorum. Trabzonspor'la birlikte yapalım” dediği ve bu önerinin Başkan Şener tarafından kesin bir dille reddedildiği iddia edildi.

İhaleye başvuru yapan diğer iki işletmenin ise Kalyon İnşaat'ın tutumuna göre tavır belirleyecekleri ileri sürüldü. Bazı kaynaklar bu iki işletmeyi de Kalyon İnşaat'ın organize ettiğini dillendirse de böyle bir bilgiye ulaşılamadı. İhale tarihi henüz kesinlik kazanmazken, ihalenin bir ay ya da 40 gün içinde yapılabileceği belirtildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
Saffet Emir 13 yıl önce
Yok böyle bir şey İnsan yediği kaba pislermi Bizim geleceğimiz Trabzonspor un en büyük kaynaklarından olabilecek bir ihale Gümüşhane ve trabzonda karadenizde o kadar iş adamımız ihaleye girmiyor Kalyoncu çıkmış ihaleye giriyor yazık çok yazık ama ihale bizim olacak....
hezber 13 yıl önce
herkes düşmüş paranın derdine trabzonsporu düşünen yok.. liman ihalesindede nuri albayrak çekildimiki hem hemşerimiz hemde bu kulübe başkanlık yapmış birisi böyle bi adamın trabzonsporu ne kadar düşündüğü ortadayken bizde yalan vaatlerine kanıp onu başkan seçmedikmi
erdogdu 13 yıl önce
ya valla şaka gibi yaa anlamak mümkün deil kardeşim sen trabzonspor sun nsl.sana rakip çıkabilir çıkanda zaten trabzonsporlu deildir herkes tabiki ekmek parası peşinde ama kardeşim gidin başka ihalelere girin harbiden utandırıcı bi tablo rakip kelimesi komik yakıştıramadım koskoca trabzon,a
Ankara 13 yıl önce
Arkadaşlar,

Lütfen sessiz kalmayalım...

Kim bu Taşel, kim bu İnterkon Yapı...

Kalyon İnşaat zaten bölgede HES'ler yapıyor.

Harekete geçelim...

Trabzonspor'a rağmen bu işi alabileceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar...

Muhtemelen bu İnterkon ve Taşel alıp satma derdindeler bu işi...

Arkadaşlar haydi tepkimizi gösterelim.

Onca büyük şirket Trabzonspor'a saygısından bu ihaleye girmemişken bu Kalyon İnşaat'a (ve diğerlerine)olsa olsa fırsat düşkünü denir!...
osmanlee 13 yıl önce
tamam hepimiz ihaleyi trabzonsporun almasını isteiz ancak ts nin menfaatini düşündüğümüz kadar ülkenin menfaatinide düşünelim.. tek firme çıkması rekabet açısından iyi de değil.. ts bu ülkenin evladıysa diğer firmalarda bu ülkenin evladı..
MURATTALHAKALYONCU 13 yıl önce
arkadaşlar hep beraber tepkimizi koyalım ne gerekiyorsa yapalım
storm 13 yıl önce
Takdir, hes ile uslanmayanin hakki kotektir diyorum ben. Gerisini Trabzonspor taraftari anlamali artik. Bu ihaleye girmek isteyen firmalar akilli olmali, ates ile oynamamali, girmek istedikleri gibi cikmak istemelilerdir hemen. Cikacaklardir da zaten. Aksi bir durum soz konusu olamaz.Bu arada Osmanlee denilen arkadas, sen hic merak etme biz yeterince ulke menfaatlerini dusunuyoruz, ulke de biraz bizim menfaatlerimizi dusunsun.
lazerdal 13 yıl önce
yaa ben bu trabzon spor taraftarlarını anlamıyom artık yada çok vurdum duymaz oldu bu taraftar şuanad TRABZON SPORUN geleceni kurtaracak bi proje var önünde ve taraftar hiiiç tepki vermiyo utanmadan bide TRABZON SPORUMUN karşısına çıkmaya cesaret gösterenlere hiiiç tepki vermiyo hadi anladım trabzondakilerden ses çıkmıyo dielima ama ben dünyada eşine benzerine az rastlanacak bi taraftar grubu olarak gördüğüm BORDO MAVİ NET'e yakışdırmadım lig tv yi protesdo den bu grup dsmrtı show tv yi protesdo eden bu grup TRABZON SPOR az bi haksızlığa uğradığında etmeni bırakmayan bu taraftar grubu neden susuyo neden protesdo etmiyo bütün taraftarşları bi araya toplayıp yürüyüş ne bilim bu şirketlerin kapısına siyah çelenk gib yada ne bilim TRABZON SPORUMUN karşısına utanmadan sıkılmadan çıkan bu kişilerin telfonlarını yayınlayıp bunları telefon yağmuruna tutdurmuyo yada mail adreslerini alıp mail attırmıyo fax çekdirmiyo imza kampanyası yapmıo inanamıyom bütün TRABZON SPOR traftarınıa sesleniom o ki sms kampanyasına piyango biletlerine ilgi göstermiyonuz bari TRABZON SPORUN geleceni kurtaracak bi yatırımın elinden uçmasını engelleyelim çünkü galatasaraya stad yapıldı fenere beşikdaşa verilen arsaların yapılan tesislerin haddi hesabı yokken TRABZON SPORUMU sadece yayın gelirlerine ve sponsorların eline bırakmayalım büyüklüğümüzü gösterelim büyük TAKIMIN büyük taraftarı böyle günlerde belli olur.hayde BÜTÜN KARADENİZLİSİ TÜRKÜ YABANCI ÜLKEDEKİ GURBETCİ TRABZON SPOR TARAFTARI ayaklanın artık üstünüzdeki ölü toprağını atın ve destek olun tepkinizi açık ve net olarak ortaya koyalım emin olun kimse duramaz BÜYÜK TAKIMIN BÜYÜK TARAFTARI KARŞISINDA.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@