7m


7m

hyundai

TS'nin Futbolcu İhracı

Trabzonspor Yönetim Kurulu, geçen sezon başından bu yana 4 yabancı kulübe futbolcu verdi.Bordo-mavili kulübün yönetim kurulu, ilk olarak geçen sezon başında Rusya'nın Zenit Petersburg Kulübü'ne golcü oyuncusu Fatih Tekke'nin satışını 7 milyon 400 bin Avro

Spor 25.07.2007, 10:36
TS'nin Futbolcu İhracı

Trabzonspor Yönetim Kurulu, geçen sezon başından bu yana 4 yabancı kulübe futbolcu verdi.

Bordo-mavili kulübün yönetim kurulu, ilk olarak geçen sezon başında Rusya'nın Zenit Petersburg Kulübü'ne golcü oyuncusu Fatih Tekke'nin satışını 7 milyon 400 bin Avro gibi rekor bir ücretle gerçekleştirdi.

Geçen sezon devre arasında Almanya'nın Wolfsburg Kulübü'nün bordo-mavili takımın Brezilyalı oyuncu Marcelinho'ya talip olmasının ardından görüşmelere başlandı. Bordo-mavili kulüp, bu futbolcuyu da 2 milyon 750 bin Avro'ya Wolfsburg Kulübü'ne verdi.

Brezilya'nın İnternacional Kulübü'nde kiralık olarak forma giydikten sonra Trabzonspor'a dönen, ancak bordo-mavili takımda oynamak istemediğini açıklayan Fabiano Eller de İspanya'nın Atletico Madrid Kulubü'ne 1 milyon Avro'ya satıldı.

Son olarak ise Milan Stepanov'un, Portekiz'in ünlü kulübü Porto'ya transferi 3 milyon 500 bin Avro'ya gerçekleşti.

Fatih Tekke, Marcelinho, Fabiano Eller ve Milan Stepanov'un transferinden bordo-mavili kulübün kasasına toplam 14 milyon 650 bin Avro girmiş oldu.


Yorumlar (1)
mutito 15 yıl önce
TS kasasına en büyük "girdi", Aralık ayında gerçekleşecek arkadaşlar...

Yönetim gittikten sonra...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@