7m

uzungöl yayla otel

TS'li yönetici "Yargısız infaz"

 Spor Toto Süper Lig'de tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan saha ve seyirci olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 6 maç sahasında seyircisiz oynama cezası alan bordo-mavili kulüpte, başkan yardımcısı Ali U

Spor 14.03.2014, 19:54
TS'li yönetici
 Spor Toto Süper Lig'de tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan saha ve seyirci olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 6 maç sahasında seyircisiz oynama cezası alan bordo-mavili kulüpte, başkan yardımcısı Ali Uzunay, adaletsizliğin devam etmesi halinde, öfke ve nefretin önüne geçemeyeceklerini belirtti.
 
Uzunay, yaptığı yazılı açıklamada, verilen cezanın Trabzonspor'a karşı yargısız infazın bir göstergesi olduğuna değinerek, şunları kaydetti:
 
"Daha önceleri oynanan derbi maçlarında çıkan olaylara bakıldığında verilen bu cezanın tamamıyla yanlı verildiğini anlamaktayız .Binlerce insanın girdiği statların yangın yerine çevrildiği, insanların yaralandığı ve hayati tehlikelerin yaşandığı maçlarda bile bu kadar ceza verilmemiştir. Trabzon'daki olayları tasvip etmemekle beraber çıkan olaylar olduğundan çok abartılmıştır. Sahaya hiçbir seyirci girmemiş, futbolculara fiili bir saldırı dahi olmamıştır. Rakip takımın kalecisi seyircimizi tahrik etmek için elinden gelen tüm çirkefliği yapmıştır ve bunlar görüntülerle kayıt altındadır. Tüm bu olanlara bakıp da 6 maç ceza vermek tamamıyla düşman vari bir karardır."
 
Verilen kararı, "şike koruyucularının gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır" diye değerlendiren Uzunay, "Adaletsizlik bu şekilde devam ederse, bu öfke ve nefretin önüne geçemeyiz. Herkes haddini bilmeli ve bir karar verirken yapılanlara göre karar verilmelidir. TFF vermiş olduğu bu kararla tartışılır olan itibarını hepten kaybetmiştir. Kime ve neye hizmet ettikleri gün yüzüne daha da çıkmıştır. Biz ceza almaya değil, bu adaletsizliğe ve çifte standarda karşıyız" ifadesini kullandı.

Yorumlar (6)
adil türk 8 yıl önce
Trabzonspor bu durumları hep yaşadı.Bu TFF ve arkasındaki siysi güç görevine denam ettikçede devam edecek.
erdem aksoy 8 yıl önce
Git Başbakana anlat derdini Ülkede güvenilir bir kurum bırakmadı.Kasabın bıçağını yalayan ineğe çevrildik bu Ülkede.
mustafa keleş 8 yıl önce
Bu daha ne kadar devam eder bilmem ama küçük kıyamet yakındır haberiniz ola

Ey fb ve fff bizden söylemesi
muzyy 8 yıl önce
seyircimize kapatilan maçlarda tff nun önünde maç başlamasından bitisine kadar takımımıza destek olmaya organize edilmeli.
harun eski 8 yıl önce
susun recebin cocuklari. artik sizin ne mal oldugunuzu biliyoruz defolun gidin de basimizin cagresine bakalim böyle giderse sizi recep bile kurtaramiycak. cünkü. keci düsmüs can derdine.
Ahmet ahmet 8 yıl önce
acaba diyorum butun sehir bir gün aglasak kesin sesimizi duyarlar o zaman belki insafa gelirler de bizede bir kupa verirler fener inkini istemiyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@