TS'den şike açıklaması

Milliyet Gazetesi'nin bugünkü (05 Ocak 2010) sayısında yer alan “İşte o dosya” haberi üzerine Trabzonspor kulübünden bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi “Milliyet Gazetesi'nde şike belgesini ortaya koyan haberde kulübümüzün adının da

TS'den şike açıklaması

Milliyet Gazetesi'nin bugünkü (05 Ocak 2010) sayısında yer alan “İşte o dosya” haberi üzerine Trabzonspor kulübünden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi “Milliyet Gazetesi'nde şike belgesini ortaya koyan haberde kulübümüzün adının da yer alması, adeta yargısız infaz edilir bir anlayışla sunulması bizleri fazlısıyla rahatsız etmiştir.

Bu konuda 21.11.2009 tarihinde kulübümüzden bir açıklama yapılmış ve o açıklamada da görüşlerimizi bildirmiştik. O tarihten beri kulübümüz konunun takipçisi olup ve yasal süreci takip etmektedir.

Söz konusu dosyada 29 maçın varlığından bahsedilmekte ancak bugün sadece 2 maçın adı öne çıkarılmaktadır. Bu durum kulübümüz tarafından kabul edilebilir değildir. Kaldı ki adı geçen kişilerle kulübümüzün hiçbir bağlantısı olmadığı gibi, bu kişileri kulübümüzden tanıyan veya görüşen hiçbir çalışanımız, futbolcumuz veya görevlimiz bulunmamaktadır.

Bahsedilen 3-1'lik sonucun oluşmasında kimlerin rol oynadığı dahi haberde bildirilmemişken böylesi bir konuyla gündeme gelmemiz kabul edilemez.

Üstelik bildirilen raporda Antalya Cup'ta oynanan ve 3-1 sonuçlanan Trabzonspor – Antalyaspor maçının ilk yarı skoru 1-0 olarak gösterilmesine rağmen gerçek, sonucun 2-1 olduğu yönündedir.

Takımımızın böyle bir konuyla gündeme taşınmasının yasal takipçisi olacağımızın ve konuyu yargıya aktaracağımızın bilinmesini istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurur”

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler