TS'de Saka verdi veriştirdi

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Muammer Saka, şampiyonluğa oynayan bir ekip oluşturduklarını söyledi.Muammer Saka, yayın gelirlerinin dağıtımıyla ilgili Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na itirazda bulunduklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdü

Spor 19.09.2008, 09:04
TS'de Saka verdi veriştirdi

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Muammer Saka, şampiyonluğa oynayan bir ekip oluşturduklarını söyledi.

Muammer Saka, yayın gelirlerinin dağıtımıyla ilgili Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na itirazda bulunduklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bize göre adaletsiz bir dağıtım sistemi var.

Trabzonspor, 1967 yılında kuruldu ve şu ana kadar 6 kez şampiyon oldu. Diğer İstanbul takımlarına baktığımızda, bugün 100. yıllarını geçmişlerdir. 100 yılda 11, 17 defa şampiyon olan var, ama ortalama yaptığımız zaman, biz onlardan daha fazla şampiyon olmuşuz. Biz şampiyon olamadığımızda da en az 6-7 defa ikinci olmuşuzdur.

Birkaç kulüp başkanı arkadaşımız, yayın havuzundan dağıtılan paranın adaletsiz olduğunu söylüyor. Havuza parayı kim getiriyor? Havuza parayı getiren İstanbul Büyükşehir Belediyespor mudur, Hacettepe midir, yoksa Denizlispor mudur?

İstanbul Büyükşehir Belediyespor taraftarı gidip maçları yayınlayan kuruluşun dekoderini mi alıyor? Kesinlikle böyle bir şey yok. Havuza parayı getiren 4 büyük kulüp var. Bunlar Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'dur. Kulüp başkanları havadan para kazanmanın peşindeler.''

Yayın havuzuna para getiren kulüplerin belli olduğunu yineleyen Saka, ''Trabzonspor, Ankara'da Gençlerbirliği ile maç yaparken stadyum tamamen doluyor. Hatta biletlerin fiyatları bile 3 katına çıkıyor, ama Gençlerbirliği, Konyaspor ya da İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile maç yaptığında yandaki amatör sahada bile daha çok seyirci oluyor. Biz bu işin peşindeyiz ve peşini bırakmayacağız.

Parayı havuza getirenler tabii ki daha fazla pay alacaktır. Eğer onlar da havuza para getirebiliyorsa, tabii ki onlar da fazla pay alacaklardır, ancak bizim taraftar kitlemizin payını biz onlara vermeyiz'' diye konuştu.

Yorumlar (12)
marnali 12 yıl önce
Federasyondan kulübümüze yapılan önceden planlanmış ödeme için Sn. Hacısalihoğlu Sn. Atal s teşekkür etmişti. şimdi Sn. Atal nerde Trabzonsporun hakkını niye aramıyor niçin sessiz, yönetimimiz niçin Sn. Atal a baskı yapmıyor.
kuzeyinoglu 12 yıl önce
Gündaşların sizlerden bir ricam olaçak herkes Digitürke ne kadar TRABZONSPORULU üye olmuş bunu bir şekilde kanıtlasın görsün andolu takımları TRABZONSPOR taraftarın ne kadar yyaın gelirlerinde pay alması gerektigini
FoRza_TS 12 yıl önce
ts trabzonun degil türkiyenin takımıdır..özellikle karadenizde %60 ts'ludur..bizlerde artık trabzon diye degil ts diye bahsetmemiz gerekmekte ts kücültmemeliyiz...bu gün elazıg antalya izmir her yerden ts taraftarı vardır..gittigi her deplasmandada stadı doldurur.ben samsunluyum ama fanatik ts'luyum.samsunda okullarda ist takımlarının formalarından çoktur ts formaları okullarda.artık bilinçli olalım ts kücültmeyip büyütelim..trabzon degil ts taraftarı diyelim.en büyük ts...ölümüne sevda bordo mavi..
FoRza_TS 12 yıl önce
ts taraftarı her yerdedir.ömrü hayatında trabzonu görmeyip fanatik ts çok arkadaşım var..bunları artık paylaşmalıyız..özellikle karadenizde %60 ts'ludur..ist antalya diger bütün şehirlerde taraftarı vardır..ts türkiyenin takımıdır..10 milyonluk bir camiayız..lig tv'nin %30 ts oluşturmaktadır..artık bizde trabzon taraftarı olarak bahsetmeyelim ts tarftarı diye bahsedelim herkes gücümüzü görsün...
bykudu 12 yıl önce
evet anadolu kulupleri yıllardır trabzonsporu rakip gorur.bunda istanbul basını ve istanbul kuluperinin parmağı var.kendi rantlarını kaybetmek istemiyorlar.eskiden trabzon şampiyonluğa oynarken butun istanbul takım taraftarları trabzon maçlarında aynı tribundeydi.ne oldu ne değişti peki.hiçbir şey.yıllardır istanbul takımlarında yonetici uye olup anadolu kuluplarıne başkan olanalr trabzonu hedef alır ya da aldırılır.sivas başkanı fener gs gençler başkanı gs uyesi. antep başaknı bjk kulubu uyesi.şimdi gelelim işin aslına.biz aynı aileden 6 lig tv yeliği var.lig tv abonmanalrının %17 si trabzonspor taraftarı.genelleme yaparsak ulke genelinde yaklaşık 12 milyon trabzonsporlu var.hadi istanbul çaplıları uzulmesin 10 milyon diyelim.zaten bu ulkede 5 milyona yakın trabzonlu var.maraş erzurum bayburt g.hane giresun ordu da trabzonspor potansiyeli fazla.100 kişilik tribunlere maç oynayanlar trabzonun payını alamaz.ya lig tvden çekileleim.nasılsa bizim maçlara biri çıkıp yılda 15 milyon verrir.anadolunun halini gorelim ozaman.ayrıca biz bu parayı şampiyonluklarımız için değil potansiyelimiz için alıyoruz.lig tvnin uye anketinde takım soruluyor.o zamn hereks uye potansiyeline gore para alsın.ve en acısı da şu haluk ulusy ya da başkası hiç farketmiyor kim gelirse gelsin ilk içraat trabzon alehtarlığı oluyor.tff değil adı tmfb olsun.trkiye trabzonspormuhalif birliği.yazık
MERTTS 12 yıl önce
TFF ayagını denk al karşındaki büyük bir camiadır bunu hiçbir zaman aklından çıkarma bu havuzu deleriz o havuzun suyunda bogulursunuz.sayın yöneticiler ve başkan ne gerekiyosa yapın yedirmeyin hakkımızı biz herzaman takımın ve sizin yanınızdayız saygılar...
NESNEL 12 yıl önce
Ey ts ! Taraftarına güvendin el altından sms kampanyası yaptın. Kaç kişi sms attı ,10 bin...Bir de büyüğüm diyorsun ya böyle işlere girme ya da baktın olmuyor kendi cebinden at sms ki o beğenme diğin kulüplere madara olmayasın.Unutma geçen yıl sivas ,bursa'yla az mı dalga geçtik.Ben kendim 8 sms attım .BÜTÜN TS'LİLERİ BU DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUM.
Adem RIZVANOĞLU 12 yıl önce
Arkadaşlar ben 3 yıldır lig tv üyesi idim. Ancak Havuza parayı biz veriyoruz onlar başka kulüplerin haklarını savunuyor. Bende iptal ettirdim. Kombine bilette bulamadık kaldık ortada ama bedava olsa daha lig tv almam. Protesto ediyorum ve Trabzonspor kulübünden tüm trabzonspor taraftarlarının lig tv üyeliklerini iptal ettirmeleri konusunda çağrı yapmaya davet ediyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@