TS'de Divan toplantısı

Trabzonspor'u 21. Olağan Divan Kurulu kongresi başladı. Trabzonspor Kulübünün 21. Olağan Divan Genel Kurul Toplantısı Zorlu Grand Oteli'nde şu saatlerde başladı. Genel Kurul Toplantısında gündeminde şu maddeler yer alıyor: 1. Yoklama – Açılış 2. Genel Kur

Spor 25.10.2008, 13:08
TS'de Divan toplantısı

Trabzonspor'u 21. Olağan Divan Kurulu kongresi başladı.

Trabzonspor Kulübünün 21. Olağan Divan Genel Kurul Toplantısı Zorlu Grand Oteli'nde şu saatlerde başladı.

Genel Kurul Toplantısında gündeminde şu maddeler yer alıyor:

1. Yoklama – Açılış
2. Genel Kurul Divan Seçimi
3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
4. Divan Başkanlık Kurulunca bilgi sunulması
5. Yönetim Kurulu tarafından kulüp faaliyetleri hakkında bilgi sunulması
6. Kulüp hakkında genel görüşme, dilek ve temenniler,
7. Kapanış.

Ali Özbak, Divan Kurulu Başkanlığına getirildi yardımcılıklarına Trabzonspor'un eski yöneticilerinden Murat İskender, Yavuz Şener, Murat Saylam getirildi.

Bakan Faruk Özak, Trabzonspru'un Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Asım Aykan ve Tekin Küçükali'nin 'telgrafları okundu.

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, kulüp faaliyetleri hakkında bilgi veriyor.

 

"Trabzonspor yönetiminin 8 ayda boyunca sadece saha ile ilgili değil, kalıcı gelir için yoğun çaba sarf ettik. HES konusunda, tüm işlemleri tamamlanmıştır. Kulübümüzü açısında hayatı derece önemli bir proje. Bu konuda Trabzonsporu seven herkesten destek bekliyoruz, Nata firmasına, il ve ilçe belediyelerine sivil toplum örgütlerine teşekkür diyoruz. Telekom ile ana sponsorluk sözleşmesi imzalandı, 5 yıl süre ile ana sponsorluk imzalandı"

 

Ali Kemal Başaran yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

 Trabzonspor alt yapıya eşit bakmalı, bölge takımlarına eşit bakmalı, ben evvela Trabzonsporluyum, ondan sonra Sebat ve bölge takımları gelir.  TS alt yapı takım oluşturdu, saygı duymak lazım. Diğer bölge takımları buna kırıldı. Trabzon'da iki büyük takım var, Trabzonspor ve Sebat kulübü. Sebat, Albayrak'ın dönemine kadar Trabzonspor'dan para talep etmemiştir. Trabzonspor diğer bölge takımlarını da kanatları altına almalı. Keşke Trabzonspor hiçbir kulübü almasaydı. Hepsine eşit mesafede olunsaydı. Yüreğimizle yanlarındayız, her zaman emirlerindeyiz”

 

 

Serdar Bali şunları söyledi. 

 

“Ben hiçbir zaman yönetimin yalakası olmadım. Kendi gördüğüm doğruları söylemek.

 

Trabzonspor hiçbir zaman büyüklüğünü kaybetmedi. Futbol Federasyonunda çok zayıf durumundayız. Hiç bir yatırımımız olmuyor, federasyon temsilcileri isterse bizi yakabilir. HES projesi Trabzonspor için çok önemli, Divan Trabzonspor'un bütçesinden para almasın.

 

 

Mademki yetkiniz yok, Trabzonspor'dan bütçede almayın. Trabzonspor'un duran giderleri artıyor, yönetim bu konuları biliyor diye düşünüyorum. Yattara konusu kapanmalı ama bu konu basit değil, Trabzonspor hem puan ve ivme kaybetti. Akyazı projesi ne oluyor bunu öğrenmek isterim”

 

 

 Başkan Sadri Şener, Eleştirileri saygı ile karşılıyoruz.

 

Akyazı projesi Trabzonspor'un kendi projesi değil devletin projesidir. Krizde yap işlet devret projesinde orayı yapacak bir şirket yok. Ancak GSGM orayı yapacağını söylüyor. Ama burası özel bir şirket tarafından yapılamaz. Avrupa kupalarına katılırsak Avni Aker'de bu maçları oynayamayız. Trabzonspor UEFA maçlarını Avni Aker'de oynaması mümkün değil. Buradaki her partinin temsilcisi vardır. Bundan dolayı herkes destek olmalı. O yüzden Trabzonspor'un Akyazı Stadını devlet yapmalıdır”

 

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, eleştirilerin yapılmasının normal olduğunu belirterek, ''Bugüne kadar yapılan en güzel kuruluş yıldönümü gerçekleştirildi. Bunu yönetim değil Trabzonspor camiası gerçekleştirdi. Üstelik bunca görkemine rağmen kulübe maddi külfet yaratmayacak şekilde sponsorlardan destek alınarak yapıldı. Burdaki zeytinyaglı yemeklerin lezzetinden bahsediliyor çok üzülüyorum'' dedi.

HES projesine büyük bir kesimden destek geldiğini dile getirerek, “Başta Trabzon ve ilçe belediyelerimiz, tüm sivil toplum örgütleri bu konuda Trabzonspor için desteklerini esirgemediler. Bundan memnuniyet duymamız ve bu düşünceyi geliştirmemiz gerekir. Bu proje bize değil geleceğe yöneliktir. O zamana kim ölür kim kalır belli değil. O nedenle böyle bir konu varken buzdolabı dükkanı açmaktan bahsedilmesi bizi üzüyor” diye konuştu.

Döviz borcunun yaşanan kriz ortamında herkesi tedirgin ettiğini belirten Hacısalihoğlu, şöyle konuştu: ''Ama bizim borcumuzun büyük rakamı Türk parası bazındadır. Çok az bölüm döviz borcudur. Bu yaşanan gelişmeler kimsenin düşündüğü planladığı gelişmeler değildir. Bundan en az kendi işletmelerimizde, kendi hayatımızda olduğu gibi Trabzonspor'u da en asgari zararla nasıl kapatabiliriz diye çalışmalar yapıyoruz”

Yattara ile ilgili yapılan yorumlar üzerine de “Bulunduğumuz görev veya Trabzonspor'un bulunduğu konumu itibariyle hakikaten açıklanacak konular fazlasıyla açıklandı. Ama açıklanmayan bir bölümü var. Onları da Trabzonspor konumuna ve kadrosuna zarar vermesin diye yöneticilik mesuliyetiyle açıklamıyoruz. Söylersek bundan kim tatmin olacak. Onu anlatmakta zorluk çekiyoruz” şeklinde konuştu.

Trabzonspor'un büyüklüğüyle ilgili yapılan eleştirilere de açıklık getiren Hacısalihoğlu, “Biz tabiî ki büyük bir kulübümüz. Bir ihtilal gerçekleştirdik. Ancak bir naklen yayın paylaşımında, basında yer alma konusunda birkaç yıldır ne durumda olduğumuz ortadadır. Birkaç yıldır spor haberlerinde gündeme gelmediği, gazetelerde satır olmadığı biz yok desek de ortadadır. Son dönemde özellikle başkanımızın şahsi itibarı ve takımımızın aldığı sonuçlar sayesinde sık sık gündeme geldiğimizi anlatmaya çalıştık. Trabzonspor'un büyüklüğü tartışılmaz ama başkaları tarafından nasıl değerlendiriliyor onu değerlendirmek lazım” ifadesini kullandı.

Yapılan bazı eleştirilerin gerçekle bağdaşmadığını sözlerine ekleyen Hacısalihoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Müzemizde yarım bir kupa var. Ona bakıp ta bir kupayı bile alamadılar düşüncesinden artık çıkmamız gerekir. Onun yerine beklide dünyada örneği olmayan kupamızla övünmemiz gerekir. Bardağın dolu tarafı yerine üzerindeki az bir boşluk varsa o tenkit edilmeye çalışılıyor. Yine bu konuda örnek vermem gerekirse geçtiğimiz günlerde bir gazetede Yattara'nın niçin satılmadığı anlatılmış. Gazeteye göre Başkanımız Sadri Şener'in kardeşi Sani Şener'in Katar'da bir havaalanı ihalesini alamadığından Yattara transferinin olmadığı belirtildi. Oysaki orda ki ihale 3 yıl önce alınmış ve şuan bitme aşamasında. Bunları yazarken insanların üzüldüğünü düşünmemiz lazım. Çalışmalarımızın hepsi Trabzonspor'un menfaatleri içindir”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
bakırtaş 13 yıl önce
Sayın onursal başkan Mehmet Ali YILMAZ kutlama telgrafı göndermiş .Doğru mu?İnsanlar hata yapa bilir..Tekrarı kasıt olur..Hatadan dönmek erdemliliktir..Hatayı kabül etmemek ayıp olur..Tüm Trabzonspor'lular ortak değerimiz için tek yumruk olmamızı bekliyor..Bir telgraf bile beni sevindirdi..Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor için önemlidir.Mehmet Ali Yılmaz için de Trabzonspor çok daha önemlidir..Bu umarım değerlerin birlikteliğine atılan adımdır..Unutmayalım,Mehmet Ali Yılmaz'ı para ağcı görmeyelim..Keneler çok tehlikelidir..Çünkü onlar emici ve öldürücüdürler..Her şey TRABZONSPOR için diyenleri kutlarım..
Saffet Emir 13 yıl önce
Aslında hepsi haklılar. Bir Sürü bölge takımlarımız var neden onlara destek verilmedi. Karadenizspor neden alındı. Yönetimdeki birileri anlaşılan menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor. Federasyon babında çok etkisiziz buda doğru
Sedat Köroglu 13 yıl önce
Baska caresi yoktur... kendi ayaklarinizda durmaya calisin. Tüm anadolu takimlari Federasyonu protesto etsin..
TSsamet 13 yıl önce
Pilot takimi dogru yapilmistir...trabzon bölgelerinde en iyi gencleri toplayip karadenizspora verip daha kolay takip edilip TS a kazandirabiliriz..paf takimdan cikan oyuncu karadneizspora verilir daha iyi olmaz mi ?? oyuncular dagilmaz...cok dogru buluyorum insallah bank asya ligine cikarlar....akyazi konusunda insallah bisiler olur artik...
dumrul 13 yıl önce
Başkan'ın UEFA müsabakalarını Avni Aker'de oynamamızın mümkün olmadığı sözü ile neyi kasdettiğini anlayamadım. Galiba beyanın tamamı yer almadığındandır. Avni Aker stadyumu önceki yıllarda UEFA denetçileri tarafından denetlenmiş, onay almış bir staddır. Şimdi bir yığın yenileme yaptık. Sorun nerede ? Yoksa yenilerken UEFA kriterlerini göz ardı mı ettil ? Anlamadım vesselâm.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@