TS'de anahtar kelime SABIR

Şenol Güneş ile birlikte yeni bir sayfa açıldı. Geleceğin takımı bugünden itibaren kurulmalı. Tabii ikinci yarıda kazanabildiği kadar maç kazanmalı ki, şehrin ve takımın morali böylece yüksek tutulsun Trabzonspor hep baskı altında olan bir kulüp. Bu da ge

TS'de anahtar kelime SABIR

Şenol Güneş ile birlikte yeni bir sayfa açıldı. Geleceğin takımı bugünden itibaren kurulmalı. Tabii ikinci yarıda kazanabildiği kadar maç kazanmalı ki, şehrin ve takımın morali böylece yüksek tutulsun

Trabzonspor hep baskı altında olan bir kulüp. Bu da geçmişinde elde ettiği önemli başarılardan kaynaklanıyor. Zaten boşu boşuna “dördüncü büyük” demezlerdi. Doğal olarak üzerinde büyük bir yük var. Trabzonspor'un yaşadığı sıkıntının sebebi bu...

Başarılarda dolu geçmişin avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunuyor tabii... Her takım Trabzonspor'u ciddi alıyor. Ona göre hazırlanıyor. İçeride ve dışarıda sürekli zorlu maçlar oynuyor.

Türkiye'nin her yerinde taraftarı olmasına rağmen geçmiş dönemle şimdiki arasında önemli farklılıklar meydana geldi. Birincisi ekonomik anlamda İstanbul kulüplerinin gerisinde kaldı. Bu uçurumdan dolayı rekabette zorlanıyor. Rakipleriyle yarışamıyor.

 Hayaller gerçekleşmedi

Çok sık hoca ve oyuncu değişiklikleri yaşandı. Ama bir türlü hayaller gerçekleşmedi. Gerçekleşmesi de gerçekçi olmak gerekirse kolay değildi.   

Şimdi yeni bir sayfa açıldı. Kendi evladı Teknik Direktör Şenol Güneş takımın başına geçti. Çok da doğru yapıldı. Şenol hocanın önüne dolu dolu 4-5 yıl koyulmalı. Ona bu süre verilmeli. Çünkü sihirbazlık yapacak hali yok. Takım yeni bir yapılanma istiyor. Aslında bu devrimi önümüzdeki sezona bırakmamalı. Açık konuşmak gerekirse şampiyonluk yarışında sona geldi, hatta koptu. Sportif Direktör Ünal Karaman ile Şenol Güneş önümüzdeki yılların takımını şimdiden kurmalı. Tabii ikinci yarıda kazanabildiği kadar kazanmalı, şehrin ve takımın morali böylece yüksek tutulmalı. Ancak altına basa basa söylüyorum hedefler uzun vadeli olmalı. Çünkü bu takımın sıfırdan yeniden kurulma zamanı geldi de geçiyor bile.

 Tekke şimdi gelmez

Ben şahsen Fatih Tekke'nin askerlik problemi yüzünden devre arasında geleceğini düşünmüyorum. En azından mayıs sonuna kadar bu konu konuşulmamalı. Tekke önümüzdeki yıldan itibaren geri dönüp, son dönemlerini artık Trabzon'da geçirmeli. Kendi açısından olduğu kadar, Trabzonspor forvetleri için de bu önemli. Fatih Tekke dışarıda olduğu süre içinde Trabzonspor'un forvetleri hep baskı altında. Bu şartlarda başarılı olmaları imkansız. Çünkü sürekli Fatih Tekke ile karşılaştırılmaları psikolojik açıdan kendilerini olumsuz etkiliyor.

Sözün kısası; Trabzonspor'un için sihirli kelime SABIR...

 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler