7m


7m

hyundai

TS taklit ürünlere savaş açtı

Trabzonspor Kulübü taklit ürünlerle ilgili yasal mücadeleyi başlattı. Hukuk İşleri Sorumlusu Av. Ali Sürmen, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Sürmen açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Kulübümüzün Koyu Bordo – Açık Mavi renkleri ve zemin üzeri

Spor 05.09.2008, 14:40
TS taklit ürünlere savaş açtı
Trabzonspor Kulübü taklit ürünlerle ilgili yasal mücadeleyi başlattı.


Hukuk İşleri Sorumlusu Av. Ali Sürmen, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Sürmen açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Kulübümüzün Koyu Bordo – Açık Mavi renkleri ve zemin üzerine maviyle TS harflerinin kullanıldığı amblem, forma, çorap, atkı, şapka vb. türlerinin taklit edilerek özellikle stad çevresinde kurulan izinsiz sergilerde, şehir ve kasabalardaki mağazalarda, pazar yerlerinde satışa sunulduğu tarafımızdan tespit edilmiştir.

Bu durum açıkça Patent Kanunu ve Hükümleri'ne göre suç teşkil etmektedir. Buna göre Türk Patent Enstitüsü'ne başvuruyla tescil ettirdiğimiz markalara ilişkin amblem, sembol ve renklerle bunların basılı olduğu ticari ürünlerin satışı sadece “TS Club” ünvanı ile işletme hakkını tanıdığımız satış noktalarında gerçekleştirilebilir.

İzinsiz ve yasal olmayan şekilde taklit ürünleri satanlar veya pazarlayanlar hakkında yasal işleme başvurulacağından, bu tür faaliyetler içerisinde olanların mağduriyet yaşamamaları için hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.

İzinsiz ticari faaliyetlerde bulunanlar hakkında kendiliğinden işlem yapması gereken kurumlarımızın da bundan böyle konuyu önemsemelerini, taraftarlarımızın da bu tür taklit ürünlere itibar etmemelerini bekliyoruz”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@