banner539

banner526

banner533

banner513

TS HES için destek istedi

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, lisans işlemleri başlama aşamasına gelen “Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi” için destek istedi. Kulübün bünyesinde yer alan şirketlerden Bordo-Mavi Enerji'nin uzun süreden beri takip ettiği ve yapımını büyük

Spor 05.10.2008, 20:03
TS HES için destek istedi
Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, lisans işlemleri başlama aşamasına gelen “Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi” için destek istedi.


Kulübün bünyesinde yer alan şirketlerden Bordo-Mavi Enerji'nin uzun süreden beri takip ettiği ve yapımını büyük bir kararlarlılıkla gerçekleştirmek istediği söz konusu projenin DSİ Genel Müdürlüğü'nce talep edilen tüm işlemlerinin tamamlanarak Enerji Şube Müdürlüğü'ne iletildiğini kaydeden Hacısalihoğlu, bu anlamda maddi değil manevi destek belediklerinin altını çizdi.

Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi'nin 24 MW elektrik üretimi sağlayacak, yaklaşık 25 milyon ABD Doları keşifle yapılacak bir proje olduğunu dile getiren Asbaşkanımız Hacısalihoğlu, bu projenin her türlü öz fizibilite ve fizibilite çalışmalarının tamamlandığını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Söz konusu proje Trabzonspor Kulübü'nün gelirlerinden hiçbir bedel ödenmeden, tamamen finans kuruluşlarından sağlanacak kredilerle realize edilecektir. Bu kredi görüşmelerinde de büyük ölçüde mesafe kaydedilmiştir. Trabzon DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından Çaykara İlçesi Haldizen Deresi üzerinde planlanan Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi rantabilitesi yüksek bir proje olup, yıllık 12 milyon YTL. civarında gelir sağlaması planlanmaktadır. Bu nedenle DSİ Bölge Müdürlüğü yetkililerine değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz”

Projenin Trabzospor'un ekonomik anlamda en önemli gelir kaynaklarından birisini oluşturacağının tartışılmaz bir gerçek olduğunu da dile getiren Hacısalihoğlu, “Hayati bir önem taşıdığından yönetim kurulu olarak projenin gerçekleştirilmesi için çok kararlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Hacısalihoğlu sözlerini şöyle tamamladı: ”Kendi şehrimizde, kendi akarsuyumuz üzerindeki bu HES projemizin bir an önce yapımına başlamak için Trabzonspor'u seven herkesten destek bekliyoruz. Özellikle DSİ Genel Müdürlüğü ve EPDK Başkanlığı yetkililerinin işlemlerimizin hızlı yürütülmesi konusunda gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyor, hiçbir engelle karşılaşmayacağımızı umuyoruz. Her zaman kulübümüzden desteğini esirgemeyen eski başkanımız, Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Faruk Nazif Özak başta olmak üzere Trabzon ve meclisteki Trabzonlu milletvekillerimizden de vereceklerinden hiç şüphe etmediğimiz yardımlarını bekliyoruz. Trabzonspor olarak Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi için maddi değil manevi destek istiyor, bu doğrultuda şimdiden herekse teşekkür ederken, projenin Trabzon'a ve Trabzonspor'a hayırlı olmasını diliyoruz.”

Yorumlar (4)
kaankaan 12 yıl önce
heeey millet lider takim iyi gidiyor ama destek yok SMS kampanyasi ilgi gormuyor nerde trabzonspor sevenleri..bu takima destek verelim..cunki yok baska tabzonspor baskan ara transferde 3 flas adam alacak o yuzden destek verelim..haydin destek zamani...
bülent 12 yıl önce
sayın hacısalihoğlu ts taraftarı olarak desteğim sizin ama , akyazı gibi bir projeyi her ortamda seslendirmeniz gerekirken sustunuz,ben sizi anlamakta zorluk çekiyorum
kaankaan 12 yıl önce
sayin haber 61 site yonetimi sms kampanyasinda sizi biraz sesiz gorduk lutfen bu konuda biraz kamuoyu olusturup asms kampanyasina destek iteyin..siteniz cok begeniliyor bu konuyu gundeme getirip takima destek arayin..

saygilarimla...
kenanmale 12 yıl önce
Valla yönetime helal olsun canla başla çalışıyorlar.Trabzonspora kaynak yaratmak için gece gündüz çalışıyorlar. Ne diyelim! İstanbul takımları gibi takımımızı borç batağına sürükldmsyorlar.İstanbul takımı başkanları yerlerine birini bulsa çoktan kaçaçaklar.ama bizim başkan ve yönetim hertürlü riski gözönüne aldılar.Allah yollarını açık eylesin.Şimdi bizi büyük olarak kabul etmeyenler var ama gelecekte tek büyük trabzon spor olacak.İnşallah o günlerde çok yakın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@