TS basket takımından çağrı

Trabzonspor Basketbol Takımı Baş Antrenörü Alaaddin Yakan, ligin geri kalan bölümünde taraftar desteğine çok ihtiyaç duyduklarını söyledi. “Savunma gücümüz yükseliyor” Olin Gençlik maçını iyi oynayarak kazandıklarını belirten Yakan, “Maçta her iki takım o

Spor 25.12.2008, 15:57
TS basket takımından çağrı
Trabzonspor Basketbol Takımı Baş Antrenörü Alaaddin Yakan, ligin geri kalan bölümünde taraftar desteğine çok ihtiyaç duyduklarını söyledi.

“Savunma gücümüz yükseliyor”

Olin Gençlik maçını iyi oynayarak kazandıklarını belirten Yakan, “Maçta her iki takım oyuncuları arasında centilmence bir mücadele vardı. Ancak tribünde rakibimizin bir grup taraftarı gerginlik yarattı. Onun dışında her şey iyiydi. Bizim açımızdan son haftalarda iyi bir form grafiği yakalayan Engin'in atılması hoş olmadı. Bir süre aramızda olamayacak olması ciddi bir dezavantaj. Onun yerine görev yapan Kerem Öztoprak'ın da elinde çok ciddi bir problem var. Sezon başından beri o şekilde mücadele ediyor. Normalde onun yerinde başkası olsa oynamaz. Bu durumda kendisine bir teşekkür etmemiz gerekir. Maça dönersek son iki haftadır yükselen bir savunma gücümüz var. Son maçta grubun en çok sayı atan takımlarından Olin Gençlik'i 62 sayıda tuttuk. Amerikalı oyuncularının sayı ortalaması 20 iken bizim maçta 7 sayı atabildi. Bunlar bizim için iyi göstergeler. Şimdi bunu daha iyi noktalara çekmemiz gerekiyor. Çünkü başka türlü ipi göğüsleyemezsiniz” dedi.

“İyi oyunculardan kurulu bir ekibiz”

Savunmaya büyük önem verdiklerini dile getiren Yakan, “Çok iyi savunma yapmaz, herkesten daha çok mücadele etmezseniz teknik gücünüzü de gösteremezsiniz. Biz iyi oyunculardan kurulu bir ekibimiz. Ama gerekli şekilde mücadele edersek iyi bir takım oluruz. Bu her lig için geçerli bir durum. Farkınızı ortaya mücadele gücünüzle koymalısınız” diye konuştu.

“Her maça kazanmak için çıkıyoruz”

Trabzonspor Basketbol Takımı olarak her maça olduğu gibi Pamukkale Üniversitesi maçına da kazanmak için çıkacaklarını vurgulayan Yakan, “Hem içerde hem de dışarıdaki tüm maçlara kazanmak için çıkıyoruz. Üst sıralarda yer alıp Play-Off'lara avantajlı gitmek istiyorsak bu maçları mutlaka kazanmak zorundayız. Tek isteğimiz taraftarımızın bizi bu zorlu yolda desteklemeleri. Biz onlara seyri güzel basketbol sunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@