Trabzon'un TFF'ye tepkisi

EURO 2016 için adaylığını açıklayan, bu konuda aylardır çalışmalar yapan TFF, organizasyon için belirlediği kentler arasına Trabzon'u dahil etmedi.  

Trabzon'un TFF'ye tepkisi

Anadolu'nun en eski spor ve futbol kültürünün olduğu, İstanbul dışında tek şampiyon çıkaran kent, Avrupa'da Türkiye'ye puanlar kazandıran, Türk futboluna sayısız sporcu, sporcu yöneticisiyle hizmet eden TRABZON, bu reste, karşı restle cevap veriyor. 

İstanbul'daki binlerce Trabzonsporlu, tarihi bir yürüyüşle federasyonun bu kararına itiraz ediyor ve federasyonun İstinye'deki binasına siyah çelenk bırakıyor. Bu yürüyüşe, 2016 için düşünülmeyen, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Samsun, Kocaeli ve Anadolu'nun sessiz çığlıkları da destek veriyor.

Trabzon Eğitim Kültür Sanat Derneği tarafından organize edilen ve Trabzon Üniversiteliler Derneği, Bordomavi.net ve Trabzon Fikir Kulübü başta olmak üzere 20'ye yakın derneğin desteklediği Türkiye Futbol Federasyonu'nu Protesto yürüyüşü 16 Ocak Cumartesi günü İstinye'de gerçekleştirilecek.

 “Sözde TFF Hattini Bil Hattini” sloganı ile İstinye balık pazarının önünden TFF'nun binasına yürüyecek olan protesto ekibi TFF'na siyah çelenk koyacak.

Bu tarihi organizasyona siz değerli basın mensubu arkadaşımızı da aramızda görmekten onur duyacağız.

PROGRAM 

İstinye Meydanından TFF'ye yürüyüş 

Tarih: 16 Ocak 2010 CUMARTESİ 

Toplanma Yeri ve Saat: İstinye Meydanı, Balıkçılar Önü, Saat 11:00 

TFF'ye Yürüyüş ve TFF Önünde Basın Açıklaması:  Saat: 12:00 

Organizasyon: Eğitim-Kültür-Sanat Derneği, Trabzon Üniversiteliler Derneği,  Bordomavi.net, Trabzon Fikir Kulübü

  

Tüm Trabzonsporluları Cumartesi Sabahı yapacağımız bu yürüyüşe destek vermeye davet ediyorum.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler