7m

7m

hyundai

tamfinans

Trabzonspor'un yarım kupası

 1957-58 sezonunda Trabzon'da oynanan Türkiye Amatör Futbol Şampiyonasında Trabzon İdmanocağı ile Ankara Havagücü tüm maçlarını kazanarak final maçını Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynarlar   Maçta taraflar eşitliği bozamazlar. Maç berabere biter ama tak

Spor 10.05.2012, 12:13
Trabzonspor'un yarım kupası

 

1957-58 sezonunda Trabzon'da oynanan Türkiye Amatör Futbol Şampiyonasında Trabzon İdmanocağı ile Ankara Havagücü tüm maçlarını kazanarak final maçını Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynarlar 

 

yarim-kupa.jpg

 

Maçta taraflar eşitliği bozamazlar.

 

Maç berabere biter ama takımların puanları ve averajları eşittir. Ne yapılması konusunda uzun tartışmalar yaşanır. Bir grup yeni bir maçın oynanmasını ister. 

 

Trabzon İdmanocağı tarafı, maçın tekrar Trabzon'da oynanması konusunda diretir. Havagücü, tarafsız saha ister. Ancak bir türlü anlaşamazlar. 

 

Sonunda Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun hemen güney kısmında yer alan Sanat Lisesi'nde şampiyonluk kupası ortadan ikiye bölünür ve iki şampiyon ilan edilir.

 

Bu olay Türk Futbol Tarihinde bir ilk olarak tarihe geçer.

 

Yorumlar (2)
OnAir_TS 10 yıl önce
birakin kupanin yarisini, sikeciler kupanin resmini bile hak etmediler. LAKIN KUPANIN ONLARIN MÜZESINDE BULUNMASI ÜLKEMIZDE ADALETIN NASIL ISLEDIGININ GÖSTERGESIDIR.
ADIL 10 yıl önce
Burada Şike yok, birbirlerine karşı saygı ve centilmenlik var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@