Trabzonspor'un en büyük sorunu

Trabzonspor-Sivasspor maçında gol yollarında sıkıntı çektiği görüldü, Umut ve Gökhan Ünal gol pozisyonlarına girdi ve maalesef arzu edilen gol bir türlü atılamadı. Sivasspor maçında çektiğimiz bir fotoğraf Trabzonspor'un neden gol atamadığını gözler önüne

Spor 25.11.2008, 10:35
Trabzonspor'un en büyük sorunu

Trabzonspor-Sivasspor maçında gol yollarında sıkıntı çektiği görüldü, Umut ve Gökhan Ünal gol pozisyonlarına girdi ve maalesef arzu edilen gol bir türlü atılamadı.

 

Sivasspor maçında çektiğimiz bir fotoğraf Trabzonspor'un neden gol atamadığını gözler önüne seriyor.

 

İşte o fotoğraf:

 

 

 

Fotoğrafta da görüldüğü gibi Trabzonspor'un iki golcüsü Gökhan Ünal ve Umut Bulut birbirlerine yapışık ikizler gibi oynuyor.

 

 

Trabzonspor'un efsane hocası Ahmet Suat Özyazıcı, aylar öncesinde haber61.net'e yaptığı açıklamada Trabzonspor'un Umut ve Gökhan Ünal ile gol yollarlında sıkıntı yaşayacağını vurgulamıştı.

 

Ahmet Suat Özyazıcı şunları söylemişti

 

GÖKHAN, UMUT BİRBİRİNİ TAMAMLAMIYOR

“Gökhan Ünal daha önce gol ralı oldu. Ama dünya futboluna baktığımız zaman böyle 2 tane santroforun birbirini tamamlaması mümkün değil, yani Umut ile Gökhan'ın birbirini tamamladığı yoktur, dünyada bütün takımların çoğu 2 santrofor birbirini uç adamı olarak oynatır, öbürünü ise yardımcı olarak oynatıyor. O yardımcı olarak oynattıkları adam daha çok oyuncu kurucu ve gerektiğinde gol yapabilen bir adamdan oluşuyor. Ona baktığımız da bu ikili birbirini tamamlamıyor. Çünkü ikisi de oynatılmaya muhtaç oyuncular”

 

Bu konu ile ilgili olarak Gökhan Ünal ile yıllarca futbol oynayan kayserispor'un kaptanı Ragıp'ta haber61.net'e yaptığı özel açıklamada; Gökhan Ünal ile Umut'un sahada uyumlu bir ikili olmadığını ifade etti.

 

İşte Ragıp'ın açıklamasından bir kısım:

 

"Ragıp ,eski takım arkadaşı Gökhan Ünal'ın dışarıdan bakıldığında  Umut ile çok uyumlu gibi durmadıkları hissi verdiğini ifade ederek” Tabiî ki bizler dışardan bakıyoruz.Böylede olmayabilir. Ancak sahada çok iyi bir ikili gibi durmuyorlar.Biz yanılmış da olabiliriz. Eğer aralarında uyumsuzluk , üzerlerinde Trabzonspor forması giymenin verdiği ağırlık  varsa ve onlardan da , çok şeyler bekleniyorsa bunlardan olumsuz etkilenmeleri doğaldır . Gökhan bizim takımda çok  iyiydi"

 

Selahattin AYDINLITrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
mika 13 yıl önce
Biraz dikkat ederseniz umutun gözleri bile kapali yani daha ne diyelim? Ne icin gol atamadigi belli. Topa vururken gözünü kapatirsan o top biraz zor girer kaleye.
tsevdam 13 yıl önce
mika sana katılmıyorum çoğu futbolcu topa kafa vururken ister istemez gözünü kapatıyor.farkındaysan sivassporlu oyuncununda gözü kapalı belkıde gokhan unalındaa...
bykudu 13 yıl önce
evet saygdeger trabzonsporlular;umut ve gokhan kısır dongusunun içinde gol bulma şansımız yok.ikiside ii niyetli ancak futbolun kuralları var.goz ardı edemeyecegimiz.çift forvet oynuyorsan biri on direk biri arka direk çapraz koşu derinlemesine koşu yalan koşuları gibi içi doldurulacak kelimelrlle ve tekniklele birbririne pozisyon yaratmalrı gerek.çekilen foto her maç tekrarlanıyor.birbirine giriyorlar.adeta birbirlerine giriyorlar.onlemini almak hocaya kamış.ancak eisek şans bulmalı.hoca yanlışta ısrar ediyor.umut her maç oynadı iki golu var.eisek 1 maç oyandı iki golu var.ersun hoca formsuz.
Efrasiyab 13 yıl önce
Mika biraz dikkat edersen top kafaya gelmiyor yani topa vurduktan sonra gözlerini kapatmış. Ayrıca topa kafayla vururken açık tutmayı becerebilir misin sen onu söyle?:)
fthfurkan 13 yıl önce
ts tek eksigi kadroda yeterınce trabzondan karadenız kokenlı futbolcu olmayısıdır guzumuzu gulduren futbol hep boyle kodralar varken guldu şimdi ise adeta ip üzerınde duruyoruz n zaman düşeriz korkusu hakım yonetımde bunun farkında ama neden işe burdan başlamıyolar anlamıyorum
trabzon_fatihi 13 yıl önce
mika acıklamana baya güldüm harbi komedi:Ddünyada bir ilksin anlaşılı ts nin gol atamama sorunu umuttun topa vururken gözlerini kapaması.ersun hocaya diyelim bunun üzerinde çalışsın kimsenin aklına gelmiyodu.umut topa gözlerini kapamadan vur))))))
Kral_Altmışbir 13 yıl önce
Umut Bulut ve Gökhan Ünal ikilisinin birbirlerini tamamlamadığı ve uyumsuz olduklarını zaten birçok kişi tarafından dile getirilmişti. Ben ve birçok renkdaşım da bunu savunuyorduk. Şimdi bu haber de düşüncemizin haklılğını teyit etmiş oldu. Burada şunu sormak lazım. Hemen herkesin anladığı Gökhna-Umut uyumsuzluğunu Ersun hoca anlamadı mı? Açıkça söylemek gerekirse Ersun hocanın maçlar için belli bir stratejisi var ve bu stratejiye uygun olarak Gökhan-Umut ikilisini oynatmak üzerinde ısrar ediyor. Bu ısrarından dolayı Gökhan ve Umut'un birbirleini tamamlamadıkları, ilk onbirde sadece birine yer verilmesi gerektiği yönündeki fikirlere kulak tıkıyor. Büyük ihtimalle kendisi de artık bu ikiliyle işin yürümeyeceğini anlamıştır. Belki bu hafta da onları beraberce sahaya sürecek ama belki de ikiliye vereceği son şans olacaktır. Bu arada şunu belirtmekte de fayda var. Birçok renkdaşım biraz da kanat organizasyonlarının eksikliğinden dolayı Gökhan-Umut ikilisinin gol yollarında etkili olamadığını savunuyordu. Son oynadığımız sivasspor maçında sol kanattan fazla hücum edemedik belki ama sağ kanattan yaptığımız onlarca hücumda, ceza sahası içine kesilen etkili birçok ortaya rağmen gördük ki Gökhan ve Umut yine pozisyon alamıyorlar, yine ellerine geçen fırsatları değerlendiremiyorlar. Bir an önce gol yollarındaki etkisizliğimize çare bulunması lazım. Aksi takdirde zirvede tutunamayız...
karadeniz yapi 13 yıl önce
topa glene kadar gozlerın acık vuracagın yerı bellı edersın vururken zaten kaparsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@