Trabzonspor'dan HES toplantısı

Trabzonspor yönetim kurulu bugün HES regülatörü ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgi verdi. Sabah Haluk Ulusoy Kamp Eğitim Tesislerinde kahvaltılı bilgilendirme toplantısı yapan yönetim  Hes projesine verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Sabah bilgi

Spor 07.11.2008, 13:06
Trabzonspor'dan HES toplantısı

Trabzonspor yönetim kurulu bugün HES regülatörü ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgi verdi. Sabah Haluk Ulusoy Kamp Eğitim Tesislerinde kahvaltılı bilgilendirme toplantısı yapan yönetim  Hes projesine verdiği önemi bir kez daha gösterdi.

 

Sabah bilgilendirme toplantısından önce basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ardından da toplantı salonunda basın mensuplarını HES konusunda bilgilendirdi.

 

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve yönetici Levent Erkuloğlu projenin Trabzonspor'a kazandırılmasında pay sahibi olan işadamı Tufan Aydoğan ile birlikte Hes projesi Konusunda  açıklama yaparak basın mensuplarının soruların yanıtladı.

 

Asbaşkan Hacısalihoğlu Bordo Mavi enerji adı altında kurulan şirketin Uzungol Regülatörü ve Hes Projesinin lisans işlemlerini başlatma aşamasına geldiklerini ifade ederek,” DSİ genel müdürlüğü tarafından istenen tüm işlemler tamamlanarak bugün Enerji Şube müdürlüğüne teslim edildi, Uzungol 1 Regülatörü ve HES projesi 24 MW elektirk üretimi sağlayacak olup 25 milyon dolar keşifle yapılacak bir projedir. Trabzonspor'un kasanında para çıkmadan yapılacak ve yıllık 12 trilyon lire gelir getirecek” dedi.

 

 

Hacısalihoğlu projenin bu aşamaya gelmesinde yönetici Nejmettin Aytekin ve ortağı Tufan Aydoğan'a haksızlık yapıldığını da sözlerine ekleyerek “Bu projeyi bize Onların yanı sıra Önder Karaduman önerdi. Ayrıca eski bakan Fahrettin Kurt da bize bilgi açısından katkı yaptı. Bu projeyi bize veren Nata inşaat yetkisi Tufan Aydoğan ve ortağı yöneticimiz Nejmettin Aytekin'e haksızlık yapılıyor. Onlar projeyi belli aşamaya getirdiler.Bizden ber şey talep etmediler. Aksine biz kendilerine projenin devamı boyunca katkı yapmalarını istedik. İstememelerine rağmen kendilerine 500 de 1 hisse verdik. Bu hisselerinin Hes projesi tamamlandığından da kulübe bağışlayacaklar . Burası 5 yılda kendini amorti edecek” dedi.

  

AYDOĞAN BENİM TALEBİM OLMADI

İşadamı ve projenin yapım aşamasını takip eden Tufan Aydoğan Hes ile ilgili olarak teknik konularda basın mensuplarına detaylı bilgi sundu.

 

 Aydoğan bu projeyi daha önce Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetime de sunduklarını ifade ederek” Ancak dönem kongre kaosu yaşandı. Bir araya gelemedik.Kamuoyunda ben suçlanıyorum. Bakın ben buranın inşasında Nata olarak görev almayacağım.Ayrıca bana işlerin takibi için Trabzonspor yönetimi istememem rağmen 500 de bir hisse verdi.Buda yılda 20 milyar demektir. Ben Trabzonspora hissemi proje bitiminde devredeceğim.Ancak işlerin takibinde kolaylık olsun yönetim kurulu üyesi olarak imza atmam için kolaylık oldu Ben  Trabzonspor adına projeyi takip ediyorum. Trabzonspor'dan bir beklentim yok. Burası karlı bir yatırım .Tüm işlemleri yapıldı. Artık ihale aşamasına gelindi. Bu proje bittiğinde Trabzonspor ekonomik olarak oldukça rahatlar. Yani paralı başkan yöneticiye ihtiyaç duymaz”dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@