banner526

banner533

banner513

Trabzonspor'da galibiyet yemini

Teknik direktör Ersun Yanal, oyuncularına son uyarılarını yaparken, Denizlispor mağlubiyetini unutturmak isteyen Bordo-mavili futbolcular ise kenetlenerek 3 puan sözü verdi. Antalyaspor maçında mutlak galibiyet hedefleyen Trabzonspor, Antalya'dan 3 puanla

Spor 28.02.2009, 11:03
Trabzonspor'da galibiyet yemini

Teknik direktör Ersun Yanal, oyuncularına son uyarılarını yaparken, Denizlispor mağlubiyetini unutturmak isteyen Bordo-mavili futbolcular ise kenetlenerek 3 puan sözü verdi.

Antalyaspor maçında mutlak galibiyet hedefleyen Trabzonspor, Antalya'dan 3 puanla dönerek zirvedeki yerini sağlamlaştırmak istiyor. Teknik direktör Ersun Yanal, özellikle Denizlispor karşısında oynanan kötü futbol ve alınan sonucun ardından oyuncularına rehavet konusunda uyarıda bulunurken, oyuncularından geçmişten ders çıkartmalarını, ancak geçmişe takılıp kalmamalarını, tüm motivasyonlarını Antalyaspor maçına vermelerini istedi. Oyuncularına güvendiğini ifade eden Yanal, oyuncularına "Aynı hataları tekrarlamayacağınıza inanıyorum" dedi.

Yönetimin, teknik heyetin ve taraftarın takımı sahiplenmesinden memnun olan Bordo-mavili futbolcular, takım üzerinde oluşan olumsuz havayı dağıtmak için kenetlendi. Bordo-mavili futbolcular, Trabzon'a galibiyetle döneceklerine dair teknik heyete söz verdiler.

Yorumlar (2)
crazygosif 12 yıl önce
Daha sahaya çıkınca herşey kendini gösterdi.Maç başlamadan saha içinde omuz omuza vererek oluşturulan halka bir şeylerin müjdecesiydi.Kaptan artık olaya el koymuş askerleri bir araya toplamış ve hepsi takım olmaya karar vermişti.

Takım olmak öyle kolay bir şey değildir.Takım olmak için arkadaşının terinin senin terine karıması gerekir.Arkadaşının yediği tekmeden en ağır acıyı sen duymalısın. Senin kaçırdığın bir gol sonrası bütün arkadaşların üzülmeli ve seni teselli etmelidir. Adamı kaçırdığın zaman imdadına hemen koşması gerekende takım arkadaşlarındır. Bir tek sahada değil saha dışındada birliktelik gerektirir takım olabilme ruhu. İdman sonrası son model cipine binerek oradan uzaklaşmak seni takımdanda uzaklaştırır. Arkadaşların pas vermediğinde yaptığın el kol hareketleri seni bu takımın bir neferi değil sadece artist yapar.Hırsını anlarım, kazanma azmini anlarım. Ama asla anlayamayacağım şey hedefine ulaşabilmen için arkadaşını feda etmendir. Kısaca takım olabilmek için inanmak, sevmek ve güvenmek gerekir.
Kral_Altmışbir 12 yıl önce
Kalan tüm maçlarımızda her futbolcu gücünün son damlasına kadar sahada galibiyet için savaşmalıdır. Denizli maçındaki gibi mücadele azmi olmayan bir takım görmek istemiyorum. Şampiyonluğa bu kadar yaklaşılmışken, hiçbir futbolcunun sorumluluktan kaçmaması ve takımı için yüreğini sahaya koyması lazım. Futbolcularımız, sırtlarına giydikleri bordo-mavili formanın hakkını vermelidirler. O formayla Avrupa'nın en büyük takımlarını dize getirdik biz. Şimdi bu formayla ligin dibindeki Denizliye yenilme rezaleti yaşattılar bize. Lütfen her futbolcu aklını başına devşirsin. Sahada ortaya koyduğu performansı iyi değerlendirsin. Antalya maçı şampiyonluk için son fırsattır. Bu fırsatı da harcarsanız bunun altından kalkamazsınız...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@