Trabzonspor, Yıldırım yeniden yargılanmasın istedi ama...

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Trabzonspor’un şike davası kapsamında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da arasında bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılanması kararına yaptığı itirazı reddetti. Dosya 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dönerek, "Yeniden Yargılan

Spor 03.09.2014, 13:43
Trabzonspor, Yıldırım yeniden yargılanmasın istedi  ama...
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Trabzonspor’un şike davası kapsamında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da arasında bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılanması kararına yaptığı itirazı reddetti. Dosya 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dönerek, "Yeniden Yargılanma" başlayacak.
 
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi geçtiğimiz Haziran’da, şike davası sanıklarından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl hakkında, “ileride telafisi imkansız zararlara sebebiyet vermemek” açısından “yeniden yargılama ve infazların geri bırakılması” kararı verdi. Bucaspor ve Trabzonspor mahkemenin kararına itiraz etti.
 
Trabzonspor Hukuk Kurulu tarafından, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na gönderilmek üzere Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan itirazda, kararın hukuka aykırı olduğu vurgulanarak; “Yargıtay kararında açıkça belirtildiği üzere, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin böyle bir karar verebilmesi için hükümde hukuksal hata yapıldığını, kesinleşen hükmün, maddi gerçeğe uymadığını tespit etmesi gerekir. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin hükümde herhangi bir hata tespit edemeden böyle bir karar vermesi açıkça hukuka aykırıdır” ifadeleri yer aldı.
 
İstanbul 13 Ağır Ceza Mahkemesi karara ilişkin itirazı 1 Eylül’de değerlendirdi. Mahkeme itirazların reddine karar verdi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
ziya eray 7 yıl önce
Adalet ancak hakikatten, saadet ancak adaletten doğabilir. EMİLE ZOLAAdalet güzeldir, fakat emir’lerde olursa daha güzel olur.HZ. MUHAMMEDAdalet, evrenin ruhudur.ÖMER HAYYAMAdalet kadar büyük, tanrısal bir şey yoktur. ADDISONAdalet mülkün temelidir. HZ. ÖMERAdalet nerede hesap sorarsa, merhamet orada haklarını kaybeder. REFİK HALİD KARAYAdaleti seven bir insan için her yer emindir. EPIKTETOSAdalet topaldır, ağır ağır yürür, fakat gideceği yere ergeç ulaşır.MIREBAUAdalet, ulusların sürekli yiyeceğidir.CHATEUBRIANDAdaleti, aklın yardımı olmadan yerine getirmek imkansızdır.J.A. FROUDEAdaleti çiğn
rizeli cavit 7 yıl önce
1981 adana demirspor anlarsiniz.
ziya eray 7 yıl önce
Hukukun evrensel değerlerine bakarak , önceki yorumumda sizlerler paylaştığım vecizevi sözlerin adalatle başlayan kısımlarını şikeyle okuyun ne demek istediğimi anlarsınız örnek: "şİKE GÜZELDİR,FAKAT AZİZLERLE OLURSA DAHA GÜZEL OLUR " Gibi örneklemede kıyaslama yok Türk hukuku işte böyle birşey
Beylül Şanlı 7 yıl önce
Suçluların güçlü olduğu yerde adalet olmaz, hukuksal hak aranmaz aransa da güçlerin hukuku geçerlidir. “ben sporcunun zeki, çevik ve ayni zamanda ahlaklısını severim”

Trabzon Türk Futbolu’nun üniversitesi olduğunu kendi devrimci dinamizmi ile kanıtlamış yabancısız Şampiyon olmuştur.

Haklı davanda farklı güçlerinle birlikte gücünü gösterecektin zamanında Trende kaçtı…
zafer günaydın 7 yıl önce
1981 yılında o bahsettiğin maçtan öncede sen oynadın A.Demir sporla..bak tarihine öğren..Sen kendi sahanda yenememişsin..Sen fenere her zaman uşaklık etmişsin..Olur başka sıkıntın varmı..Gidip ben yenecekmişim..Biz birçok şeyi zaten anlıyoruz..Bu işleri düzenleyeninde nereli olduğunu biliyoruz..Gün ola Harman ola..Yüce yaradanında hesabı var..Biz yazdık sizde yazın..fenere köpeklik edenlere asla kalmayacak..
atl 7 yıl önce
Selamlar . bugün Sadri senerin arkasinda dursaydi bu taraftar bugün emin olun hersey daha farklıydı. Kupa konusu kapandi emir büyük yerden. Trabzonspor tesislerine giremeyecek insanlar başkan oluyor çok üzülüyorum. Paraniz yoksa kolektifliginiz olsun elestirenleri sevmezler genelde ama hakikati gostermek dogruyu gostermek daha güzel.siz bu ulkedeki belli başlı insanlar var bu ulkenin kaymagini onlar yiyor olanda benim koydeki yaşlı teyzeme oluyor. Gun gelecek hak edenler hakkiyla yerini bulacak gene bordo Mavi tarini tarihte birakacak zaferlere imza atacak..saygilar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@