7m


7m

hyundai

Trabzonspor tepki gösterdi

Trabzonspor Genel Sekreterimiz Hasan Yener, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'un naklen yayın bedellerinin dağılımı konusunda aldığı karar nedeniyle bir açıklama yaptı.Söz konusu yeni uygulamanın kulübün sabit hakları doğrultusunda geçmişe oranla

Spor 04.09.2008, 12:22
Trabzonspor tepki gösterdi
Trabzonspor Genel Sekreterimiz Hasan Yener, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'un naklen yayın bedellerinin dağılımı konusunda aldığı karar nedeniyle bir açıklama yaptı.
Söz konusu yeni uygulamanın kulübün sabit hakları doğrultusunda geçmişe oranla kayıplar yaşamasına yol açtığını kaydeden Yener, “Takımımıza olan güvenimiz nedeniyle başarıya endeksli bir artışa karşı değiliz ancak kulübümüzün bugüne kadar elde ettiği başarılar, ülke futboluna kazandırdığı dinamizm ve taraftar potansiyeli göz önüne alındığında garanti para miktarının sadece şampiyonluklara endeksli bölümünü çok da yeterli gördüğümüz söylenemez. Fakat elbette federasyonun aldığı karara saygılıyız” dedi.

Yaşanan kayıp nedeniyle kulübün kalıcı gelire kaynaklarını arttırmak, üretim değerini yükseltmek gibi konulara daha da önem verileceğini dile getiren Genel Sekreterimiz Yener, “Taraftarlarımızdan da bu doğrultuda destek bekliyor, özellikle bu sezon yaptıkları katkıları daha da üst seviyelere çıkaracaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (8)
bykudu 14 yıl önce
havuzdan çıkalım.
SERKAN AKGÖĞ 14 yıl önce
evet havuzdan çıkalım .
Semihh 14 yıl önce
Bne zaten Başından beri bu yeni federasyon başkanını sevmemiştim çok kötü sırıtıyordu bi kez olsun da istanbul takımlarına karşı adetli davransalar bize
leejunfan 14 yıl önce
Naklen yayın payları dağıtılmadan önce, Naklen yayın kuruluşu üyeleri aranarak hangi takım adına ödeme yapılması taraftarısınız ? diye sorulabilir.

Böylece hangi takımın ne kadar taraftarı olduğu da ortaya çıkmış olur. Taraftarı da takımına sahip çıkmak için yayın almış olur.
SUNGURASLAN 14 yıl önce
havuzdan aldığımız parayı kim verecek bize merak ediyorum. fener bile havuzdan çıkmaya cesaret edemiyor.

şu takım iki mağlubiyet alsın bırakın maçını tv den izleyecek adam, maça giden bulamazsınız.

trabzon gibi yerde, 100 YTL ye kombine alamayan bir şehirde ne bekliyoruz anlamadım...
MERTTS 14 yıl önce
alehimize alınan hiç bir karara saygı duyamayız bugunden teziyok tepkimizi ortaya koymalıyız biz sustukca onlar daha çok şey isteyecek bugun yayın geliri yarın kasıtlı hakem hatalarıyla kaybedilen maçlar bu böyle surup gider gerekirse havuzdan çıkmak bile düşünüle bilir.ayrıca buyıl 16 bin konbine satıldı TRABZONUN ekonomik gelir duzeyi duşünüldügünde iyi bir rakam ha yeterlimi digil tabiki.fakat kesinlikle TRABZONSPORA destek devam etmeli koşulsuz hep destek tam destek unutmayalım başarı birlik ve beraberlikten geçeçer bizler birlik olursak karşımızda kimse duramaz...
sertoATMIŞBİR 14 yıl önce
resmi sitede okudum paylaşımı buna hiç kimsenin bana göre baş kaldırmaması lazım. istanbul takımlarının bizden fazla şampiyonlukları oldugu i,çin biraz fazla para alacaklar %35 tüm takımlar eşit alacak gerisi hep sportif başarıya göre olacak.burada ts sayın yenerin dedigi gibi daha fazla para vermeleri emin olun ki ts nin zararına dır ts ye 1 verilerse ekstra fb ye 3 gs 3 bjk ye 2 daha fazla verecekler. trabzonspor bir kazanmak için anadolunun 9 kaybetmesine ve anadolunun istanbul takımlarına karşı korakor mücadele etmesine engel olacaktır. haa lobiyi kurarsanız da derseniz ki %11 lik kısım şampiyonluklara göre degil de başka kriterlere göre dagıtılsın ya da %12 ye cıkarılıp eşit pay edilsin o zaman bu bizim lehimize olur vede cok güzel olur. yönetim yapabiliyorsa bunu yapmalı anadolunun hakkını istanbul takımlarına yedirmemelidir.galibiyet başına 340 milyar gibi para veriliyor. başarılı olup her macımızı yenip kazancımızı madden ve manen artıra biliriz.büyük trabzonspora türkcel süperliginde başarılar dilerim umarım bizi 34. hafta büyük sevincle moralle tatile cıkarırlar
Gizmo 14 yıl önce
Aslina bakarsak TFF gelir dagilimi bakimindan belkide hayatinin bedelini ödüyor.Simdiye kadar bu kadar nakiti, hicbir dönem ödememistir.Her Ülkede oldugu gibi Türkiyede'de sadece kulüb ve kurumsal bazinda "büyük" diye tabir edilen Takimlar 'mali götürüyor'!Olan yine "diger" Takimlara oluyor.Ts'nin önünde iki yol vardir.Birincisi;her ne pahasina olursa olsun basari kistasini yakalamak (sampiyon olmak).Ikincisi ise;ligdeki "mitloyfer" yani yandas rolünü sürdürmektir.Karari sadece futbolcular verecektir.Herkes elbette cok ister,bende.Fakat bunu isterken önce birseyler vereceksin.Emek,zaman vede sabir.Trabzonspor bu yil yeniden dogdu.Bu dogan "bebegin" ileriki yillarda cok güzel bir genc olacagi kesin.Bekleyip,görecegiz.Eee Baba olmak kolay degil,TFF'de ileride bircok seye hazir olmasi gerekiyor.Sonucta hicbir Baba evladinin magdur olmasini istemez.Hadi Trabzonspor bir an önce büyü artik!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@