7m

uzungöl yayla otel

Trabzonspor taraftarı bu habere çok sevinecek! yasak kaldırıldı

Süper Lig'de deplasman yasağı kaldırıldı.

Spor 30.06.2022, 08:31 30.06.2022, 08:35
Trabzonspor taraftarı bu habere çok sevinecek! yasak kaldırıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, (TFF) yeni sezon öncesi önemli kararlar aldı. Buna göre 2022-23 sezonunda Süper Lig'de deplasman seyircisi yasağı kaldırıldı ve Rezerv Lig'in kurulması kararlaştırıldı.

Yapılan açıklama şu şekilde:
1. 2022-2023 Futbol Sezonunda Rezerv Lig'in kurulmasına karar verilmiştir.

Buna göre Rezerv Lig müsabakaları; Süper Lig'de bulunan 19 kulübümüzün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne göre ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir.

Rezerv Lig müsabakalarında, Kulüplerin A Takım Listesinde bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular (35) oynatılabilecektir.

Sezon içerisinde, kulübün Profesyonel A Takımı ile Rezerv Takımı arasında, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama veya sınırlama olmayacaktır.

Rezerv Lig'e ilişkin diğer hususlar, Rezerv Lig statüsünde ilan edilecektir.

2. 2022-2023 Futbol Sezonuyla birlikte Süper Lig'de deplasman seyircisi yasağı kaldırılmıştır.

Ayrıca, ev sahibi kulüplerin, misafir takımın yazılı onayı ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulu'nun kararı ile, en fazla %10 olan misafir takım seyirci kapasitesi %30'a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin en az %5'i oranında misafir takım seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulları'nın uygun görmesi halinde, misafir takım tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafından kullanılabilecektir.

Düzenlemenin detayları Süper Lig statüsünde ilan edilecektir.


Yorumlar (4)
Hasan Usta 1 ay önce
bu yasağın kalkması sorun yaratacak bakında görün ts cezalarla boğuşacak amaç o zaten sürekli stat kapama cezası alır bakında görün iyilik etmiyorsunuz kötülük ediyorsunuz birilerinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz hem de tereyağı bu bir projedir kötü maksatlı bir proje
Oflu 1 ay önce
Çok iyi
COVANNİ 1 ay önce
KAC DEPLASMANA GİDİYORSUN
Hasan 1 ay önce
Bakalım karabükün başkanı süleyman hurma karabük maçında %30a izin verecek mi bize? Fenere kesin izin verir de bakalım bize verecek mi???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@