Trabzonspor taraftarı Akyazı için sokağa iniyor!

Akyazı Kompleksi’ne “Recep Tayyip Erdoğan Kompleksi” isminin verilmesinin ardından Trabzonspor taraftarları çok sert tepki gösterdiler ve sokağa ineceklerini ilan ettiler.Akyazı Kompleksi’ne dair yapılan isim tartışmaları ve bugün Büyükşehir Belediye Mecl

Spor 11.09.2014, 20:58
Trabzonspor taraftarı Akyazı için sokağa iniyor!

Akyazı Kompleksi’ne “Recep Tayyip Erdoğan Kompleksi” isminin verilmesinin ardından Trabzonspor taraftarları çok sert tepki gösterdiler ve sokağa ineceklerini ilan ettiler.

Akyazı Kompleksi’ne dair yapılan isim tartışmaları ve bugün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla yapılan isim değişikliği Trabzonspor taraftarlarından çok sert tepki koydu. Trabzonspor’un yer alacağı herhangi bir tesise siyasetçi isminin verilmemesini isteyen taraftarlar sokağa ineceklerini ilan ettiler. Bu konuda ilk açıklama ise Trabzonspor taraftar gruplarından Vira’dan geldi. Vira internet sitesinden yaptığı uzun bir açıklamayla Pazar günü yapılan bu isim değişikliğini protesto etmek amacıyla Meydan Parkı’nda toplanacaklarını açıkladılar. Açıklamalarında protesto gereçkerini de belirten Vira grubu kendileri gibi düşünün tüm Trabzonsporluları eyleme davet ettiler.

Yapılacak olan protestoda hiç bir siyasi simgenin yer almayacağı hassasiyetini belirten gerup açıklaması şöyle:

“Değerli Trabzonlular, Trabzonsporlular.

Siyasilerin Trabzonspor üzerinden bugüne kadar maddi veya manevi sayısız rantına şahit olduk…

Bu şehrin tek ortak değeri Trabzonspor’u kullananları, siyasete alet edenleri gördük…

Trabzonspor’u oyuncakları haline getirirken Trabzonsporluluğu da yok edenleri şehri, taraftarı bölenleri gördük…

Hakkı yenildiğinde, emeği çalındığında kaya gibi sert ve tek yumruk olan bu camiayı işte tam da böyle, bölerek yıldırdılar.

Şimdi de Rıdvan Dilmen’in deyimiyle “bu süreçte nasıl bir Fenerbahçeli olduğunu gördüğümüz” Recep Tayyip Erdoğan’ın adı sözde “vefa” için Akyazı’ya verilmek isteniyor.

* * *

Trabzon şehrini çok yıprattınız doğru ama Trabzonsporluluk bu şehirde henüz ölmedi!

Değerli Trabzonlular, Trabzonsporlular,
Gün sesimizi yükseltme günüdür.

Trabzonspor’un yeni stadı veya bulunacağı komplekse bu tip siyasi bir isim verilmesi Trabzonspor’un tarihi ve kapanmaz bir yarası olarak kalacaktır.

Eğer yarınlarınızda çocuklarınıza, torunlarınıza “Trabzonspor’un büyük kalması, Trabzonsporlular’ın bir arada kalması için ben de bir şey yaptım” demek istiyorsanız biz Pazar günü 15:00’da Meydan Parkı’nda olacağız.

Siyasi görüşünüz ne olursa olsun “önceliğim Trabzonspor” diyen herkesi, Trabzonspor’u ve değerlerini siyasetin önünde tutan herkesi bekliyoruz.

Düzenlenecek eylemde hiç bir siyasi partinin bayrağını, pankartını, logosunu istemiyoruz.

Tüm taraftar gruplarımızı, sivil toplum kuruluşlarını “Trabzonspor’un ortak değerimiz olarak kalması” adına çok önemli bir yol ayrımı olan bu kararın karşısında durmaya, bu eyleme destek olmaya davet ediyoruz.

Hangi siyasi görüşü benimserse benimsesin, Trabzonspor’un o partinin, bu başkanın, şu liderin Trabzonspor’u olarak değil, hepimizin Trabzonspor’u olarak kalması için “ortak ses” bekliyoruz.

Pazar günü sokakta kazanmak demek; Trabzonsporlular’ı bir kez daha ayrıştıracak, Trabzonspor’a yaşadığı tüm başarısızlıkların, kaybedilen şampiyonlukların ötesinde çok büyük zararlar verecek bu adıma engel olmak demektir.

Trabzonspor’un geleceğini kurtarmak demektir.

Güçlü Trabzonspor yürüyüşünü başlatmak, dirildiğimizi, konu Trabzonspor olunca hala tek yumruk olabildiğimizi göstermek demektir.

bu defa SUSMA!
en azından bir defa!

SOKAĞA!”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
hayati kahveci 7 yıl önce
Eğer verilecek isim Beşiktaşın yeni stadı gibi Trabzon spora milyon dolarlar kazandıracaksa bırakalım kazandırsın....yok değilse bu şehre yıllar sonra bir spor komleksi kazandıran bugünün Cumhurbaşkanının isminin verilmesine bu infial niye?...
trabzonsporlu 7 yıl önce
Fenerli oluşundan bu infial hala beynin basmıyo mu siyasi değil
yusuf yıldız 7 yıl önce
trabzondan önce birçok stad yapıldı.bizim stad hala yapılıyor.oralara neden c.başkanının ismi verilmedide trabzona verilmek isteniyor.amaç taraftarı bölüp trabzonsporu ayağa kalkmak üzereyken çökertmek...
Franco Costanzo 7 yıl önce
stada akpliler gider, maçlar miting havasında geçer artık, tezahüratlarda muhalefete küfür edilir
tarık buğra 7 yıl önce
TS siyasi bir liderin ismi de olsa yine verilmemeli .sporla siyaseti ayırmak lazım.ben bunu samimiyetimle recep tayyip erdoğana oy vermiş birisi olarak söylüyorum
tarık 7 yıl önce
TS yi siyasete alt edenler bu takımın düşmanları. Bir yerlere yalakalık yapmak için kimse TS yi kullanmasın. Ayrıca TS nin kupasını almasına mani olmuş, bir şahsın ismini vermeye çalışmak akla ve vicadana aykırıdır. Platini ile konuşan, azizin ceza almasını önleyen, demiröreni tff nin başına getiren insanın adı hele hiç verilemez
batistuta 7 yıl önce
Biktik ama her derbi oncesi saat 15te meydanda eylem sora saat 20:15 mac iptal.. germeyin bu milleti artik.. bu arada stadin ismide Kazim koyuncu veya erken ocakli spor kompleksi olsun..
Ali kemal BEŞEL 7 yıl önce
her önemli bir maç öncesi yalandan gerginlik çıkarıp, Trabzonsporun başarısını engellemeye çalışıyorlar. Kompleksin adı ne olursa olsun beni ilgilendirmez. ben başarı istiyorum. 1985 yılından yağmur kar demeden birçok iç saha ve deplasman maçlarına gidiyorum. TS ürünleri alarak maddi katkıda bulunuyorum. Adamlar yılda bir kez maç izleyecekler. onda da gerginlik çıkarıp Trabzonspora zarar verecekler. Sizi sahtekarlar. Siz Trabzonsporlu olamazsınız. Siz olsa olsa Fener sempatizanı olursunuz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@