Trabzonspor şampiyon ilan edilir mi? Flaş açıklama

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil açıklama yaptı

Spor 20.03.2020, 18:26 20.03.2020, 18:39
Trabzonspor şampiyon ilan edilir mi? Flaş açıklama

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs depremi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ertelenen Türkiye Ligi ile ilgili Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil bir açıklamada bulundu.

"PLAY-OFF SİSTEMİNE GEÇEBİLİRİZ"

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil: "18 kulüp başkanı da ligin ertelenmesini istedi. Eğer bu süreç uzarsa, ligleri hızlı bitirmek adına play-off sistemine geçilebilir."

"17 NİSAN'DA LİGE BAŞLAMAK İSTİYORUZ"

Mehmet Sepil: "Her şey normalleşirse 17 Nisan'da liglere başlayabiliriz."

"İLK SENARYO LİGLERİ OYNATMAK"

Mehmet Sepil: "3 tane senaryo var. Her şey yolunda gider, bu korona vakasını ülke olarak hızlı atlatırız, ligler de hızlı başlar, 8-10 maçı hızlı şekilde yerine getiririz. Şampiyonlar ve düşenler belli olur, lig biraz gecikerek, planlandığı gibi biter. Bu ilk senaryo."

İKİNCİ SENARYO PLAY-OFF SİSTEMİ

Mehmet Sepil:"2. senaryo, hem ülkemizde hem Avrupa'da oluşan koşullardan dolayı liglere başlamak uzayabilir. Bu durumda hızlandırılmış bir lig sistemine gidilebilir. Çok çözüm yok, play-off gibi, şampiyonların daha hızlı belirlendiği bir sistem olabilir."

ÜÇÜNCÜ SENARYO LİGLERİN TECİL EDİLMESİ

Mehmet Sepil: "Süreç çok uzarsa, ligin bu sıralamayla tescil edilmesi söz konusu olabilir."

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs depremi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ertelenen Türkiye Ligi ile ilgili Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil bir açıklamada bulundu. "PLAY-OFF SİSTEMİNE GEÇEBİLİRİZ" Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil: "18 kulüp başkanı da ligin ertelenmesini istedi. Eğer bu süreç uzarsa, ligleri hızlı bitirmek adına play-off sistemine geçilebilir." "17 NİSAN'DA LİGE BAŞLAMAK İSTİYORUZ" Mehmet Sepil: "Her şey normalleşirse 17 Nisan'da liglere başlayabiliriz." "İLK SENARYO LİGLERİ OYNATMAK" Mehmet Sepil: "3 tane senaryo var. Her şey yolunda gider, bu korona vakasını ülke olarak hızlı atlatırız, ligler de hızlı başlar, 8-10 maçı hızlı şekilde yerine getiririz. Şampiyonlar ve düşenler belli olur, lig biraz gecikerek, planlandığı gibi biter. Bu ilk senaryo." İKİNCİ SENARYO PLAY-OFF SİSTEMİ Mehmet Sepil:"2. senaryo, hem ülkemizde hem Avrupa'da oluşan koşullardan dolayı liglere başlamak uzayabilir. Bu durumda hızlandırılmış bir lig sistemine gidilebilir. Çok çözüm yok, play-off gibi, şampiyonların daha hızlı belirlendiği bir sistem olabilir." ÜÇÜNCÜ SENARYO LİGLERİN TECİL EDİLMESİ Mehmet Sepil: "Süreç çok uzarsa, ligin bu sıralamayla tescil edilmesi söz konusu olabilir."

Haber61 (@haber61net)'in paylaştığı bir gönderi ()

Yorumlar (37)
Bafralı 11 ay önce
Şu virüs Bı an önce ülkeyi terk etsin de. Biz şampiyonluğumuzu bılek hakkıyla söke söke de alırız. Sorun yok.
Şevket61 11 ay önce
Play-off olabilir şampiyonluk icin 1 ve 2 ınci oynasın 3 ve 4 üncü 3,üncülük icin oynasın ve düşme olmasın. Türkiye Kupası Trabzonspor Alanya ile oynasın ama bunlar Fenerbahçe’yi şampiyonluk icin yatıştırması icın formül arıyorlar
Dusme olmasin , lig tescil edilsin 11 ay önce
Lig tescil edilsin
ömer aktaş 11 ay önce
play-off'a hayır.
Trabzon 11 ay önce
Olmayacak bir secenek son secenektir. Ölürler ama ona izin vermezler...
Kemal SAKA 11 ay önce
Doğrusu yeise kapılmadığım, pes etmediğim dönem olmadı diyemem. İlâhi taktir, nihai takdirdir. Bu kadar hakkı yenen bir camianın; azim, kararlılık, çalışkanlık yanı sıra sebatla, muhakkak bu "ilahi kararla" güzel günler göreceğine dair
- inancını ve azmini kaybetmeyen başta kulüp yönetimi olmak üzere ve elbette tüm emekçileri yürekten alkışlıyorum, tebrik ediyorum ve çok teşekkürler ediyorum.

Bundan sonrası ülke futbolu için en büyük arzum; Tüm Spor branşlarında ve özellikle futbolda, temiz, adil, rekabetçi ve centilmenliğe alan açabilecek kurum ve kurulların teşekkül ettirilmesi, yanısıra muhakkak kirleticilerin dezenfekte edilmesi ve başta faal hakem camiası olmak üzere derin ve etkin bir dönüşüm yaşanmasıdır. Biz çok çektik, çocuklarımız çekmesin. İçten sevgi ve Saygılarımla.
Oktay 11 ay önce
Son seçenek,benim için en Mantıklı seçenek.Futbol oynayıp,12 puan ile Lider olduğumuz zaman Şampiyonluğumuzu çalanlar, Play off dümeni ile bize Şampiyonluk hiç vermez.O yüzden,hiç kimsenin Korona'dan ölmesini istemiyorum.Lakin bu durumun,Lig tescil edilene kadar devam etmesini Allah'dan temenni ediyorum.
Tırsun 11 ay önce
Bilsrmki 3 senaryo gerçekleşecek herkeae korona bulaştırırım kimse kızmasın kanun adamıyım şuan suç işliyorum ama fetösaray tüm kurumları ele geçirmişken mümkün olmayacak aenaryo
lai 11 ay önce
Önce İnsan olmak gerek
Atilla 11 ay önce
Ben şimdiden alınacak kararı net söylüyorum isterse kıyamet kopsun bunlar pilayof sistemi kararı çoktaaan aldılar bile geçmiş olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@