7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzonspor küme düşecek mi?

Hüseyin Avni Aker Stadında oynanan Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olayların ardından karşılaşmanın hakem tarafından tatil edilmesi nedeniyle 6 maç saha kapatma cezası alan Trabzonspor, küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.TFF'den Fenerbahçe ka

Spor 19.03.2014, 13:22
Trabzonspor küme düşecek mi?

Hüseyin Avni Aker Stadında oynanan Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olayların ardından karşılaşmanın hakem tarafından tatil edilmesi nedeniyle 6 maç saha kapatma cezası alan Trabzonspor, küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

TFF'den Fenerbahçe karşılaşmasından dolayı hükmen mağlubiyet cezası alması beklenen Trabzonspor, Kasımpaşaspor karşılaşmasında bordo mavili taraftarların stada gireceklerini söylemeleri ve bu eylemlerini gerçekleştirmeleri halinde bir hükmen mağlubiyet cezası daha alacak.

Bu ceza Trabzonspor'un bir sezonda 2. kez hükmen mağlubiyet cezası olacak. Bu durumda Trabzonspor'un küme düşme cezası alabileceği ifade edilirken "Futbol Müsabaka Talimatı"na göre küme düşme cezası verilemeyeceği ortaya çıktı.

2010-2011 sezonunda oynanan Gaziantepspor - Bursaspor karşılaşmasından sonra "Futbol Müsabaka Talimatı"nın bu maddesinin "bir sezonda 4. kez hükmen yenilgi alan takımlara küme düşme cezası uygulanabilir" şeklinde değiştirildiği öğrenildi.

Futbol Müsabaka Talimatının 19. Güvenlik Nedeniyle Müsabakaların Tamamlanamaması maddesinde şu ifadeler yer alıyor; "Bu maddede belirtilen sebeplerle aynı sezonda dördüncü kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlara TFF Yönetim Kurulu tarafından o müsabaka ile ilgili olarak hükmen mağlubiyet karan verilir. Ayrıca söz konusu takım disiplin kurulu kararıyla bulunduğu sezonda müsabakalardan ihraç edilerek, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Disiplin Kurulu ayrıca bu durumda olan takımların takip eden sezonda da müsabakalardan ihraç ma karar verebilir. Alt lig bulunmaması halinde ilgili takımın bir sezon süresince ligden ihracına karar verilir."


Yorumlar (5)
ziyaorhan 8 yıl önce
size soruyorum trabzonspor 2-0 önde 61. dakikada sahaya girdiniz hükmen yenildik bu kime fayda sağlayacak? Akılsızlığın luzmü yok.
erdem aksoy 8 yıl önce
Ey ! Trabzonspor taraftarı kendinizi artık dev aynasında görmeyin.Hiç kimse veya hiç bir şahıs Trabzonspordan üstün değil aklınızı başınıza alın.Sizler yeniçeri değilsiniz sadece Trabzonspor taraftarısınız.Dolmuşa,dolduruşa gelmeyin biliyorum ki içinizde ALLLAH SEVGİSİ VE ALLAH KORKUSU VAR.
harun eski 8 yıl önce
hakkimizin verilmedigi bir ligte oynamanin ne anlami var. bu bizim trabzonda nede cok trabzonsporun kunu mankeni , onunbunun kuklasi omasini isteyen var. biz ligte kalalim ama sampiyonlugumuzu baskasi alsin öylemi. recebin ve fenerin oyuncagi olarak buligde ebediyen mi oynuycagiz. isten medigimiz yerde ne isimiz var.
Ahmet Tabakoğlu 8 yıl önce
Yani böyle bir haber yaparak zaten aklı olmayan bazı taraftarlarımızı iyice kışkırtıyorsunuz. Nasıl olsa 3 hakkımız daha var diyerek şimdi gerçekten girerlerse sahaya görürsünüz. Has güzel küme düşeriz diye bir caydırıcılığı vardı!
ahmet şahin 8 yıl önce
trabzonspor süper şikeciler için sıkıntı olmaya başladı. Ne demek hak istemek. Bu tür başlıklarla toplum küme düşürülmeye ısındırılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@